Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe. Kto startuje na burmistrza w gminie Nowe Miasteczko?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Na burmistrza startować będzie Paweł Kozłowski, dotychczasowy radny gminy, rzecznik zarządu województwa lubuskiego oraz przez wiele lat dziennikarz Gazety Lubuskiej
Na burmistrza startować będzie Paweł Kozłowski, dotychczasowy radny gminy, rzecznik zarządu województwa lubuskiego oraz przez wiele lat dziennikarz Gazety Lubuskiej Eliza Gniewek-Juszczak
Danuta Wojtasik i Paweł Kozłowski, na pewno. A czy ktoś jeszcze wystartuje w wyborach na burmistrza Nowego Miasteczka? Czy obecna burmistrz zostanie na trzecią kadencję?

Wybory samorządowe. Kto burmistrzem Nowego Miasteczka?

– Chcę być waszym burmistrzem – mówi na krótkim nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Paweł Kozłowski (1980 rocznik), radny gminy, rzecznik zarządu województwa lubuskiego i po. gabinetu Marszałka Województwa. Przez kilkanaście lat był dziennikarzem Gazety Lubuskiej, a jeszcze przez dodatkowe sześć kierownikiem działu online. Zanim został rzecznikiem zarządu województwa, w urzędzie marszałkowskim kierował wydziałem przedsiębiorczości i strategii marki.

„7 kwietnia idź na wybory. Powiedz: tak gminie Nowe Miasteczko. I uśmiechnij się. Będzie dobrze – zapowiada na nagraniu. Pytany w komentarzach o pomysły na gminę, zapewnia, że są i przedstawi je w najbliższym czasie, na FB i podczas rozmów z mieszkańcami.

Obecna burmistrz Danuta Wojtasik, już 16 stycznia ogłosiła na FB, że zamierza powalczyć ze swoimi kontrkandydatami o fotel włodarza i wyjaśniła, dlaczego. Przyznała, że startuje, bo zna i kocham tę gminę, mieszka w niej od urodzenia, kocha pracę z ludźmi i dla ludzi, i jest to dla niej prawdziwa przyjemność.

– Udało mi się zbudować idealny zespół, z którym wiele dla tej Gminy zrobiliśmy i z którym jeszcze wiele możemy, bo potrafimy. Chcę powalczyć o kolejne, ważne dla Gminy inwestycje oraz dokończyć rozpoczęte – napisała na Facebooku.

Wybory w Nowym Miasteczku. Czy wystartuje Wiesław Szkondziak?

Burmistrz wspomniała o kontrkandydatach w liczbie mnogiej. Tygodnik Krąg opublikował nieoficjalną wiadomość, że jeszcze jedną osobą startującą może być były burmistrz Wiesław Szkondziak. Jeśli okaże się to prawdą, to Nowym Miasteczku będzie nie tylko starcie płci, ale i wieku.

W. Szkondziak (1956 rocznik) startuje na burmistrza Nowego Miasteczka, co kadencję od 2002 roku. Wówczas przegrał z rządzącym Józefem Giemzą. Udało mu się go pokonać w drugiej turze kolejnych wyborów, w 2006 roku. Wygrał jeszcze jedne wybory w 2010 roku. W roku 2014 i 2018 przegrywał z Danutą Wojtasik (1973 rocznik). O ile, w 2014 Wojtasik wygrała różnicą tylko 17 głosów, to po kadencji zdobyła 57,44 procent, a to było 1398 głosów, niemal dwa razy więcej niż kontrkandydat, który miał wtedy 763 głosy. Nie pomogło poparcie ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego, który na otwarcie 3-kilometrowego odcinka S3 łączącego Dolny Śląsk z województwem lubuskim, zaprosił kandydującego Szkondziaka.

Nowe Miasteczko. Budżet na 2024 rok

Z jakim budżetem przyjdzie rządzić burmistrzowi Nowego Miasteczka? W ostatnich dniach grudnia radni jednogłośnie przyjęli budżet, w którym określono ponad 22 mln zł na inwestycje, to 40 procent. Urząd miejski podał w komunikacie ważniejsze inwestycje to już trwające budowa hali sportowej i modernizacja „stawów”, budowa sieci kanalizacyjnej w Popęszycach i przebudowa ulic Piłsudskiego i Kopernika. Powstanie też budynek wielorodzinny, który gmina buduje, jako spółka.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Pierwszy sejmik młodzieży powiatu żagańskiego

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto