Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W tej wsi między Kożuchowem, a Zieloną Górą powstanie centrum kultury. Czekają na nie mieszkańcy

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W Książu Śląskim za kościołem powstanie świetlica wiejska - centrum kultury
W Książu Śląskim za kościołem powstanie świetlica wiejska - centrum kultury Eliza Gniewek-Juszczak
We wsi koło Kożuchowa powstanie sala wiejska - centrum kultury całkowicie od podstaw, zatem budynek będzie bardziej nowoczesny niż inne takie miejsca w gminie. Pieniądze są. Przetarg został ogłoszony.

Inwestycje w gminie Kożuchów. Nowa świetlica

Od momentu zawarcia umowy, wykonawca będzie miał 20 miesięcy na budowę sali wiejskiej– centrum kultury w Książu Śląskim. Przetarg już został ogłoszony. Prace będą mogły rozpocząć się wiosną. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 3155 m kwadrat. Powierzchnia zabudowy budynku sali to 233 metry kwadratowe. To miejsce za kościołem w pobliżu boiska do siatkówki.

– Świetlica ma służyć mieszkańcom, bo na dzień dzisiejszy nie ma gdzie, czegokolwiek u nas zorganizować, jeżeli potrzeba jakiegoś pomieszczenia – przyznaje Marcin Jelinek, radny Kożuchowa i mieszkaniec Książa. – Mieszkańcy zapewne będą mieli gdzie spędzać czas, zarówno poprzez zajęcia integracyjne, czy warsztaty organizowane przez sołectwo czy nasze Koło Gospodyń Wiejskich Książanki. Świetlica będzie również dawała możliwość organizowania prywatnych uroczystości w swoim miejscu zamieszkania, np. komunie, czy wesela.

Radny liczy, że dzięki świetlicy mieszkańcy zyskają w okresie jesienno-zimowym możliwości aktywnego spędzania razem, np. na zabawach tanecznych, których brakuje.

– Wiem również, że świetlica otworzy możliwości dalszego rozwoju naszego Koła Gospodyń Wiejskich, które nie ma siedziby, więc nie ma gdzie organizować tego, co wymaga pomieszczenia, np. warsztaty gotowania czy wyplatania wianków – przyznaje Marcin Jelinek i dodaje, że „pomysłów jest wiele i są chęci, a to chyba najważniejsze by wykorzystać świetlicę, jak już zostanie wybudowana”.

Świetlica to radość dla mieszkańców, a zwłaszcza członków Koła Gospodyń Wiejskich Książanki
Świetlica to radość dla mieszkańców, a zwłaszcza członków Koła Gospodyń Wiejskich Książanki Eliza Gniewek-Juszczak

Inwestycje w gm. Kożuchów. Pieniądze z Polskiego Ładu

Gmina na zadanie otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie blisko 1,5 mln zł.

– Pan burmistrz Paweł Jagasek często dostawał prośby od mieszkańców Książa Śląskiego, którzy informowali, że nie mają się gdzie spotykać. Dlatego burmistrz podjął decyzję o stworzeniu projektu. Kiedy dokumentacja była gotowa, złożyliśmy ofertę na konkurs i udało się pozyskać pieniądze – informuje Anna Ciszka – Marczewska, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Kożuchowie.
Rzeczniczka zapowiada, że będzie to nowocześniejszy budynek od świetlic, które już działają, a które były remontowane. – Powstanie świetlica od podstaw. Wszystko będzie nowe. Na pewno mieszkańcy będą zadowoleni, miejsce spełni ich oczekiwania – podkreśla A. Ciszka – Marczewska.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy ubezpieczanie upraw zyskuje na popularności?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto