Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Nowej Soli będzie miał nowy tomograf. To druga w tym tygodniu dobra wiadomość dla pacjentów lecznicy

Opr.(eg)
Dwie dobre informacje wpłynęły w tym tygodniu do lecznicy
Dwie dobre informacje wpłynęły w tym tygodniu do lecznicy Eliza Gniewek-Juszczak
Nowy tomograf to w ostatnich dniach kolejna dobra wiadomość dla pacjentów Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli. Lecznica dostała też 200 tysięcy złotych na zakup specjalnego aparatu USG. To dzięki temu, że nowosolski szpital znalazł się w gronie lecznic z największą aktywnością donacyjną w 2022 roku.

Szpital w Nowej Soli. Będzie nowy tomograf

Do szpitala w Nowej Soli dotarła wiadomość, która ucieszy nie tylko lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów. Rządowa Agencja Rezerw Strategiczny przekaże placówce tomograf komputerowy. Stało się to dzięki staraniom i zaangażowaniu radnej województwa Małgorzaty Gośniowskiej-Koli.

– Urządzenie 40-rzędowe, bardzo poprawi dostępność do badań diagnostycznych. Obecnie posiadany aparat jest bardzo obciążony dużą ilością wykonywanych badań – informuje Bożena Osińska, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli. – Mamy nadzieję, że dzięki nowemu urządzeniu w znaczącym stopniu zmniejszy się czas oczekiwania pacjentów na badanie.

Dyrektor Osińska dodaje, że nowy tomograf będzie służył również jako zabezpieczenie w przypadku awarii.

Nowa Sól. Transplantacje

W tym tygodniu do placówki wpłynęła też druga dobra wiadomość. Nowosolski szpital znalazł się w gronie lecznic z największą aktywnością donacyjną w 2022 roku. Chodzi o liczbę dawców potencjalnych i rzeczywistych, od których pobrano narządy do przeszczepiania.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych na zakup aparatu USG z głowicą do badania przezprzełykowego na potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – poinformowano w komunikacie. Pieniądze pochodzą z Narodowego Programu Transplantacyjnego dla oddziałów anestezjologii i intensywnej terapii z największą aktywnością donacyjną.

Zobacz też wideo: Remont sterylizatorni w szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto