MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Na wsiach pod Nową Solą powstały miejsca perełki. Gmina wydała na ten cel 16 milionów złotych

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wygląda, jak w turystycznym regionie, a to gmina Nowa Sól. Poszerzenie zakresu projektu unijnego sprawiło, że w okolicy Nowej Soli powstało jeszcze więcej ciekawych miejsc, w których będzie można spędzać czas
Wygląda, jak w turystycznym regionie, a to gmina Nowa Sól. Poszerzenie zakresu projektu unijnego sprawiło, że w okolicy Nowej Soli powstało jeszcze więcej ciekawych miejsc, w których będzie można spędzać czas Gmina Nowa Sól
Tu przed świętami w gminie wiejskiej Nowa Sól otwartych zostało siedem inwestycji, które odmieniają wsie. To kontynuacja projektu, w ramach którego zrewitalizowane zostały cztery parki.

Inwestycje w gminie Nowa Sól. Gdzie są nowości?

Do Zielonego Amfiteatru w Lubięcinie, Parku Folwarcznego w Lubieszowie, Ptasiej Ostoi w Nowym Żabnie oraz Cypla w Jodłowie dołączyły kolejne miejsca, które wzbudzą zainteresowanie mieszkańców i turystów. Podkreślają walory przyrodnicze i będą miejscem do spędzania wolnego czasu.

W Lubięcinie zrewitalizowana została górka, a budynek po dawnej poczcie został rozbudowany. Przebudowane zostały dawne dworce PKP w Lipinach i Ciepielowie. W Kiełczu powstał ogród angielski. Zagospodarowany została plaża w Chełmku. A dodatkowo w Ciepielowie powstał park.

– W naszej gminie wciąż przybywa mieszkańców, dlatego jest dla kogo realizować inwestycje – mówiła wójt Izabela Bojko, dziękując za dofinansowanie oraz radnym i współpracownikom za pracę.

W otwarciu wzięło udział wielu zaproszonych gości.

– Jestem mieszkańcem powiatu i często przejeżdżam przez Lubięcin, spoglądając na ten kościół na górce. Mało kto ma świadomość, co pięknego się tutaj wydarzyło, jaki jest stąd widok. Bywam też na cyplu w Jodłowie. Jest to konsekwentna praca, którą trzeba docenić – mówił radny województwa i członek zarządu województwa Grzegorz Potęga.

Otwarcie dworców w Ciepielowie i Lipinach

Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście mogli zobaczyć wnętrza kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który uchodzi za jeden z najstarszych kościołów w województwie. Natomiast w Gminnym Centrum w Lubięcinie (w budynku dawnej poczty) pokazany został film promujący realizację zakończonych inwestycji. Zwiedzano też dworzec w Lipinach.

A tymczasem 19 kwietnia nastąpi oficjalne otwarcie dla mieszkańców i turystów dwóch dworców - w Ciepielowie i Lipinach, które będzie połączone z otwarciem sezonu turystycznego w gminie Nowa Sól.
Oficjalne otwarcie siedmiu inwestycji odbyło się 27 marca na górce w Lubięcinie. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Na wsiach pod Nową Solą powstały miejsca perełki. Gmina wydała na ten cel 16 milionów złotych - Gazeta Lubuska

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto