Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda kolęda w parafiach w Nowej Soli? Nie wszędzie potrzebne jest zaproszenie

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
- Cała rodzina powinna w miarę możliwości być w domu. Dzieci i młodzież uczęszczająca do szkoły mają mieć przygotowane zeszyty do lekcji religii oraz indeksy - poinformował ks. Jerzy Frąckowiak.
- Cała rodzina powinna w miarę możliwości być w domu. Dzieci i młodzież uczęszczająca do szkoły mają mieć przygotowane zeszyty do lekcji religii oraz indeksy - poinformował ks. Jerzy Frąckowiak. Eliza Gniewek-Juszczak
Proboszczowie nowosolskich parafii przypominają, jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej. W miarę możliwości obecna powinna być cała rodzina. Co jeszcze jest ważne? Kiedy chodzi ksiądz po kolędzie?

Kościoły w Nowej Soli. Plan kolędy

Po Nowym Roku w każdej parafii odbywają się wizyty duszpasterskie. - Tak jak Chrystus, Dobry Pasterz, zna swoje owce, podobnie i proboszcz, jako własny pasterz parafii, powinien starać się poznać powierzonych jego opiece wiernych. Na takim fundamencie wyrasta kanoniczna instytucja wizyty duszpasterskiej - informuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej i wskazuje na dokumenty Soboru Watykańskiego II, z których wynika konieczność nawiązywania i pogłębiania pasterskiej więzi pomiędzy proboszczem a wiernymi.
Nowosolskie parafie na swoich portalach publikują adresy, które będą odwiedzane przed Świętem Trzech Króli. Proboszczowie przypominają, jak przygotować się do kolędy.

Parafia pw. Św. Antoniego
W parafii pw. Św. Antoniego nie trzeba zgłaszać adresów do kancelarii. - Chcemy zapukać każdego domu w naszej parafii z Bożym błogosławieństwem i dobrym słowem duszpasterskim - zapewniają bracia kapucyni w ogłoszeniach duszpasterskich. - Ten rok przeżywamy pod hasłem „uczestniczę we wspólnocie Kościoła” i przyjęcie kapłana jest nie tylko aktem publicznego wyznania wiary, ale także znakiem jedności i żywej więzi rodziny i osób ze wspólnotą Kościoła Parafialnego i tym samym Kościołem Powszechnym. Dziękujemy zatem za ten znak otwartości i wspólnoty przez przyjęcie nas po kolędzie.

  • Czwartek, 4 stycznia - ul. Bohaterów Getta, Ceglana, K. Miarki, Krzywa, Pl. Solny, Sienna, Witosa.
  • Piątek, 5 stycznia - ul. Szkolna.

Kolejne dni od 8 stycznia

Parafia pw. Św. Michała Archanioła
W parafii pw. Św. Michała Archanioła kolęda odbywa się na zgłoszenia. Początek o godz. 15.30.

  • Czwartek, 4 stycznia: Piaskowa, Ciemna, Ogrodowa, Młodych, Kręta, Czysta, Głogowska 71-39 obie strony – malejąco;
  • Piątek, 5 stycznia: Sosnowa, Spacerowa, Lubuska, Targowa, Hoża, Bukowa, Głogowska 33-4 obie strony – malejąco;

W tracie kolędy w dni powszednie, od poniedziałku do piątku nie będzie w kościele parafialnym mszy o godz. 18.

Parafia pw. Wniebowzięcia Maryi Panny
Ksiądz proboszcz Jerzy Frąckowiak poprosił w ogłoszeniach duszpasterskich, aby dom był przygotowany na wizytę duszpasterską. Chodzi o stół przykryty białym obrusem, zapalone świeczki, woda święcona do poświęcenia mieszkania.

- Cała rodzina powinna w miarę możliwości być w domu. Dzieci i młodzież uczęszczająca do szkoły mają mieć przygotowane zeszyty do lekcji religii oraz indeksy - poinformował proboszcz.

  • Czwartek, 4 stycznia – pocz. Kasztanowa, Mała, Botaniczna, E. Plater od 16.00 i drugi kapłan Wiejska od Chrobrego od 15.00
  • Piątek, 5 stycznia – Orkana od Chrobrego i drugi ksiądz Świerkowa, Jodłowa od 15.00

Parafia pw. Św. Józefa Rzemieślnika
Ksiądz proboszcz Krzysztof Kocz również w ogłoszeniach duszpasterskich przypomniał o odpowiednim przygotowaniu do wizyty duszpasterskiej.

- Celem kolędy jest wspólna modlitwa z błogosławieństwem domu oraz rozmowa na tematy życia religijnego w rodzinie i spraw duszpasterstwa w parafii. Prosimy także, aby rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji mówiły z kapłanem szczerze o swych problemach - zaapelował ks. proboszcz i podkreślił, że kolęda jest znakiem utrzymywania więzi z parafią, jako wspólnotą wiary, dlatego księżą chcą odwiedzić wszystkie rodziny parafii.

- Na kolędę powinien być stół nakryty białym obrusem, na nim ustawiony krzyż i zapalone świece, naczynie z wodą święconą i kropidło oraz Księga Pisma Świętego, a gdy są dzieci w wieku szkolnym to także zeszyty z religii oraz indeksy kandydatów do bierzmowania - przypomniał ks. Kocz.

  • Czwartek, 4 stycznia - ul. Grottgera, ul. Kossaka, bloki 1, 1A, 1B, 1C, 3, 3A, 3B, 3C, 5, 5A, 5B, 5C, 7, 7A, 7B, 7C, Chałubińskiego 3, 3A, 3B, 3C;
  • Piątek, 5 stycznia - ul. Chałubińskiego 5, 5A-C, Struga, Kosmonautów, Sautera, Tetmajera, Chełmońskiego 3-9b, Mickiewicza, os. Konstytucji 1, 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 2, 2A

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Orszak Trzech Króli 2024 w Zielonej Górze

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto