Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Wolsztyn na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Wolsztyn podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- TOMIAK Dominik - KWW NASZA GMINA: 53,51% (5 789 głosów)
- LIS Wojciech - KWW WOJCIECHA LISA: 46,49% (5 030 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Wolsztyn podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- TOMIAK Dominik - KWW NASZA GMINA: 44,42% (5 700 głosów)
- LIS Wojciech - KWW WOJCIECHA LISA: 30,96% (3 973 głosów)
- HANDZEWNIAK Dominik - KWW DOMINIKA HANDZEWNIAKA RAZEM BĘDZIE DOBRZE: 15,74% (2 020 głosów)
- POGONOWSKA Grażyna Anna - KWW KOMITET SPOŁECZNY GRAŻYNY POGONOWSKIEJ: 8,88% (1 139 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZERKOWSKI Arkadiusz: pozycja 1 : 1,13% (57 głosów)
- TOMIAK Patryk Andrzej: pozycja 2 : 0,87% (44 głosów)
- ZIENKIEWICZ Paulina: pozycja 3 : 0,38% (19 głosów)
- MARINSCHA Ewa Danuta: pozycja 4 : 0,16% (8 głosów)
- HAŁAS Jerzy: pozycja 5 : 1,01% (51 głosów)
- BARSKA Marta Anna: pozycja 6 : 0,97% (49 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WRÓBLEWSKI Jarosław: pozycja 1 : 9,52% (479 głosów)
- ADAMSKI Józef Antoni: pozycja 2 : 1,97% (99 głosów)
- ZYZNARSKA Anna Maria: pozycja 3 : 2,74% (138 głosów)
- INDA Kacper: pozycja 4 : 0,99% (50 głosów)
- SWOROWSKA Monika Krystyna: pozycja 5 : 1,27% (64 głosów)
- LEŚNIK Agata: pozycja 6 : 0,89% (45 głosów)
- CZESZAK Piotr Tomasz: pozycja 7 : 2,56% (129 głosów)
- PIOTROWSKI Maciej Andrzej: pozycja 8 : 0,48% (24 głosów)
- HOROWSKA Joanna: pozycja 9 : 0,89% (45 głosów)
- ŻOK Karol: pozycja 10 : 1,31% (66 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY GRAŻYNY POGONOWSKIEJ:
- POGONOWSKA Grażyna Anna: pozycja 1 : 3,18% (160 głosów)
- BERLIŃSKA Joanna Magdalena: pozycja 2 : 0,36% (18 głosów)
- MAZUREK Tomasz: pozycja 3 : 0,12% (6 głosów)
- BERLIŃSKI Bartosz Jerzy: pozycja 4 : 0,3% (15 głosów)
- HEDKO Andrzej Jan: pozycja 5 : 0,28% (14 głosów)
- MUSIELAK Magdalena: pozycja 6 : 0,28% (14 głosów)
- DECHNIK-BORDYCH Anna Daniela: pozycja 7 : 0,28% (14 głosów)
- KUBIAK Magdalena Anna: pozycja 8 : 0,46% (23 głosów)
- BERUS Mariusz: pozycja 9 : 0,38% (19 głosów)
- ZMUDA-SADOWSKA Renata Teresa: pozycja 10 : 0,22% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA:
- TOMIAK Dominik: pozycja 1 : 11,11% (559 głosów)
- SZYMCZAK Filip Janusz: pozycja 2 : 3,08% (155 głosów)
- GUŚ Barbara Monika: pozycja 3 : 1,53% (77 głosów)
- BOCER Krzysztof: pozycja 4 : 2,05% (103 głosów)
- TARNAWSKA-WACH Lidia Maria: pozycja 5 : 0,83% (42 głosów)
- WEISS Tomasz: pozycja 6 : 1,57% (79 głosów)
- CHRZANOWSKA-RATAJCZAK Małgorzata: pozycja 7 : 0,52% (26 głosów)
- UTRATA Arleta Ewa: pozycja 8 : 0,4% (20 głosów)
- PIETRUSZKA Marcin: pozycja 9 : 2,82% (142 głosów)
- SŁAWIŃSKI Paweł Jan: pozycja 10 : 1,37% (69 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOMINIKA HANDZEWNIAKA RAZEM BĘDZIE DOBRZE:
- PRZYBYŁA Mariusz: pozycja 1 : 3,89% (196 głosów)
- MALEWICZ Robert Krzysztof: pozycja 2 : 1,53% (77 głosów)
- KRACZKO Maria Barbara: pozycja 3 : 0,2% (10 głosów)
- PIOSIK Paweł: pozycja 4 : 0,99% (50 głosów)
- KOPEĆ Agnieszka: pozycja 5 : 0,14% (7 głosów)
- PIĄTEK Grzegorz: pozycja 6 : 0,72% (36 głosów)
- PRZYBYŁA Wioleta: pozycja 7 : 0,3% (15 głosów)
- SKOTARCZAK Agata Aleksandra: pozycja 8 : 0,16% (8 głosów)
- PRZYBYŁA Jagna Lidia: pozycja 9 : 0,12% (6 głosów)
- PIECHOCKI Stefan Maria: pozycja 10 : 0,54% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA LISA:
- PIOSIK Stanisław: pozycja 1 : 5,44% (274 głosów)
- ADAMCZAK Jarosław Eugeniusz: pozycja 2 : 2,86% (144 głosów)
- BARSKA-BADOWSKA Angelika: pozycja 3 : 2,17% (109 głosów)
- AUGUSTYNIAK Aurelia Maria: pozycja 4 : 2,32% (117 głosów)
- MATERNA Krzysztof Stefan: pozycja 5 : 0,68% (34 głosów)
- DZIUBIŃSKI Jarosław: pozycja 6 : 3,79% (191 głosów)
- CHOLEWA Iwona Katarzyna: pozycja 7 : 0,56% (28 głosów)
- OBLIŃSKA Mariola Krystyna: pozycja 8 : 0,72% (36 głosów)
- ZANDECKA Agnieszka: pozycja 9 : 1,13% (57 głosów)
- NITSCHKA Przemysław Jerzy: pozycja 10 : 0,85% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA DLA WOLSZTYNA:
- PIOSIK Maria Jolanta: pozycja 1 : 4,39% (221 głosów)
- WALIGÓRA Dawid Paweł: pozycja 2 : 1,97% (99 głosów)
- WOJTASZEK Zbyszko Stanisław: pozycja 3 : 0,83% (42 głosów)
- POGONOWSKA Małgorzata Jolanta: pozycja 4 : 0,64% (32 głosów)
- ADAMSKI Grzegorz Stanisław: pozycja 5 : 1,27% (64 głosów)
- GOLCZAK Łucja: pozycja 6 : 0,32% (16 głosów)
- NOWICKI Wacław Stanisław: pozycja 7 : 0,4% (20 głosów)
- BUŚKO Roland: pozycja 8 : 1,19% (60 głosów)
- SZLINKA Maria Stanisława: pozycja 9 : 0,24% (12 głosów)
- BIMKIEWICZ Krzysztof: pozycja 10 : 1,37% (69 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SZCZEPANIAK Tomasz: pozycja 1 : 7,18% (236 głosów)
- WALKOWIAK Danuta Agnieszka: pozycja 2 : 4,35% (143 głosów)
- LISOWSKA Lucyna Maria: pozycja 3 : 2,25% (74 głosów)
- MASZNER Łukasz: pozycja 4 : 4,41% (145 głosów)
- PIOSIK Tomasz: pozycja 5 : 1,28% (42 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ANDRYS Agata: pozycja 1 : 5,99% (197 głosów)
- BAER Waldemar Piotr: pozycja 2 : 1,06% (35 głosów)
- WIERZBICKI Jakub Gabriel: pozycja 3 : 0,79% (26 głosów)
- WOŚ Lidia Katarzyna: pozycja 4 : 1,79% (59 głosów)
- WIECZOREK Sławomir Bolesław: pozycja 5 : 0,49% (16 głosów)
- KRZYŻAN Katarzyna: pozycja 6 : 0,09% (3 głosów)
- PIOSIK Karol: pozycja 7 : 1% (33 głosów)
- JANOWICZ Anna Maria: pozycja 8 : 3,77% (124 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY GRAŻYNY POGONOWSKIEJ:
- BRYCHCY Aleksander Florian: pozycja 1 : 0,49% (16 głosów)
- DOLICHER Mateusz: pozycja 2 : 0,06% (2 głosów)
- SZAŁA Mirosław Andrzej: pozycja 3 : 0,36% (12 głosów)
- PRZYMUSZAŁA Leszek Czesław: pozycja 4 : 0,18% (6 głosów)
- ŻYGALSKA Izabela Barbara: pozycja 5 : 0,06% (2 głosów)
- FLIEGER Sławomir Piotr: pozycja 6 : 0,03% (1 głosów)
- OSTROWSKA Roksana: pozycja 7 : 0,06% (2 głosów)
- POGONOWSKA Katarzyna Danuta: pozycja 8 : 0,33% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA:
- LORENZ Jakub: pozycja 1 : 14,35% (472 głosów)
- RATAJCZAK Weronika Julia: pozycja 2 : 2,31% (76 głosów)
- MIELCAREK Przemysław: pozycja 3 : 10,82% (356 głosów)
- POTAPOWICZ Małgorzata Anna: pozycja 4 : 0,15% (5 głosów)
- DOLNY Adam: pozycja 5 : 3,19% (105 głosów)
- SZYMCZAK Janina: pozycja 6 : 0,52% (17 głosów)
- KORBAS Marcin: pozycja 7 : 7,21% (237 głosów)
- HOFFMANN Sandra Anna: pozycja 8 : 3,25% (107 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOMINIKA HANDZEWNIAKA RAZEM BĘDZIE DOBRZE:
- ROGOZIŃSKI Mateusz: pozycja 1 : 1,34% (44 głosów)
- KOMCZYŃSKI Wojciech Maria: pozycja 2 : 0,24% (8 głosów)
- OLEJNIK Łukasz Mateusz: pozycja 3 : 0,97% (32 głosów)
- RUDZIŃSKI Paweł Michał: pozycja 4 : 0,03% (1 głosów)
- KLESSA Monika: pozycja 5 : 0,55% (18 głosów)
- HERZOG Natalia: pozycja 6 : 0,24% (8 głosów)
- MRÓWCZYŃSKA Joanna: pozycja 7 : 0,06% (2 głosów)
- OLSZEWSKI Krzysztof: pozycja 8 : 0,18% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA LISA:
- DALEKI Lech: pozycja 1 : 5,29% (174 głosów)
- HUBERT Olga Stanisława: pozycja 2 : 1,46% (48 głosów)
- BŁOSZYK Michał: pozycja 3 : 2,37% (78 głosów)
- MOCEK Przemysław Łukasz: pozycja 4 : 0,73% (24 głosów)
- ROGOZINSKA Magdalena: pozycja 5 : 0,52% (17 głosów)
- ZBORALSKA Dominika: pozycja 6 : 0,58% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA DLA WOLSZTYNA:
- KOTLARSKI Damian: pozycja 1 : 6,29% (207 głosów)
- WIELGOSZ Ewa: pozycja 2 : 0,18% (6 głosów)
- KUTZNER Zbigniew Henryk: pozycja 3 : 0,27% (9 głosów)
- LEHMANN Justyna: pozycja 4 : 0,03% (1 głosów)
- KWIATKOWSKI Andrzej Jan: pozycja 5 : 0,27% (9 głosów)
- PATALAS Maria: pozycja 6 : 0,06% (2 głosów)
- PRZYBYŁA Paweł: pozycja 7 : 0,49% (16 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JANIK Ireneusz Przemysław: pozycja 1 : 8,83% (366 głosów)
- PIOSIK Justyna: pozycja 2 : 3,33% (138 głosów)
- FEIFFER Paweł Mariusz: pozycja 3 : 0,43% (18 głosów)
- KRAWCZYK Sławomir Marian: pozycja 4 : 2,15% (89 głosów)
- PIECHOCKA-DUBKIEWICZ Hanna Maria: pozycja 5 : 0,68% (28 głosów)
- KACZMAREK Lidia: pozycja 6 : 0,29% (12 głosów)
- ŻOK Barbara: pozycja 7 : 0,39% (16 głosów)
- MATERNA Maciej: pozycja 8 : 6,39% (265 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ROZYNEK Krzysztof: pozycja 1 : 6,01% (249 głosów)
- SKUPNIEWICZ Piotr Paweł: pozycja 2 : 5,02% (208 głosów)
- HOROWSKA Aneta: pozycja 3 : 1,67% (69 głosów)
- DURKOWIAK Piotr: pozycja 4 : 3,26% (135 głosów)
- MAJEROWSKA Julia: pozycja 5 : 0,63% (26 głosów)
- CUGIER Ewelina: pozycja 6 : 0,75% (31 głosów)
- WESOŁOWSKI Artur Aleksander: pozycja 7 : 0,72% (30 głosów)
- BARON Elżbieta: pozycja 8 : 0,7% (29 głosów)
- WIŚNIEWSKA Daria Agnieszka: pozycja 9 : 0,19% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET SPOŁECZNY GRAŻYNY POGONOWSKIEJ:
- TOMCZYSZYN Agata: pozycja 1 : 1,38% (57 głosów)
- MATYASZCZYK Melchior: pozycja 2 : 0,72% (30 głosów)
- ŁABONARSKI Jerzy: pozycja 3 : 0,41% (17 głosów)
- PIECHOWIAK Władysław: pozycja 4 : 0,14% (6 głosów)
- WAWRYSZYN Danuta Barbara: pozycja 5 : 0,22% (9 głosów)
- NAPIERAŁA Kinga: pozycja 6 : 0,34% (14 głosów)
- ADAMSKA Mariola Cecylia: pozycja 7 : 0,31% (13 głosów)
- RACZKOWIAK Mateusz Kazimierz: pozycja 8 : 0,1% (4 głosów)
- POGONOWSKI Jakub: pozycja 9 : 0,17% (7 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA:
- CZAJKA Agnieszka: pozycja 1 : 4,34% (180 głosów)
- MARUSZEWSKI Michał: pozycja 2 : 5,45% (226 głosów)
- SADOWSKI-BRYCHCY Bartosz: pozycja 3 : 6,01% (249 głosów)
- SKRZYPCZAK Marzena: pozycja 4 : 2,36% (98 głosów)
- DUCH Ireneusz Tadeusz: pozycja 5 : 2,65% (110 głosów)
- TOMIAK Daria: pozycja 6 : 1,3% (54 głosów)
- WITTIG Kamil: pozycja 7 : 0,43% (18 głosów)
- ROMANKIEWICZ Anna Maria: pozycja 8 : 0,19% (8 głosów)
- ROSTKOWSKA Dorota: pozycja 9 : 1,64% (68 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOMINIKA HANDZEWNIAKA RAZEM BĘDZIE DOBRZE:
- KLESSA Marcin Leon: pozycja 1 : 2,85% (118 głosów)
- KOPCIUCH Paweł Wojciech: pozycja 2 : 4,87% (202 głosów)
- HANDZEWNIAK Jagoda Weronika: pozycja 3 : 1,23% (51 głosów)
- MAJEROWSKI Mateusz Janusz: pozycja 4 : 0,22% (9 głosów)
- PERZ Marcelina Joanna: pozycja 5 : 0,14% (6 głosów)
- KAŹMIERCZAK Jagoda Anna: pozycja 6 : 0,05% (2 głosów)
- KRACZKO Małgorzata: pozycja 7 : 0,17% (7 głosów)
- HAMROL Anna Longina: pozycja 8 : 0,17% (7 głosów)
- HOFFMANN Łukasz: pozycja 9 : 0,34% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOJCIECHA LISA:
- GAWEŁ Radosław: pozycja 1 : 7,09% (294 głosów)
- JAGIELSKI Eugeniusz Norbert: pozycja 2 : 3,14% (130 głosów)
- MISIORNY Marek: pozycja 3 : 2,78% (115 głosów)
- BRYCHCY Dariusz Jan: pozycja 4 : 0,97% (40 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Karolina Teresa: pozycja 5 : 0,24% (10 głosów)
- MIĘTUS Katarzyna Monika: pozycja 6 : 0,07% (3 głosów)
- PACYNA Arleta Anna: pozycja 7 : 0,43% (18 głosów)
- TATARSKA Joanna: pozycja 8 : 0,39% (16 głosów)
- WALOTKA Marcin Zdzisław: pozycja 9 : 0,46% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRAWICA DLA WOLSZTYNA:
- WEIMANN Dawid Andrzej: pozycja 1 : 1,64% (68 głosów)
- KUBACZYK Monika: pozycja 2 : 1,25% (52 głosów)
- TOMIAK Paweł Michał: pozycja 3 : 1,09% (45 głosów)
- KACZMARCZYK Karolina: pozycja 4 : 0,19% (8 głosów)
- DZIOCH Mirosława Barbara: pozycja 5 : 0,31% (13 głosów)
- PERZ Waldemar Józef: pozycja 6 : 0,29% (12 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
2 tura wyborów samorządowych przeprowadzana jest jedynie w przypadku prezydenta, wójta i burmistrza. Ma to miejsce, kiedy podczas pierwszej tury nie wyłoniono zwycięzcy, czyli żaden z kandydatów nie otrzymał ponad 50 proc. głosów. W drugiej turze biorą udział dwaj kandydaci, którzy uzyskali najlepsze wyniki i odbywa się ona 14 dni po pierwszym głosowaniu.
Może być również tak, że więcej niż dwóch kandydatów otrzymało ilość głosów, która uprawnia do udziału w drugiej turze. Wtedy o przejściu dalej decyduje większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większą liczbę głosów.
Drugą turę wygrywa kandydat, który uzyska lepszy rezultat w głosowaniu. Jeśli jednak dojdzie do remisu, to decydujące okaże się to, który z nich w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większą ilość głosów niż drugi kandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?