Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżka rowerowa pomiędzy Zatoniem a Otyniem już niemal gotowa. A są już pieniądze na dokumentację kolejnej trasy

Wideo
od 16 lat
– Mamy duże dofinansowanie z Polskiego Ładu, które pozwoliło realnie myśleć o inwestycji. Reszta pochodzi od naszych partnerów, miast Nowa Sól i Zielona Góra oraz gminy Otyń, jest też nasz skromniejszy udział finansowy w tej inwestycji – mówi o kosztach starosta Iwona Brzozowska. Kiedy ścieżka Zielona Gór Zatonie - Nowa Sól będzie gotowa?

Ścieżka rowerowa Zielona Góra Nowa Sól. Stan prac

– Widać już efekty. Jest już ścieżka piękna, bitumiczna. Trwają jeszcze prace wykończeniowe – mówi o ścieżce rowerowej pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą Zatoniem starosta Iwona Brzozowska.

Umowa zawarta w Parku Książęcym w Zielonej Górze Zatoniu w czerwcu ubiegłego roku zakładała, że prace potrwają rok. Jednak z zgodnie z aneksem zawartym przez starostwo z wykonawcą, nowy termin to 30 września. Ścieżka będzie kosztowała ok. 19 milionów złotych.

– Mamy duże dofinansowanie z Polskiego Ładu, które pozwoliło realnie myśleć o inwestycji. Reszta pochodzi od naszych partnerów, miast Nowa Sól i Zielona Góra oraz gminy Otyń, jest też nasz skromniejszy udział finansowy w tej inwestycji – dodaje starosta.

Dofinansowanie rządowe to ok. 12 milionów złotych. Nowa ścieżka będzie liczyła niemal 12 kilometrów. Na trasie pojawią się dwa miejsca do odpoczynku, wzorowane na tych, z których korzystają rowerzyści przy ścieżce Kolej na rower, prowadzącej ze Stypułowa do Sławocina. Jeden pojawi się przy zjeździe do Otynia, a drugi będzie przy skrzyżowaniu dróg Ługi – Sucha.

Ścieżka przebiega na terenie gminy Otyń i miasta Zielona Góra. Dłuższy fragment będzie poprowadzi przez gminę Otyń

Ścieżka rowerowa pomiędzy Zatoniem a Otyniem już niemal goto...

Ścieżki rowerowe w Lubuskiem. Plan na nową trasę

Tymczasem, kilka dni temu w Lubuskim Urzędzie Marszałkowskim została zawarta umowa dotycząca dofinansowania wykonania dokumentacji ścieżki rowerowej, która będzie łączyła Nową Sól z Kiełczem. – Projektowana trasa rozpocznie się przy moście nad Odrą, przy drodze wojewódzkiej nr 315. Dalej będzie biegła wałem przeciwpowodziowym, prowadzącą nas bezpiecznie i komfortowo aż do ul. Cichej w Kiełczu – informuje Starostwo Powiatowe w Nowej Soli.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto