Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe miejsce w Nowej Soli podoba się mieszkańcom. Było dużo miejsca na wigilię i jarmark ZDJĘCIA

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Młodszym nowosolanom podobał się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany na terenie dawnej fabryki
Młodszym nowosolanom podobał się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany na terenie dawnej fabryki Eliza Gniewek-Juszczak
Młodzi artyści z Nowej Soli oraz znani ze scen poznańskich uświetnili świąteczne wydarzenie w Nowej Soli. W nowym miejscu odbyła się Miejska Wigilia. A ten sam teren sprzyjał organizacji jarmarku bożonarodzeniowego. Mieszkańcom podoba się nowy plac w mieście.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Soli. Pierwsze takie wydarzenie

W niedzielę, 17 grudnia na terenie dawnej fabryki nici Odra w Nowej Soli odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Miejska Wigilia. Na placu przy odbudowanej wieży stanęły udekorowane stoiska.

– Bardzo ładnie jest tutaj. Jestem pierwszy raz i bardzo mi się podoba – przyznała pani Halina z Nowej Soli. – Zaskoczony jestem, że takie ładne miejsce u nas jest. Nawet nie wiedziałem, że jest taki plac – dodał pan Stefan.

Zdaniem pani Ewy, nowe miejsce jest lepsze na spotkanie wigilijne mieszkańców niż Plac Wyzwolenia, przez który cały czas jeżdżą samochody. – Jest spokojnie i bezpiecznie. Tam chociaż było odgrodzone od ulicy, to jednak hałas samochodów cały czas był. A tutaj spokojnie można posłuchać śpiewanych kolęd. Tu jest lepiej – oceniła.

– A ja przyzwyczaiłam się, że Wigilia Miejska jest w rynku. Na jarmarku jest drogo. Trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby coś kupić – dodała pani Aniela.

Co można było kupić? Rękodzieło artystyczne specjalnie na jarmark stworzyli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz utalentowani uczniowie z ZSP nr 2 "Nitki" i ZSP nr 4 "Spożywczak". Były również lokalne miody, soki, suszone owoce i inne świąteczne przysmaki.

Podczas jarmarku można było wesprzeć zbiórkę drużyny wędrowniczej Vesper działającą w hufcu ZHP Nowa Sól, która przygotowała na sprzedaż własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne. – Zbierają na swoje szczytne cele programowe. Chcą kupić nowe nakrycia głowy. One są dość kosztowne. Młodzi ludzie nie mają pieniędzy. Nie chcą być na utrzymaniu rodziców, więc wymyślili taką szczytną zbiórkę – wyjaśniła Krystyna Klepacka, pełnomocnik hufca ZHP Nowa Sól.

Dzieci mogły wziąć udział we wspólnym malowaniu bombek, tworzeniu łańcucha świątecznego, który udekoruje miejską choinkę. Można było też razem dekorować pierniki lukrem. Natomiast dla dorosłych przygotowano warsztaty robienia stroików bożonarodzeniowych, które prowadzili pracownicy nowosolskiego nadleśnictwa.

Świąteczny klimat podkreśliły występy uczniów z nowosolskich szkół podstawowych. Jako pierwsi śpiewali uczniowie z SP 1, 2 i 3. Później była bajka w wykonaniu artystów z teatru Avatar „Elfy w tarapatach”. A następnie występowały dzieci ze szkół SP 5, 6 i 8. Odbył się także koncert chóru „Reaktywacja” ZSP nr 4 "Spożywczak".

Młodszym nowosolanom podobał się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany na terenie dawnej fabryki

Nowe miejsce w Nowej Soli podoba się mieszkańcom. Było dużo ...

Miejska Wigilia w Nowej Soli. Pierogi i barszcz

O godzinie 16 ruszyło składanie życzeń świątecznych. Na placu pojawili się animatorzy i szczudlarze w świątecznych kostiumach. Na Miejską Wigilię przygotowano pierogi i barszcz, które serwowali nowosolscy radni. A harcerze z nowosolskiego hufca ZHP dzielili się symbolicznym światełkiem betlejemskim.
Podczas wigilii zaprezentowali się artyści scen poznańskich.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Jarmark bożonarodzeniowy Idą Święta

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto