Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W sobotę w Zielonej Górze uroczyście zakończy się 25. edycja konkursu, którym interesują się artyści z całego świata WIDEO

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
– Zapowiada się piękna uroczystość. Odbędzie się też koncert studentów wydziału muzyki Uniwersytetu zielonogórskiego – mówi Maria Radziszewska, sekretarz Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30 września, o godz. 18 w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze.

Rysunek satyryczny. Finisaż wystawy i gala

Do 30 września w Galerii Biblioteki Norwida czynna będzie pokonkursowa wystawa Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. „Jubileusz”. Tego dnia uroczysty finisaż połączony zostanie z galą wręczenia nagród laureatom. Początek o o godz. 18.00.

Nagrodzone prace to: grafika komputerowa nagrodzona Grand Prix Ilyi Katza z Izraela, grafika Witolda Mysyrowicza (I nagroda), rysunki Henryka Cebuli (II nagroda) i Niki Jaworowskiej (III nagroda).

– Przyjedzie wielu znamienitych gości, w tym laureat zdobywca nagrody Grand Prix także laureaci z Berlina i Polski. Odwiedzi nas także prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Zapowiada się piękna uroczystość. Odbędzie się też koncert studentów wydziału muzyki Uniwersytetu zielonogórskiego – mówi Maria Radziszewska, sekretarz Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny.

Wystawę tworzą 62 najlepsze rysunki wyłonione spośród 198 nadesłanych z całego świata, z takich krajów jak: Australia, Kanada, Chiny, Turcja, i przede wszystkim z całej Europy.

Na wystawie są również m.in. także rysunki laureatów ośmiu nagród specjalnych, które zdobyli: Valery Momot, Andre Pijet, Nikola Listeša, Tomasz Wołoszyn, Valeriu Kurtu, Jacek Frąckiewicz, Czesław Przęzak i Maciej Trzepałka. Prace, które znalazły się na ekspozycji, wykonane są różnymi technikami plastycznymi, począwszy od tradycyjnego czarno-białego rysunku, poprzez kolorowe rysowane kredkami, pisakami, skończywszy na grafikach komputerowych i akwarelach.

Patronat artystyczny nad wystawą pełniło Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury.

W czwartek, 28 września w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa w sprawie najbliższych wydarzeń w książnicy

W sobotę w Zielonej Górze uroczyście zakończy się 25. edycja...

Rysunek satyryczny. Wystawa plenerowa

Również w sobotę, 30 września obok ratusza w Zielonej Górze otwarta zostanie wystawa plenerowa, która przypomni wszystkie najważniejsze nagrody przyznane w Otwartym Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny od 1986 do 2023 roku. Wystawa została wpisana w kalendarz imprez związanych z obchodami 800-lecia powstania Zielonej Góry i 700-lecia uzyskania praw miejskich.

– Można zobaczyć największe trofea wszystkich 25 edycji konkursu. Na wystawie znajdą się wszystkie nagrody Grand Prix przyznane przez te wszystkie 25 edycji konkursu, który organizowany jest w Zielonej Górze od 1986 roku – zaprasza Maria Radziszewska. – Konkursy początkowo organizowane były przy Zielonogórskim Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki, później Centrum Kultury w Kożuchowie, a od 2011 roku Biblioteka Norwida jest jego głównym współorganizatorem.

Wystawa plenerowa będzie czynna od 30 września do 26 października dla wszystkich przechodzących przez zielonogórski deptak.

Natomiast w październiku w bibliotecznej galerii otwarta zostanie ekspozycja, której tematem będzie twórczość Mirosława Hajnosa, malarza i rysownika oraz popularyzatora rysunku satyrycznego.

Organizatorzy wydarzeń to Biblioteka Norwida, Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA.

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W sobotę w Zielonej Górze uroczyście zakończy się 25. edycja konkursu, którym interesują się artyści z całego świata WIDEO - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto