MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Blokada rolnicza w Nowej Soli i okolicy. Nieprzejezdny Plac Wyzwolenia. Możliwy pozew zbiorowy

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Zdjęcia z wcześniejszych protestów rolników w Lubuskiem
Zdjęcia z wcześniejszych protestów rolników w Lubuskiem Jarosław Miłkowski
Kolejne blokady planowane są na S3 w Nowej Soli i Kożuchowie. W sprawie protestów rolniczych, które utrudniają funkcjonowanie mieszkańcom, znana nowosolska kancelaria zapowiada przygotowanie pozwu zbiorowego.

Utrudnienia w Nowej Soli. Rolnicy w centrum miasta w piątek

Urząd miejski poinformował, że w piątek, 15 marca, w godzinach 12 - 18 na Placu Wyzwolenia od PKO BP do ul. Szerokiej odbędzie się zgromadzenie publiczne.

  • Ulica Szeroka ma być przejezdna
  • Skrzyżowanie ulic: Zjednoczenia, Wrocławska, Moniuszki - ma być przejezdne
  • Plac Wyzwolenia będzie nieprzejezdny

Blokady dróg Lubuskie. Protest rolników

Gmina wiejska Nowa Sól poinformowała o nowych datach i nowej lokalizacji planowanego protestu. Wcześniej planowany był do wprowadzenia już 10 marca. Wyznaczane wtedy miejsca Rudno, S3 - węzeł Nowa Sól Zachód,
droga powiatowa nr 3454F i działki przyległe stanowiące część drogi S3 oraz dojazdy są nieaktualne.

Termin
Nowy planowany termin blokady to środa, 20 marca 2024 r., od godziny 7 do godziny 19 z przewidywaną możliwością przedłużenia czasu trwania blokady węzła "Nowa Sól Zachód".

Miejsce
Blokada ma obejmować drogę ekspresową S3, węzeł Nowa Sól Zachód (rondo zjazdowe oraz wjazdowe na trasę S3). Rondo 10 Kwietnia 2010 roku ma być przejezdne.
Źródło: Gmina wiejska Nowa Sól

Strajk rolników. Blokady dróg w Kożuchowie

Grupa rolników zapowiedziała gminie Kożuchów organizację blokad w Kożuchowie od 14 marca do 10 kwietnia. Protest został przełożony na 20 marca, w godz. 7-19.

Planowane jest zgromadzenie publiczne na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich - Rondo im. 13. Pułku Zmechanizowanego u zbiegu ulic Nowosolnej, Wolności, Szprotawskiej, Chopina wraz z 50-metrowymi odcinkami tych ulic przed rondem.

Źródło: Gmina Kożuchów

Pozew zbiorowy przeciw rolnikom? Zgłosiła się kancelaria z Nowej Soli

Wkrótce po pierwszej informacji gminy wiejskiej Nowa Sól o zapowiedzi miesięcznej blokady dróg, adw. Mariusz Ratajczak prowadzący kancelarię w Nowej Soli zapowiedział w mediach społecznościowych bezpłatne przygotowania do sformułowania pozwu zbiorowego przeciwko organizatorom i uczestnikom blokad uniemożliwiającym mieszkańcom normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych obowiązków.

- Prosimy dokumentować, robić zdjecia i filmiki pojazdów blokujących z numerami rejestracyjnymi, pozwalającymi precyzyjnie ustalić dane blokujących, które będą wykorzystane w ewentualnym postępowaniu sądowym. Każdemu, co do zasady przysługuje, prawo żądania odszkodowania za poniesione straty majątkowe i utratę spodziewanych korzyści - czytamy w komunikacie kancelarii.

Prawnik podkreślił też, że "utrudnianie normalnego funkcjonowania mieszkańcom, lokalnym firmom, instytucjom, naszym dzieciom (dojazd do szkół, przedszkoli, a wszystkim innymi do np. szpitala, przychodni lekarskich, po prostu do pracy itp.) musi się spotkać ze zdecydowaną reakcją prawną".

Kancelaria poprzez post na FB zwróciła się do "organów administracji rządowej i samorządowej o wnikliwą weryfikację i ocenę prawną w zakresie wydawania zgód na blokowanie dróg w takich miejscach i przez taki długi okres, co w sposób bezpośredni może wpływać na ocenę narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia".
Źródło: Kancelaria adwokacka Mariusz Ratajczak

Zobacz też wideo: Protest rolników w Grodzisku Wielkopolskim

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto