Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otyń. Kto korzysta ze ścieżki Kolej na rower w okolicy Otynia ma okazję poznać nowe miejsce dla rowerzystów. Powstała stacja naprawy rowerów

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
W Otyniu powstała stacja naprawy rowerów. Można korzystać za darmo. To się spodoba rowerzystom.
W Otyniu powstała stacja naprawy rowerów. Można korzystać za darmo. To się spodoba rowerzystom. Urząd Miejski w Otyniu
– Dzięki zestawowi narzędzi dostępnych dla każdego, cykliści mogą czuć się pewniej i bezpieczniej – mówi Artur Lawrenc z otyńskiego Stowarzyszenia Europejskie Centrum Innowacji.

Nowe miejsce dla rowerzystów w Otyniu. Stacja naprawy rowerów

Otyń znajduje się mniej więcej w połowie trasy wytyczonej ścieżką Kolej na rower. Moda na jazdę na dwóch kółkach powoduje, że coraz więcej osób korzysta z tego środka transportu nie tylko w celach rekreacyjnych, ale też bardzo praktycznie, bo jadąc do szkoły, pracy czy do sklepu. Nie brakuje też cyklistów, dla których jazda to ulubiona forma treningu.

– Zsumowaliśmy sobie to wszystko, a dodatkowo chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebie poprawy bezpieczeństwa cyklistów. Naszym celem była promocja jazdy rowerem, jako wygodnego, bezpiecznego i nieemitującego do środowiska spalin, a więc ekologicznego środka transportu, który dodatkowo działa bardzo prozdrowotnie na organizm – mówi Artur Lawrenc, członek otyńskiego Stowarzyszenia Europejskie Centrum Innowacji.

Projekt „Kolej na sport, bezpieczeństwo i ekologię” otrzymał dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, dzięki któremu stowarzyszenie kupiło stację naprawy rowerów.

– Ten z pozoru drobny element infrastruktury rowerowej był na tym odcinku trasy Kolej na rower bardzo potrzebny, bo dzięki zestawowi narzędzi dostępnych dla każdego, cykliści mogą czuć się pewniej i bezpieczniej – podkreśla A. Lawrenc.

Uczniowie pierwsi przetestowali stację

Zakup stacji dopełniło wydarzenie zorganizowane dla grupy kilkudziesięciu uczniów ze szkół w Otyniu i Niedoradzu. Młodzież wzięła udział w rajdzie rowerowym, a zaraz po nim w zawodach sportowych – jeździe na czas po torze przeszkód.

– Najszybsza ósemka – cztery dziewczyny i czterech chłopaków, dzięki wsparciu Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych otrzymała wartościowe bony do wykorzystania w sklepie sportowym Decathlon – mówi A. Lawrenc. – Natomiast z dnia pełnego rowerowych wrażeń zadowoleni byli wszyscy, a pomogli w tym też pracownicy Urzędu Miasta w Nowej Soli, którzy podzielili się z naszymi uczniami gadżetami promującymi rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – dodaje.

Za pomoc w realizacji projektu stowarzyszenie podziękowało pracownikom Urzędu Miejskiego w Otyniu i Gminnego Centrum Kultury, Gminnej Komisji ds. PiRPA, szkołom w Otyniu i Niedoradzu oraz przedstawicielom UM w Nowej Soli.

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Święto Roweru w Otyniu. W trzeciej edycji wzięło udział kilkaset osób (13.06.21)

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto