MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejne utrudnienia w centrum Nowej Soli. Ulica Zjednoczenia będzie zamknięta przez pięć tygodni

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 12 lat
Centrum Nowej Soli doświadczy utrudnień w ruchu drogowym, gdy ulica w pobliżu dworca PKP zostanie całkowicie zamknięta w piątek, 22 marca. Wcześniej informowaliśmy o planowanej inwestycji w tym rejonie. Teraz rozpoczyna się kolejny etap tej inwestycji.

Nowy etap inwestycji w Nowej Soli

Nowosolski Urząd Miejski poinformował, że w piątek, 22 marca, nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego odcinka ulicy Zjednoczenia, od ronda przy dworcu do skrzyżowania z ulicami Bankową i Waryńskiego. Zamknięcie jest konieczne z powodu planowanych prac związanych z wymianą konstrukcji drogi. Wykonawca przewiduje, że ten odcinek ulicy Zjednoczenia będzie zamknięty przez około 5 tygodni.

Objazd będzie prowadził przez ulicę Gimnazjalną, na której zmienił się kierunek jazdy.

- Aby skorzystać z objazdu, należy wjechać na ulicę Towarową, a następnie kontynuować jazdę prosto przez rondo i skręcić w lewo na ulicę Gimnazjalną. Skrzyżowanie ulic Bankowa, Waryńskiego i Zjednoczenia pozostaną przejezdne - informuje magistrat.

Zobacz to miejsce na mapie:

Pisaliśmy o inwestycji:

Dostęp do parkingu i hali sportowej

Dostęp do parkingu przy pływalni i hali sportowej będzie możliwy od strony ulic Towarowej i Gimnazjalnej. Wykonawca robót apeluje o ostrożność podczas korzystania z objazdu oraz przestrzeganie oznaczeń drogowych.

Prace remontowe obejmują odcinek 420 metrów ulicy Zjednoczenia od Ronda 100 – lecia do skrzyżowania z ul. Muzealną. Prace mają na celu wzmocnienie konstrukcji jezdni i położenie nowej nawierzchni. Inwestycję realizuje firma STRABAG za kwotę około 2 milionów złotych. Prace mają zakończyć się do końca lipca tego roku.

Inne utrudnienia w ruchu w Nowej Soli

To nie jedyny problem z ruchem drogowym w mieście. Oprócz blokad rolniczych, prace przy budowie trzeciego etapu południowej obwodnicy Nowej Soli mają potrwać przez najbliższe pół roku. Całkowicie zamknięty został odcinek obwodnicy miasta w obu kierunkach pomiędzy rondem Województwa Lubuskiego, a ul. Głogowską. Ruch wahadłowy obowiązuje przed mostem w kierunku Przyborowa.

Są też inne utrudnienia w Nowej Soli:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto