Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku ćwiczyli na poligonie. To coroczne takie zajęcia. Zobacz, jak było

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Duża część zadań związana jest ze strzelaniem
Duża część zadań związana jest ze strzelaniem Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku
Celem była integracja klas mundurowych i klas pierwszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. – Instruktorami byli uczniowie starszych klas i absolwenci, którzy jak zawsze chętnie pomagają nam w realizacji naszych poligonów – informuje odpowiedzialny za przebieg i tematy nauczania ppor. Tomasz Kuncik, komendant klas mundurowych w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku.

Zespół Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku. Poligon integracyjny

Poligon dla klas mundurowych odbywa się w Zespole Szkół nr 1 w Nowy Miasteczku co roku. Celem szkolenia jest integracja młodzieży z klas mundurowych i klas pierwszych Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

– Instruktorami byli uczniowie starszych klas i absolwenci, którzy jak zawsze chętnie pomagają nam w realizacji naszych poligonów – informuje odpowiedzialny za przebieg i tematy nauczania ppor. Tomasz Kuncik, komendant klas mundurowych.

W programie nauczania klas mundurowych jest m.in. musztra indywidualna i grupowa, budowa i obsługa broni, szyki patrolowe i sygnały dowodzenia, a także przekraczanie stref niebezpiecznych. Uczniowie poznają postawy strzeleckie i dysfunkcje broni.

Duża część zadań związana jest ze strzelaniem

Uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Mias...

OPW. Co to jest?

Portal www.wojsko-polskie.pl informuje, że Oddziały Przygotowania Wojskowego są programem docelowym dla klas wojskowych:

Nauczanie wojskowe obejmuje szkolenie zasadnicze w klasach I–III liceum i klasach I–IV technikum, w trakcie którego są realizowane zajęcia teoretyczne i praktyczne oraz obóz szkoleniowy w klasie IV liceum i klasie V technikum. Minimalna liczba zajęć realizowanych w ramach programu w obu typach szkół to 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Są one przeprowadzane zarówno w szkole jak i w „patronackiej” jednostce wojskowej. Absolwenci będą mogli liczyć na korzyści, takie jak możliwość odbycia skróconego szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej czy dodatkowe profity przy przyjęciach na uczelnie wojskowe.

Z powiatu nowosolskiego na liście szkół szkół, które mają zezwolenie na oddział przygotowania wojskowego oprócz Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli.

Zobacz też wideo: Wystawa Świat dziecka w skansenie w Zielonej Górze - Ochli

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto