Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Miasteczku i ślubowanie uczniów pierwszych klas ZDJĘCIA

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Miasteczku
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Miasteczku Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku
Ślubowanie kadetów, msza w intencji Ojczyzny i doceniona praca członków samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół nr 1 to punkty obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Miasteczku.

Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Miasteczku. Ślubowanie kadetów

Od kilku lat w Nowym Miasteczku uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w połączone są ze ślubowaniem kadetów z Zespołu Szkół nr 1. Uczniowie klas pierwszych przeszli w odświętnym marszu ulicami miasta najpierw do do Centrum Pożarnictwa.

Uczniom towarzyszyli burmistrz Danuta Wojtasik, porucznik Tomasz Kowalski z Wojskowego Centrum Rekrutacji, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Jacek Zawiślak oraz rodziny uczniów. Szyk przygotował i prowadził komendant ppor. Tomasz Kuncik.

W uroczystości udział wzięli również: Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Miasteczku Anatol Komarnicki i radni Rady Miejskiej Nowego Miasteczka, mjr Damian Woźniak z 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu prezes OSP Nowe Miasteczko Ludwik Zaguła, były komendant PSP Tadeusz Ostrowski, prezes Koła Łowieckiego „Orzeł” w Nowym Miasteczku Krzysztof Wojtasik, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w z Borowie Wielkim Zbigniew Ogrodniczuk.

- Marsz z udziałem orkiestry dotarł do cmentarza, gdzie goście zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie przy Pomniku Niepodległości rozpoczęły się główne uroczystości ślubowania kadetów. Tu także słowo do uczniów i mieszkańców wygłosili burmistrz Danuta Wojtasik, mjr Damian Woźniak, por Tomasz Kowalski i dyrektor szkoły. Po ślubowaniu uczniowie z rodzinami i przyjaciółmi mieli czas na pamiątkowe zdjęcia - czytamy w relacji ZS nr 1.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowym Miasteczku

Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Miasteczku i ślubowan...

Nowe Miasteczko. Msza w intencji Ojczyzny i patriotyczny koncert

O godzinie 11.00 rozpoczęła się w kościele pw. Opatrzności Bożej msza św. w intencji Ojczyzny, którą sprawowali ks. Wojciech Ratajewski i ks. Marcin Strzyżykowski. Kolejną odsłoną święta był koncert w Domu Kultury.

Pieśni patriotyczne zaśpiewały panie z zespołu „Barwy Jesieni", a następnie w montażu historyczno – poetycko – muzycznym przygotowanym przez Anitę Dolatę, Małgorzatę Jackowską, Mariolę Świtę, Ewę Piotrowską, Magdalenę Wysoczańską zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 1.

Publiczność miała okazję wysłuchać pieśni brawurowo wykonanych przez uczennicę Agatę Kozioł.

Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Zakończona kadencja samorządu uczniowskiego

Podczas spotkania świątecznego w Domu Kultury kadeci otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki. Doceniono też pracę pocztu sztandarowego i samorządu uczniowskiego, których członkowie przekazali wcześniej swoje funkcje młodszym kolegom.

Wyróżniono Marcina Ryśkiewicza – odchodzącego przewodniczącego SU oraz poczet sztandarowy w składzie: Gabriel Szpigun, Katarzyna Stachowiak, Nikol Patora oraz poczet rezerwowy w składzie: Julia Satora, Maria Pietrzak i Wiktor Łuczak.

Dyrektor wręczył również przyznane Agacie Kozioł stypendium premiera.

Po koncercie zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek, w tym na grochówkę przygotowaną przez Małgorzatę Piechtę i ciasta przygotowane przez rodziców.
Źródło: Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku

Zobacz też wideo: Zielona Góra Drzonków. Piknik Niepodległościowy

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto