Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miliony na inwestycje w Kożuchowie w 2024 roku. Co planuje gmina zmienić i zmodernizować? WIDEO

OPRAC.:
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 7 lat
Blisko 30 zadań inwestycyjnych jest w projekcie budżetu Kożuchowa na 2024 rok. – Dla mieszkańców będą ważne przede wszystkim te inwestycje, które zapewniają bezpieczeństwo – zapowiada Anna Ciszka-Marczewska, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Kożuchowie.

Projekt budżetu Kożuchowa. Na co gmina chce wydać pieniądze?

Planowane dochody Kożuchowa na przyszły rok to prawie 83 miliony złotych. Wydatki budżetu to prawie 90 milionów złotych. Burmistrz Paweł Jagasek złożył do biura rady projekt budżetu, a mieszkańców poinformował w mediach społecznościowych o planowanych inwestycjach.

Wśród niemal 30 zadań jest kilka wielomilionowych. Najwyższa planowana do wydania kwota dotyczy budowy boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym to koszt 5 mln zł. Przed świętami ma być gotowa dokumentacja projektowa.

Spora kwota zapisana jest też na budowę strzelnicy w Radwanowie (4,1 mln zł). To pieniądze z rządowego programu „Strzelnica w powiecie”.

Na zagospodarowania terenu zieleni przy ul. Daszyńskiego w Kożuchowie planowane wydatki to 2,2 mln zł. W przyszłym roku planowana jest też m.in. przebudowa mostku w fosie przy ul. Spacerowej w Kożuchowie, a także I etap budowy kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ul. Zielonej i zagospodarowanie skweru przy rogu ul. Zielonogórskiej/Garbarskiej w Kożuchowie.

– Inwestycji będziemy mieli w przyszłym roku bardzo dużo. Będą to też projekty różnych dróg i ścieżek rowerowych. Na te projekty będzie również duża kwota ujęta – wyjaśnia Anna Ciszka-Marczewska, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Kożuchowie. – Dla mieszkańców będą ważne przede wszystkim te inwestycje, które zapewniają bezpieczeństwo, czyli inwestycje drogowe, budowa ścieżek rowerowych i chodników.

Gmina Kożuchów. Planowane drogi i chodniki

Zaplanowano m.in. wykonanie dokumentacji projektowej budowy ścieżek rowerowych w gminie (250 tys. zł). Przewidziano też dotację dla Województwa Lubuskiego na dokumentację projektową budowy chodnika na ul. Zielonogórskiej (30 tys. zł). Ma powstać też projekt przebudowy drogi pomiędzy ul. I Maja a ul. Polną oraz ul. Zielonej w Kożuchowie oraz projekt remontu ul. Literackiej w Kożuchowie.

W przyszłym roku mają też powstać projekty budowy m.in. drogi wewnętrznej ul. Wrzosowej w Kożuchowie i dróg wewnętrznych ul. Kwiatowej, ul. Słonecznikowej i Lawendowej w gminie. Gmina też chce zlecić wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu rekreacyjnego w Mirocinie Średnim. Na remont ul. Zielonogórskiej w Kożuchowie planuje się 451.250,00 zł. Planowane są też przebudowy niektórych dróg wewnętrznych w Lasocinie i Mirocinie Górnym.

Planuje się też nadal modernizować oświetlenie w gminie oraz dbać o miejsca spotkań mieszkańców na wsiach. Rozbudowana ma być sala w miejscowości Podbrzezie Górne, a w Książu Śląskim ma powstać nowy budynek – centrum kultury. W planach są też prace konserwatorskie i restauratorskie płyt epitafijnych w Lapidarium. Ma powstać projekt budowlany remontu konserwatorskiego murów miejskich w Kożuchowie, chodzi o odcinek od ul. Limanowskiego do ul. I Maja. Planowane do wykonania są też projekty przebudowy wieży i elewacji Ratusza w Kożuchowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto