Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestycje, które zmieniły Nową Sól w 2023 roku. Zobacz sześć nowych miejsc. Miasto pozyskało rekordową kwotę zewnętrznych pieniędzy

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W nowej hali sportowo - widowiskowej odbywają się nie tylko sportowe wydarzenia
W nowej hali sportowo - widowiskowej odbywają się nie tylko sportowe wydarzenia Eliza Gniewek-Juszczak
Dofinansowanie zewnętrzne na inwestycje w Nowej Soli w 2023 roku było rekordowe i przekroczyło 50 milionów złotych. Spośród inwestycji warto wyróżnić sześć, z których mieszkańcy chętnie korzystają.

Inwestycje w Nowej Soli. Co się zmieniło w mieście?

Na początku stycznia prezydent Nowej Soli Jacek Milewski podsumował najważniejsze inwestycje zakończone w ubiegłym roku. Sześć z nich jest szczególna. Wielu mieszkańców z nich korzysta.

Hala sportowo – widowiskowa zbudowana za ścianą Pływalni Krytej Solan coraz częściej staje się miejscem wydarzeń kulturalnych.
Obok znalazły się jeszcze dwa mniejsze nowe miejsca, które cieszą się zainteresowaniem nowosolan. To port rowerowy i park trampolin, które wraz z halą i pływalnią tworzą Centrum Sportowo – Rekreacyjne.

Do nowych miejsc, które wielu nowosolan zobaczyło pierwszy raz pod miejskiej wigilii należą też tereny pofabryczne dawnej Fabryki Nici Odra, które przeszły rewitalizację.

W 2023 roku zaszły też zmiany w komunikacji w mieście. Zakończony został III etap drogi na południe, to ulica Dolnośląska, która połączyła strefę gospodarczą z drogą na Bytom Odrzański. Ponadto, zakończyła się budowa ścieżki rowerowej, która połączyła Nową Sól, Otyń i Zieloną Górę Zatonie.

Trwa głosowanie...

Która inwestycja w Nowej Soli w 2023 roku była najbardziej potrzebna?

Budżet Nowej Soli. Rekordowa kwota

Prezydent Milewski do ważnych inwestycji w mieście zaliczył także finalizację zakupu statku Laguna i wymianę 100 pieców węglowych w mieszkaniach komunalnych.

– W latach 2020 – 2023 nasze miasto pozyskało z różnych programów rządowych aż 118 milionów złotych – wyliczył włodarz. Rekordowe dofinansowanie zewnętrzne dotyczy 2023 roku, kiedy Nowa Sól zdobyła ponad 53 miliony złotych.

W nowej hali sportowo - widowiskowej odbywają się nie tylko sportowe wydarzenia

Inwestycje, które zmieniły Nową Sól w 2023 roku. Zobacz sześ...

Zobacz też wideo: Najbezpieczniejszy rok w historii na lubuskich drogach

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto