Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W niedzielę Wigilia Miejska w Nowej Soli w nowym miejscu. Świąteczne spotkanie i jarmark

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wigilia miejska 2022
Wigilia miejska 2022 Eliza Gniewek-Juszczak
W niedzielę, 17 grudnia w Nowej Soli odbędzie się Wigilia Miejska. Wybrano nowe miejsce, aleby wydarzenie mogło odbyć się wraz z jarmarkiem bożonarodzeniowym. Co będzie można kupić?

Wigilia miejska w Nowej Soli. Gdzie i kiedy?

Wigilia miejska w Nowej Soli odbędzie się w niedzielę, 17 grudnia. W tym roku wybrano zupełnie nowe miejsce spotkania. To plac przy wieży na terenie pofabrycznym Odry. Urząd miejski zapowiada, że świąteczne spotkanie połączone zostanie z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym.

– Organizację tradycyjnej wigilii chcieliśmy wpleść w szerszą formułę jarmarku bożonarodzeniowego. Stąd poszerzamy godziny wydarzenia i zaczynamy o godzinie 14. Ale ta część tradycyjna z życzeniami, opłatkiem i poczęstunek pozostaje bez zmian i zacznie się o godz. 16 – wyjaśniał prezydent Jacek Milewski podczas sesji rady miejskiej w urzędzie miasta. – Zakładamy, że miejsce przy wieży stworzy też fajny klimat porównywalny, mam nadzieję z tym z Placu Wyzwolenia, a umożliwia o uzupełnienie wydarzenia o jarmark. Na Pl. Wyzwolenia byliśmy bardzo ograniczeni miejscem.

O godzinie 16 rozpocznie się składanie życzenia świąteczne. Harcerze z nowosolskiego hufca ZHP będą rozdawać symboliczne światełka betlejemskie. Na miejskiej wigilii będą pierogi i barszcz.

Jarmark bożonarodzeniowy w Nowej Soli. Co będzie się działo?

Na placu przy wieży stanie osiem budek znanych z Winobrania w Zielonej Górze. Prezydent Milewski poinformował o wyrażeniu zgody włodarza Zielonej Góry na użyczenie tych domków. Część z ich zagospodaruje powiat i stowarzyszenia współpracujące ze starostwem.

Będzie można kupić rękodzieło artystyczne, które powstało dzięki twórczej pracy uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz utalentowanych uczniów z ZSP Nitki i Spożywczak. Do kupienia będą też lokalne miody, soki, suszone owoce i wiele innych świątecznych przysmaków.

– Dla najmłodszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Malowanie bombek, wspólne tworzenie łańcucha świątecznego, który udekoruje miejską choinkę oraz dekorowanie pierników lukrem to tylko niektóre z propozycji, które z pewnością dostarczą dzieciom radości i niezapomnianych chwil – zapowiada urząd miejski.

Starsi będą mogli wziąć udział w warsztatach robienia stroików bożonarodzeniowych, które poprowadzi Nadleśnictwo Nowa Sól. Utalentowani uczniowie z nowosolskich szkół podstawowych podkreślą świąteczny klimat spotkania.

Występy dzieci ze szkół:

 • godz. 14.00 – SP 1

 • godz. 14.20 – SP 2

 • godz. 14.40 – SP 3

 • godz. 15.00 – bajka „Elfy w tarapatach” / teatr Avatar

 • w godz. 16-19 na placu plenerowym: 4 animatorów i 4 szczudlarzy w świątecznych kostiumach

Występy dzieci ze szkół

 • godz. 15.40 – SP 5
 • godz. 16.00 – Betlejemskie Światło Pokoju, Życzenia (życzenia złożą władze miasta, radni oraz proboszczowie nowosolskich parafii)
 • godz. 16.20 – SP 6
 • godz. 16.40 – SP 8
 • godz. 17.00 – chór „Reaktywacja” ZSP nr 4 Spożywczak
 • godz. 17.20 – Biesiada Wigilijna / artyści scen poznańskich

Miasto zadba o świąteczny wystrój placu. Na miejscu jest parking, z którego będą mogli skorzystać dojeżdżający mieszkańcy.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: Zielona Góra. Ozdoby świąteczne

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto