Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promenada nad Odrą w Nowej Soli wydaje się skończona, ale wejście jest wciąż zamknięte

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Promenada blisko portu wydaje się być skończona od zeszłego roku
Promenada blisko portu wydaje się być skończona od zeszłego roku Arch. Urzędu Miejskiego w Nowej Soli
– Ile jeszcze lat będą te zasieki nad Odrą? – dopytuje pani Irena z Nowej Soli. Promenada wydaje się być gotowa do użytku. Jednak wciąż wejście jest zagrodzone. Mamy odpowiedź Wód Polskich.

Inwestycje w Nowej Soli. Budowa wałów przeciwpowodziowych

Wiosną ubiegłego roku można już było oglądać efekt prac w okolicy portu nad Odrą. Na wale powstała sporej długości, szeroka, wyłożona kostką promenada z oświetleniem i murkiem. Wejście jednak wciąż jest zagrodzone.

– Ile jeszcze lat będą te zasieki nad Odrą? Inwestycja już dawno zakończona, a paskudne ogrodzenie i zasieki nadal straszą. Czy tego nie można usunąć? – pyta pani Irena z Nowej Soli. – Po co to budowaliście, skoro teraz nie można z tego korzystać? To jakaś gra jest i sprawdzanie cierpliwości mieszkańców? Bardzo proszę o odpowiedź, bo jest to problem nie tylko mój.

Promenada powstała w ramach ogromnej inwestycji, której celem jest ochrona miasta i okolicy przed powodzią. Budowa wałów przeciwpowodziowych kosztuje niemal 150 milionów złotych. Inwestycję prowadzą Wody Polskie, które otrzymały na ten cel dofinansowanie Banku Światowego.

Nowa promenada w Nowej Soli. Kiedy otwarcie?

Zakończenie prac planowane było na połowę tego roku. Kiedy miejsce zostanie udostępnione dla spacerowiczów?

– Inwestycja Wód Polskich nie jest formalnie zakończona. Wciąż trwa procedura odbiorowa całego zadania, w tym części robót obejmujących wał rzeki Odra wraz z promenadą w rejonie portu – wyjaśnia Jarosław Garbacz, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. – Każda inwestycja hydrotechniczna jest bardzo skomplikowana i wymaga najwyższej staranności przy jej realizacji. Bardzo prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości, gdyż nie możemy pozwolić na odebranie żadnego fragmentu tej inwestycji, który mógłby posiadać ewentualne wady lub usterki pozostawione przez firmę wykonującą zadanie.

Rzecznik zapewnia, że już wkrótce mieszkańcy Nowej Soli i turyści będą mogli w pełni korzystać z nowych nadodrzańskich obwałowań bez przeszkód.

– Chciałabym tylko zauważyć, że około dwóch lat nic się tam nie dzieje. To jest niedopuszczalne – zareagowała pani Irena, kiedy poznała odpowiedź instytucji.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Studenci z Warszawy pracowali w Krośnie Odrzańskim, aby opracować projekt dotyczący Odry

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto