Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzieci i młodzież szykują występy na Święto Trzech Króli w powiecie nowosolskim

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka, które przyciągają uczestników i widzów  w wielu miejscowościach w Polsce, również w powiecie nowosolskim
Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka, które przyciągają uczestników i widzów w wielu miejscowościach w Polsce, również w powiecie nowosolskim Eliza Gniewek-Juszczak
- Niech Orszak Trzech Króli 2024 w Nowej Soli będzie momentem, który buduje mosty między nami i wzmacnia naszą lokalną społeczność - zaprasza Urząd Miasta Nowa Sól. W sobotę, 6 grudnia w wielu gminach powiatu nowosolskiego będą odbywały się jasełka, koncerty kolęd, a ulicami swoich miejscowości mieszkańcy przejdą w Orszakach Trzech Króli.

Spis treści

Orszak Trzech Króli w Nowej Soli

W Nowej Soli na Orszak Trzech Króli zapraszają wspólnie Urząd Miasta Nowa Sól oraz parafie nowosolskie św. Antoniego, św. Michała Archanioła i św. Józefa Rzemieślnika. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12 przed kościołem pw. św. Antoniego.

– Hasło tegorocznego orszaku brzmi „W JASEŁKACH LEŻY” i nawiązuje do tradycyjnej polskiej kolędy, ale także celebruje Jubileusz 800-lecia powstania pierwszej bożonarodzeniowej szopki, zorganizowanej przez św. Franciszka z Asyżu w Greccio 24 grudnia 1223 roku – informuje magistrat.

Najpierw, na placu między plebanią, a kościołem narrator będzie czytać fragmenty Ewangelii. Następnie orszak przejdzie ulicami miasta do parafii św. Józefa.

Zaplanowano przedstawienia. Na rondzie przy ul. Kościuszki uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” zaprezentują pierwszą część inscenizacji „Jasełka w glanach”. To opowieść o poszukiwaniu prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia w współczesnym, skomercjonalizowanym świecie.

Druga część inscenizacji zostanie zaprezentowana przy rondzie przy ul. 1 Maja i ul Matejki, gdzie Maryja przekaże przesłanie: „Nigdy nie jest za późno, żeby w nocy twojego życia rozbłysło światło gwiazdy Betlejemskiej”.

Orszak zakończy się przy parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika około godz. 14. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, zaprezentują przedstawienie „Za snem, za jawą, za westchnieniem rodzi się wigilia”, ukazujące prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia.
Na zakończenie będzie ciepły poczęstunek. A kolędy zaśpiewa grupa neokatechumenalna.

- Niech Orszak Trzech Króli 2024 w Nowej Soli będzie momentem, który buduje mosty między nami i wzmacnia naszą lokalną społeczność - zaprasza Urząd Miasta Nowa Sól.

Orszak Trzech Króli to uliczne jasełka, które przyciągają uczestników i widzów  w wielu miejscowościach w Polsce, również w powiecie nowosolskim

Dzieci i młodzież szykują występy na Święto Trzech Króli w p...

Bytomskie Betlejem w Bytomiu Odrzańskim

Parafia pw. św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim i Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Bytomiu Odrzańskim zapraszają w sobotę, 6 stycznia na Bytomskie Betlejem. O godz. 12 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św. O godz. 13 z kościoła wyruszy do Centrum Kultury Orszak Trzech Króli. Tam o godz. 13.15 zacznie się koncert kolęd. Wystąpią sekcja tańca Rytm i teatralna Kleksik z Centrum Kultury oraz uczniowie Szkoły Podstawowej.

Orszak Trzech Króli i jasełka w Kolsku

W sobotę, o godz. 10 w kościele w Kolsku odprawiona zostanie msza św., po której wyruszy orszak w kierunku Gminnego Domu Kultury. Organizatorzy – GDK w Kolsku oraz Parafia pw. Narodzenia Jana Chrzciciela – zapraszają do zabrania ze sobą akcentów związanych ze Świętem Trzech Króli. W GDK odbędą się jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży oraz rozstrzygnięty zostanie konkurs na szopkę bożonarodzeniową.

Orszak Trzech Króli w Kożuchowie

Parafia pw. Matki Bożej Gromnicznej zaprasza na mszę św. o godz. 12.30. Po mszy ruszy ulicami miasta barwny korowód – Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli i Gminne Spotkanie Opłatkowe w Nowym Miasteczku

W kościele pw. Opatrzności Bożej w Nowym Miasteczku msza będzie odprawiona o godz. 12. O godz. 13 ruszy orszak, który ulicami miasta przejdzie do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam odbędzie się Gminne Spotkanie Opłatkowe wraz z poczęstunkiem.
Tego samego dnia, o godz. 16 w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny odbędzie się koncert w wykonaniu finalistów Konkursu „Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych” oraz grup wokalnych działających w gminie Nowe Miasteczko.
Organizatorzy wydarzenia to Urząd Miejski w Nowym Miasteczku, parafia pw. Marii Magdaleny, Rada Rodziców i Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Orszak Trzech Króli w gminie Siedlisko

Urząd Gminy Siedlisko, Sołectwo Bielawy, Szkoła Podstawowa w Bielawach oraz Parafia pw. Najświętszego Serca pana Jezusa w Siedlisku zapraszają Orszak Trzech Króli do Bielaw. Msza św. rozpocznie się o godz. 10. Następnie ulicami miejscowości przejdzie orszak do szkoły, gdzie odbędą się występy dzieci w hali sportowej. Przewidziano też ciepły poczęstunek.

Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto