Edward Gurban
Astra Nowa Sól - Bielawianka Bielawa., 29 lutego 2020 r.
Astra Nowa Sól - Bielawianka Bielawa., 29 lutego 2020 r. Edward Gurban
Po pierwszych dwóch wygranych łatwo setach wydawało się, że będzie 3:0, jednak w czwartym Koliberki psuły łatwe piłki. W niedzielę drugi mecz w Nowej Soli. Za tydzień rewanż(e) w Bielawie.

Siatkarze Astry Nowa Sól, którzy zakończyli zasadniczą część rozgrywek II ligi na pozycji lidera, przystąpili do play-offów. Ich rywalem jest czwarta drużyna rozgrywek Bielawianka Bielawa.

Przebieg setów obserwowali wierni kibice

W pierwszym meczu nowosolanie wygrali nie bez problemów 3:1 (25:17, 25:17, 17:25, 25:18). Po pierwszych dwóch wygranych łatwo setach wydawało się, że będzie 3:0, jednak w czwartym Koliberki psuły łatwe piłki i przegrały wysoko.

Piąty set okazał się decydujący. Astra od początku zyskała przewagę (6:1) i nie oddała jej do końca meczu. MVP został libero, Bartosz Odwarzny.

Nowosolanom jak zwykle mocno pomagali kibice, na czele z prezydentem miasta Jackiem Milewskim oraz starostą Iwoną Brzozowską.

Kto grał w drużynie Astry?

Dawid Witkiewicz (1), Paweł Januszewski (2), Artur Słownikowski (4), Alan Goltz (5), Maciej Kleinschmidt (8), Paweł Skibicki (9), Polus (13), Michał Marszałek (14), Bartosz Odwarzny (16), Piotr Trzeciak (17), Przemysław Kępski (18) i Mateusz Nożewski (19). W niedzielę drugi mecz w Nowej Soli. Za tydzień rewanż(e) w Bielawie.