MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Protest w sprawie braku podwyżek pensji w Nowej Soli. W piątek przez kilka godzin będą utrudnienia w centrum miasta

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Bogusław Motowidełko - Przewodniczący Zarządu Regionu zaprosił na Nowosolski Marsz Solidarności również przedstawicieli związku z innych regionów
Bogusław Motowidełko - Przewodniczący Zarządu Regionu zaprosił na Nowosolski Marsz Solidarności również przedstawicieli związku z innych regionów Jacek Katos
Ulicami Nowej Soli w piątek, 22 marca przejdzie marsz pracowników samorządowych instytucji, którzy domagają się wzrostu wynagrodzeń. Będzie to Nowosolski Marsz Solidarności.

Protest w Nowej Soli. Gdzie i kiedy będą utrudnienia?

Działacze zielonogórskiego regionu Solidarności zapowiedzieli na piątek, 22 marca Nowosolski Marsz Solidarności, który rozpocznie się o godz. 13 na Rondzie Dozametu. Uczestnicy przejdą ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego do skweru przy skrzyżowaniu Zjednoczenia, Stanisława Moniuszki i Wrocławskiej. Marsz zakończy się o godz.16.

- Pracownicy, a wśród nich zdecydowana większość kobiet ciężko z oddaniem i odpowiedzialnie pracujących w opiece i pomocy społecznej , urzędzie pracy, oświacie, poradni psychologiczno-pedagogicznej, opiekujących się naszymi dziećmi i wnukami w żłobkach, i pracujących w innych jednostkach podległych Prezydentowi Nowej Soli i Staroście Nowosolskiemu od dwóch lat zabiegają o rzetelne rozmowy płacowe. Starania naszych koleżanek i kolegów są jednak odrzucane przez Prezydenta Nowej Soli i Starostę Nowosolskiego – czytamy w zaproszeniu na akcję.

Region Zielonogórski NSZZ "Solidarność wyraża sprzeciw wobec tej sytuacji i wspólnie z pracownikami prowadzi akcję pod hasłem: „PanDa”.

Protest w Nowej Soli. Czego domagają się protestujący?

Członkowie Solidarności domagają się:

  • realnych podwyżek wynagrodzeń zapewniających godne życie nam i naszym rodzinom, wdrożenia systemu płac zgodnego z poziomem wykształcenia i kompetencjami wymaganymi na danym stanowisku,
  • poszanowania naszych praw pracowniczych,
  • zapewnienia właściwych warunków pracy,
  • rozpoczęcia negocjacji z reprezentującym pracowników NSZZ „Solidarność”.

Związkowcy informują, że trwa procedura wielozakładowego sporu zbiorowego obejmującego jednostki samorządu podlegającym Prezydentowi Nowej Soli i Staroście Nowosolskiemu.

Przed marszem zaapelowano do członków Komisji Zakładowych o wystawienie jak najliczniejszych delegacji. Do udziału zaproszono rodziny i bliskich pracowników członków związku, sympatyków i przedstawicieli ościennych Regionów "Solidarności": Dolnego Śląska, Gorzowskiego, Jeleniogórskiego, Zagłębia Miedziowego, Wielkopolskiego.
Marsz jest również solidarnościowym protestem rolników z terenu powiatu nowosolskiego i pozostałej części regionu.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto