Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W tej gminie wiadomo, że obecny włodarz nie będzie dalej rządził. Kto pierwszy ogłosił start?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Paweł Zapeński jest od wielu lat radnym i społecznikiem
Paweł Zapeński jest od wielu lat radnym i społecznikiem Paweł Zapeński/Facebook
Po 30 latach na stanowisku wójta gminy Kolsko, Henryk Matysik zapowiedział odejście na emeryturę. Na jego miejsce wystartuje kilkoro kandydatów. Jako pierwszy oświadczenie w tej sprawie przesłał Paweł Zapeński.

Wybory w Kolsku. Oficjalna zapowiedź startu

– Ten start zapowiedziałem dzięki ludziom, ponieważ wiele osób się do mnie zgłaszało i prosiło o to żebym kandydował. Mam pomysł na tę gminę. Chciałbym, aby było sympatycznie, dobrze i dostatnio – mówi Paweł Zapeński.

Od 2018 roku jest przewodniczącym rady gminy Kolsko, a od trzech lat – dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Soli. Ma naukowy tytuł doktora.

– Czy nie będzie szkoda tego zostawiać? – dopytujemy. – Jeśli mieszkańcy pozwolą i wygrać wybory, oczywiście, że będzie mi tego szkoda. Bardzo lubię pracować w edukacji. Ta edukacja jest moim oczkiem w głowie, ale w Kolsku też są placówki edukacyjne, które potrzebują wsparcia i troski – odpowiada. – Mentalnie nie opuszczę poradni, pracują tutaj fantastyczne i bardzo wartościowe osoby. Będę zawsze wspierał i jak trzeba będzie, to pomagał. A doktorat robiłem z chęci rozwoju i pasji, żeby zgłębić to, co robiłem do tej pory. Tak to działa, że żeglując po morzach i oceanach poznajemy inne wody.

Gmina Kolsko. Budżet niezasobny

Paweł Zapeński widzi się w roli kapitana i przyznaje, że lubi żeglować, ale też zdaje sobie sprawę, że praca za sterem w gminie Kolsko nie będzie łatwa, a tym bardziej zrealizowanie celu, jakim jest dostatek gminy, która uchodzi za biedną.

– Niestety, budżet, który przyjęliśmy nie jest budżetem marzeń. Nie jest zasobny, jeżeli mieszkańcy pozwolą mi na zarządzanie gminą, to nie będzie spijanie śmietanki, ale bardzo ciężka praca polegająca na pozyskiwaniu środków – zapowiada. Radny przypomina, że to gmina, która nie ma dużych zakładów, które byłyby podatnikami z grubą kasą, bo dochody są niewielkie. – Ale pora to zmienić – stwierdza.

Zapeński nie uważa się za człowieka Matysika.

– Jestem osobą bardzo niezależną, jeżeli mogłem coś poprzeć, to popierałem, jeśli trzeba było krytykować, to krytykowałem. Nie ma we mnie pierwiastka uległości. Jestem osobą ze swoim zdaniem – mówi o sobie i zapewnia, że lubi ludzi, rozmawiać z nimi, a każdego traktuje tak samo. – Szanuję potrzeby ludzi i chciałbym, aby były zauważane i w miarę możliwości realizowane – dodaje.

Wójt Henryk Matysik poinformował o odejściu ze stanowiska podczas sesji budżetowej. W planie jest nadzwyczajna sesja z podziękowaniami za 30 lat pracy na stanowisku wójta.

Paweł Zapeński jest od wielu lat radnym i społecznikiem

W tej gminie wiadomo, że obecny włodarz nie będzie dalej rzą...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto