Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Nowej Soli zgłosili niebezpieczną studzienkę i rów pełen butelek | ZDJĘCIA, WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
Mieszkańcy Nowej Soli Stanisław Rembowiecki i Jerzy Ceglarek zgłosili zapełniony odpadami rów przy ul. Długiej i uszkodzoną studzienkę. Służby miejskie szybko zareagowały na to zgłoszenie. Jaka jest odpowiedź?

Czytelnicy informują. Bałagan i niebezpieczne miejsce

Ulica Długa w Nowej Soli, to utwardzona droga równoległa do torów. Przy samej drodze rów z wodą, a w nim setki butelek i puszek. Ktoś nawet wrzucił starą lodówkę. Dalej ruchoma studzienka. Przez sporą szczelinę widać ciemną czeluść. Obok rosną apartamentowce. Tędy dojeżdżają pracownicy pobliskich firm. Niedaleko są mieszkania socjalne.

– Od dawna to tak wygląda. Nawet artykuł był na ten temat w lokalnej gazecie i nic się nie zmieniło – mówi Stanisław Rembowiecki i zwraca uwagę na niebezpieczeństwo tego miejsca.

Na ul. Długą udał się z Jerzym Ceglarkiem, który przed przejściem na emeryturę kierował robotami publicznymi w mieście.

– Jeden podniósłby, drugi coś podłożył i przesunął, ot cała robota – uważa pan Jerzy, którego poruszył widok studzienki. – Nie mają wyobraźni niektórzy ludzie. Nie daj Boże dziecko by wpadło, albo nóżkę włożyło. To jest głębokie.

Przy ul. Długiej jest uszkodzona studzienka. Betonowe zamknięcie jest ruchome

Mieszkańcy Nowej Soli zgłosili niebezpieczną studzienkę i ró...

Bałagan i uszkodzona studzienka. Szybka reakcja służb

Panowie zatrzymali się też przy rowie. Nie mogli się nadziwić, że w pobliżu budowy nowego osiedla jest tak zaniedbane miejsce.
Obie sprawy zgłosiliśmy do urzędu miejskiego. We wtorek, 6 lutego dostaliśmy zdjęcia od magistratu, na których widać, że rów został posprzątany. Jest też odpowiedź w sprawie studzienki.

– Studzienka zostanie naprawiona w ramach bieżącego utrzymania dróg – zapewniła Ewa Batko, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Nowej Soli.

Mieszkańcy zgłosili też fatalny stan skrzynek energetycznych. Rekcja spółki Enea Operator była bardzo szybka. Zobacz więcej w artykule poniżej:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto