Przegląd tygodnia z 29.01.2023 w Nowej Soli. Najważniejsze wydarzenia od 22.01 do 28.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowej Soli czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Nowej Soli czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowej Soli, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.01 a 28.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Nie jedz tego na śniadanie. Tych pokarmów nie należy jeść rano! Sprawdź! 29.01”?

Przegląd tygodnia: Nowa Sól, 29.01.2023. 22.01 - 28.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Nie jedz tego na śniadanie. Tych pokarmów nie należy jeść rano! Sprawdź! 29.01

Każdy wie, bądź przynajmniej słyszał, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jest to klucz, aby dostarczyć organizmowi witalności, energii i dobrej koncentracji do nauki czy też pracy. Specjaliści twierdzą, że istnieją produkty, których zdecydowanie nie powinno się spożywać na czczo. Oto lista produktów, których lepiej nie jeść na śniadanie. Sprawdź koniecznie!

📢 Oto lista osób, które będą musiały dopłacić do podatku w 2023 roku. Kto będzie zmuszony do zapłaty? Sprawdź listę! 29.01.2023

Zwrot podatku 2023. Kiedy można liczyć na zwrot podatku? Sprawdź szczegóły. Od 15 lutego będzie można rozliczać się z urzędem skarbowym. Wiele osób dostanie zwrot, który okaże się zastrzykiem gotówki. Dla innych będzie to czas dopłat do podatku. Oto lista osób, które będą musiały dopłacić do podatku w 2023 roku. Sprawdź, czy się na niej znajdujesz.

📢 Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Tu warto przyjechać

Najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce. Tam poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz się, zrelaksujesz i odpoczniesz. Poza zapewnionymi kuracjami, zabiegami oraz zajęciami, jakie obejmuje plan pobytu w uzdrowisku można też skorzystać z bogactw natury, które występują na tamtych obszarach. Regeneracji uczestnika turnusu służą bowiem warunki przyrodnicze, a także zasoby naturalne terenów, gdzie położone są poszczególne uzdrowiska. Występuje tam zazwyczaj górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych i można znaleźć też liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki czemu jest okazja, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Są to jedne z atutów tych miejsc, pełniące bardzo ważną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagania całego procesu regeneracji organizmu. Wybór uzdrowiska nie jest jednak możliwy, jeśli pobyt w sanatorium ma odbywać się w odpowiedzi na skierowanie, wystosowane przez lekarza z Narodowego Funduszu Zdrowia. Miejsce i termin leczenia zostają pacjentowi wówczas przydzielone. Niektórzy decydują się na wyjazd prywatny, nierefundowany, w związku z czym sami wybierają uzdrowisko oraz czas pobytu w sanatorium. Sprawdź, gdzie warto pojechać!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 29.01.2023: 22.01-28.01.2023 Nowa Sól: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowej Soli. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego. Będą trudne warunki na drogach, bądźcie ostrożni!

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Lubuszan. Przewiduje się wystąpienie marznących opadów. Sprawdź, w których rejonach naszego województwa sytuacja będzie najtrudniejsza.

📢 Czy w tej sali gimnastycznej w Nowej Soli śmierdzi pleśnią? Rodzice zawiadomili media i sanepid

  • Dzieci skarżą się na zawroty głowy i złe samopoczucie po lekcjach na tej sali. Kilka dzieci trafiło do lekarza z problemami z oddychaniem - przeczytaliśmy w liście z Nowej Soli. Sprawą zajął się sanepid, co stwierdził?

📢 Pałac w Studzieńcu był perłą architektury. Jest tam ukryty skarb? Dziś to jedna z piękniejszych ruin Lubuskiego. Mamy nowe zdjęcia

Pałac w Studzieńcu lata świetności ma dawno za sobą. Oczywiście był moment, kiedy można było go uratować, ale jak to zwykle w takich przypadkach bywa, coś poszło nie tak. Dziś zrujnowany obiekt zamienia się w coraz większe gruzowisko. Po dziurach wewnątrz widać, że ktoś czegoś w tym miejscu szukał. Jest tu ukryty skarb? Warto też zauważyć, że pałac jest jednocześnie jedną z piękniejszych ruin w Lubuskiem. Latem dzięki żywej zieleni, fosie, świetle wygląda trochę jak tajemniczy ogród. Natura zrobiła tu swoje!

📢 Pracowali po godzinach, aby stworzyć podwodny świat, dżunglę i salę balową. Efekt zaskoczenia dzieci bezcenny! | ZDJĘCIA I WIDEO

Bal karnawałowy w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Kożuchowie to wydarzenie, które przygotowują wszyscy pracownicy. Tm razem dwa dni trwa „Magiczny świat bajek Disneya”.

📢 Nowy pomnik w Nowej Soli odsłonięty. Mieszkańcy pamiętają o ofiarach obozów pracy, które działały przy dawnej fabryce nici

Tym razem rocznica ewakuacji filii obozu Gross Rosen w Neusalz była szczególna, a uroczystość odbyła się przy nowym pomniku.

📢 Filmowe premiery Netflix w 2023 roku - Co nas czeka? Sporo ciekawych produkcji, w tym z udziałem największych gwiazd

Filmy Netflix zaplanowane na 2023 rok zapowiadają się bardzo ciekawie, różnorodnie, a do tego są pełne gwiazdorskiej obsady. Sprawdziliśmy, na które premiery szczególnie warto czekać i z pewnością każdy znajdzie na tej liście coś dla siebie. Zapraszamy.

📢 Gala Plebiscytu Edukacyjnego Gazety Lubuskiej pełna wzruszeń! Zobacz najlepszych nauczycieli i dyrektorów | ZOBACZ ZDJĘCIA

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w czwartek, 26 stycznia spotkali się najlepsi nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz nauczyciele akademiccy, a także dyrektorzy najlepszych szkół, również językowych.

📢 Na drogach Nowej Soli. Ulica Bankowa znów w remoncie. Prezydent uprzedził kierowców o utrudnieniach

Wyremontowana ul. Bankowa w Nowej Soli znów w remoncie. Nowa kostka wymagała naprawy. Kierowcy muszą zachować ostrożność.

📢 To 30-latek strzelał do figury Jezusa w Krzepielowie. Mieszkaniec gminy Sława w rękach policji

Policjanci zatrzymali 30 - letniego mieszkańca gminy Sława, który uszkodził figurę Jezusa Chrystusa przy Kościele Rzymskokatolickim w Krzepielowie. Ponadto zniszczył lustra drogowe i posiadał narkotyki.

📢 Poznaj wiek swojego serca. Zrób test i dowiedz się „ile twoje serce ma lat”. Sprawdź, czy jesteś narażony na ryzyko udaru i zawału

Wiek naszego serca nie zawsze idzie w parze z naszą metryką. Jeśli jesteśmy „równolatkami” nie mamy powodu do obaw. Jeżeli jednak okazuje się, że serce jest od nas starsze, powinniśmy zdecydowanie zadbać o swoje zdrowie. Test opracowany przez specjalistów z brytyjskiego sektora zdrowia pomoże określić wiek twojego serca oraz oszacować ryzyko wystąpienia zawału lub udaru.

📢 Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego. Synoptycy prognozują opady marznące. Będzie ślisko!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o opadach marznących w Lubuskiem. Na drogach i chodnikach będzie bardzo ślisko! Kierowcy i piesi powinni mieć się na baczności.

📢 Najlepsi ginekolodzy w Lubuskiem. Pacjentki przyznały im same 5! |RANKING

Jeżeli zastanawiasz się, jaki ginekolog z naszego województwa otoczy cię właściwą opieką, postawi trafną diagnozę, czy też dobrze poprowadzi twoją ciążę, skorzystaj z naszej listy najlepiej cenionych ginekologów w regionie - im możesz zaufać.

📢 Mama Sary James zachwyca urodą i głosem - ma talent! Co robi na co dzień? Sprawdź!

Sara James talent odziedziczyła po rodzicach. Młoda Lubuszanka pochodzi z muzykalnej rodziny. Jej ojciec tworzy duet Loui & James i ma za sobą udziały w programach typu talent-show. Muzycznie uzdolniona jest też mama Sary, o czym nie wie wiele osób. W programie Szansa na Sukces dała popis swoich wokalnych możliwości. Kobieta zachwyciła też publikę swoją urodą i otwartością. Kim jest mama Sary James, czym się zajmuje, gdzie mieszka?

📢 Wieloletnie dęby wycięte niedaleko Nowej Soli. Nadleśnictwo Sława Śląska wyjaśnia, co się stało

Nadleśnictwo Sława Śląska wyjaśnia powody tej wycinki. Nie ma już kilkudziesięciu drzew w gminie Kolsko. Wśród nich miały znajdować się 100-letnie dęby.

📢 Seniorzy z Otynia nie dadzą się oszukać. Wiedzą, żeby nie reagować na szczególne SMS-y i nie przekazywać pieniędzy obcym ludziom

W jedną chwilę można stracić oszczędności całego życia. Oszuści wykorzystują silne emocje, które sami wywołują u starszych osób. W Otyniu policjanci z KPP Nowa Sól spotkali się z seniorami, aby przestrzec przed takimi sytuacjami.

📢 Na poboczu drogi do Zielonej Góry leży martwy wilk. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód

Przy zjeździe na Kożuchów znaleziono martwego wilka. Zwierzę najprawdopodobniej zostało potrącone.

📢 Dorota Szelągowska zmienia mieszkanie na mniejsze. Przeprowadzka córki Katarzyny Grocholi. Tak mieszka Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska podjęła decyzję o przeprowadzce do znacznie mniejszego mieszkania. Córka pisarki Katarzyny Grocholi rezygnuje z luksusowego apartamentu i wybiera skromniejsze lokum. Prowadząca „Totalne remonty Szelągowskiej” oznajmiła na Instagramie, że sypialnia ma zaledwie sześć metrów kwadratowych. Zobacz, jak wygląda nowy salon, kuchnia, łazienka i sypialnia Doroty Szelągowskiej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie