Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Utrudnienia w ruchu w centrum Nowej Soli. Do kiedy potrwają? Co jest robione?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Zobacz, jak teraz wygląda ul. Zjednoczenia w Nowej Soli.
Zobacz, jak teraz wygląda ul. Zjednoczenia w Nowej Soli. Eliza Gniewek-Juszczak
Ekipy zaczęły robotę. Znika kostka z chodnika. Zwężony odcinek ul. Zjednoczenia jest przejezdny. Ale trzeba zachować szczególną ostrożność.

Remontowany będzie odcinek 420 metrów ulicy Zjednoczenia od Ronda 100 – lecia do skrzyżowania z ul. Muzealną. Inwestycję wykona firma STRABAG za kwotę 2.117.667 złotych. Jeszcze w ubiegłym roku prezydent Jacek Milewski, informując o rozstrzygnięciu przetargu na remont tej ulicy podkreślał, że to ważne zadanie z punktu kompleksowości rozwiązań komunikacyjnych w tej części miasta.

– Remont ulicy Zjednoczenia wynika przede wszystkim ze wzrostu natężenia ruchu samochodów na tej ulicy (aktualnie i w przyszłości) w związku z budową w tym rejonie pływalni i hali sportowej oraz budową łącznika Towarowa – Topolowa – wyjaśniał mieszkańcom włodarz.

Prace obejmą nie tylko remont nawierzchni, ale zwłaszcza wzmocnienie konstrukcji jezdni.

– Zadanie obejmuje wykonanie odnowy dywanikowej istniejącego odcinka ulicy poprzez wymianę nawierzchni bitumicznej wraz z podbudową oraz wymianę nawierzchni chodnika po prawej stronie (patrząc w kierunku miasta) – poinformował prezydent Milewski.

Na inwestycję miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,2 mln zł.

Utrudnienia w ruchu. Ważna zmiana

Kierowcy jadący od strony dworca PKP do centrum miasta muszą szczególnie zwracać uwagę na znaki. Planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie. Ruch na ul. Zjednoczenia będzie utrudniony, ale możliwy dla kierowców. Poważna zmiana będzie na pobliskiej ul. Gimnazjalnej.

– Ze względu na remont ulicy Zjednoczenia, na całej długości ulicy Gimnazjalnej zostanie wprowadzony przeciwny do obowiązującego obecnie kierunek jazdy. Jeśli np. chcemy dotrzeć do Szkoły Podstawowej nr 2 lub Liceum Ogólnokształcącego, trzeba będzie wjechać na ulicę Gimnazjalną od strony ulicy Towarowej – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Nowej Soli.
Warto podkreślić, że wjazd w ul. Gimnazjalną będzie możliwy tylko z ulicy Towarowej, a z ulicy Bankowej będzie można skręcić w lewo, zmierzając w kierunku ulicy Muzealnej.

Termin zakończenia prac został wyznaczony na 9 miesięcy od daty podpisania umowy, a ta zawarta została pod koniec ub. roku. Miasto spodziewa się, że prace powinny być zakończone do końca lipca tego roku.

Zobacz to miejsce na mapach Google Maps:

Czytaj też:

Zobacz też wideo:Nowa Sól. Bieg Policz się z cukrzycą

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto