Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Lubięcinie powstaje inwestycja za osiem milionów złotych. To największy taki obiekt w gminie wiejskiej Nowa Sól

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Gotowi do wmurowania kapsuły czasu
Gotowi do wmurowania kapsuły czasu Gmina Nowa Sól
– To jest historyczny moment dla nas, dla Lubięcina, ponieważ w naszej gminie, która liczy siedem tysięcy mieszkańców, po raz pierwszy powstaje taki wielki obiekt ze żłobkiem – mówiła podczas uroczystości wójt Izabela Bojko. W Lubięcinie koło Nowej Soli w przyszłym roku zostanie otwarte przedszkole i klubik dziecięcy.

Inwestycje w gm. wiejskiej Nowa Sól.
„W trosce o rozwój przyszłych pokoleń podjęto historyczną decyzję o budowie przedszkola i klubiku dziecięcego w miejscowości Lubięcin. Niech projekt ten, realizowany dzięki niezwykłej życzliwości i wsparciu przedstawicieli władzy państwowej i samorządowej oraz ludzi zaangażowanych w powstanie nowoczesnego przedszkola i klubiku dziecięcego, dobrze służy dzieciom i mieszkańcom gminy wiejskiej Nowa Sól, pracownikom oraz współpracownikom” napisano w akcie erekcyjnym, pod którym we wtorek w tym tygodniu podpisy złożyli obok wójt Izabeli Bojko, także dyrektor szkoły, sołtys, ksiądz proboszcz oraz przedstawiciele firm zaangażowanych w budowę.

– To jest historyczny moment dla nas, dla Lubięcina, ponieważ w naszej gminie, która liczy siedem tysięcy mieszkańców, po raz pierwszy powstaje taki wielki obiekt ze żłobkiem – mówiła podczas uroczystości wójt Izabela Bojko. – Ten rok jest bardzo obfity w inwestycje, ale tak naprawdę chyba najwięcej zyskał Lubięcin. Niezmiernie cieszę się z tej inwestycji, bo zawsze kładliśmy bardzo duży nacisk na poprawę edukacji i całej infrastruktury społecznej w naszej gminie. Zaczęło się od rozbudowy przedszkola w Przyborowie, rozbudowy dwóch szkół w miejscowościach Lubieszów i Przyborów, a kończymy w Lubięcinie. To wszystko robimy dla naszego młodego pokolenia!

Gotowi do wmurowania kapsuły czasu

W Lubięcinie powstaje inwestycja za osiem milionów złotych....

Lubięcin. Przedszkole i klubik dziecięcy

Projekt przewiduje powstanie dwóch sal przedszkolnych i dwóch sal klubiku dziecięcego dla dzieci w wieku 1-3 lata. Klubik będzie dodatkowo wyposażony w sypialnię. Budynek będzie wyposażony m.in. w ogrzewanie podłogowe i klimatyzację. Zostanie przystosowany do korzystania przez osoby ze szczególnymi potrzebami.

Przy przedszkolu zostanie urządzony w zgodzie z naturą plac zabaw. Powstanie z naturalnych i ekologicznych materiałów oraz z podziałem na strefy dla dzieci w różnym wieku. Inwestycja obejmuje też budowę parkingu.

Koszt budowy przedszkola i klubiku dziecięcego w Lubięcinie to 8,2 mln zł, z czego 5 mln zł to dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a 1 mln zł to środki pozyskane z Programu „Maluch +”. Nowy obiekt ma być oddany do użytku już w przyszłym roku. Obiekt zapewni blisko sto miejsc dla dzieci.
Źródło: Gmina Nowa Sól

od 12 lat
Wideo

Umowa pomiędzy PKP a Budimexem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto