MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Roboty drogowe w Nowej Soli. Zaczęte i zaplanowane prace. Są i będą nowe utrudnienia w ruchu

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
Kiedy jeszcze nie kończą się ograniczenia w ruchu związane z remontem drogi w jednym miejscu, zaczynają się w innym. Mieszkańcy Nowej Soli muszą się uzbroić w cierpliwość.

Inwestycje w Nowej Soli. Są i będą utrudnienia w ruchu

Wiosna w Nowej Soli przynosi mnóstwo inwestycji drogowych nie tylko miejskich, ale i wojewódzkich, czy powiatowych. III etap obwodnicy miasta, z powodu którego zamknięty jest wiadukt nad torami kolejowymi prowadzący ruch ze strefy do miasta, realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich. Początek Etapu III zlokalizowany jest na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 315 i 292, tj. na włączeniu do istniejącego odcinka obwodnicy Nowej Soli. Budowa III Etapu kończy się przed mostem na rzece Odrze. Tam wprowadzono ruch wahadłowy. Planowany termin zakończenia prac to III kwartał tego roku.

Utrudnień na ulicach miasta jest więcej. Ale i oczekiwań wobec remontów kolejnych ulic nie brakuje.

– W naszym mieście jest jeszcze wiele dróg do remontu. Nie ma takiej możliwości, aby wszystkie zrobić "od ręki". Planując miejskie inwestycje, musimy brać pod uwagę możliwości miejskiego budżetu – wyjaśnia mieszkańcom prezydent Jacek Milewski.

Remontowany jest odcinek 420 metrów ulicy Zjednoczenia od Ronda 100 – lecia do skrzyżowania z ul. Muzealną. Prace mają potrwać do końca lipca tego roku.

Trwa przebudowa 12 ulic w lewej części Pleszówka w Nowej Soli. Kładziona jest nowa nawierzchnia i budowane są nowe chodniki. Wartość prac ok. 20 mln zł.

Trwają prace przy remoncie ulicy Młynarskiej. Wyremontowane zostaną: ulica wraz z chodnikami i zjazdami na posesje oraz oświetlenie uliczne.

Trwa budowie łącznika pomiędzy ulicami Towarową i Topolową. Umowny termin zakończenia prac to połowa sierpnia bieżącego roku.

Remonty zaplanowane. Prace m.in. na ul. Staszica

To nie koniec inwestycji drogowych w Nowej Soli. Będą kolejne. Zaplanowana jest modernizacja ulicy Staszica. Jest umowa z firmą Strabag Infrastruktura Południe, która zrealizuje inwestycję za ok. 2,2 mln złotych. Na odcinku od Ronda Dozametu do Ronda Solidarności m. in. zostanie położony nowy dywanik asfaltowy. Inwestycje nie obejmą rond. Chodniki z masy bitumicznej zostaną zastąpione kostką, a na wiadukcie nową nawierzchnią z żywicy syntetycznej. Prace mają porwać pół roku.

Jest rozstrzygnięty przetarg na przebudowę ulic: Cichej i Lipowej. Zadanie wykona nowosolska firma „PA – BEX” za kwotę 1,7 mln zł. Termin wykonania prac został wyznaczony na 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Na to zadanie miasto dostało 70% dofinansowania w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jest rozstrzygnięty przetarg na budowę drogi gminnej wraz z budową niezbędnej infrastruktury w ciągu ul. Wielkopolskiej w Nowej Soli. Zadanie wykona firma Exalo Drilling S.A. z Piły za kwotę 5,5 mln złotych. Termin wykonania prac został wyznaczony na 15 miesięcy.

Remonty dróg w Nowej Soli. Przetargi w trakcie

Zaplanowana jest przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu Kossaka. Powstanie sięgacz od ul. Kossaka, będzie nowe oświetlenie i niezbędna infrastruktura. W wyznaczonym terminie na przetarg wpłynęły dwie oferty za 1,40 i 1,74 miliona zł.
Wpłynęły oferty dotyczące budowy drogi gminnej na terenie inwestycyjnym przy ul. Śląskiej w Nowej Soli wraz z budową oświetlenia drogowego. W wyznaczonym terminie wpłynęło pięć ofert od 2,73 do 4,18 miliona złotych.
Ogłoszony został przetarg na wykonawcę dla zadania: „Przebudowa drogi wewnętrznej stanowiącej sięgacz od ul. Wrocławskiej w Nowej Soli wraz z budową oświetlenia drogowego i odwodnienia”. W planie jest budowa odcinka drogi z betonu asfaltowego o długości 108 m; dojazdów, miejsc postojowych i chodnika z betonowej kostki brukowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Roboty drogowe w Nowej Soli. Zaczęte i zaplanowane prace. Są i będą nowe utrudnienia w ruchu - Gazeta Lubuska

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto