Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są pieniądze na przebudowę ulicy Głogowskiej w Nowej Soli. Jest szeroki zakres planowanych prac

OPRAC.: (eg)
Wsparcie przyznano z rządowego programu Polski Ład
Wsparcie przyznano z rządowego programu Polski Ład Google Street View
Dzięki przebudowie ul. Głogowskiej i przeniesieniu ruchu tranzytowego z ul. Głogowskiej na nową ulicę Dolnośląską ma się zmniejszyć się w tym rejonie natężenie hałasu, ilości spalin i wibracji. A przede wszystkim ma być bezpieczniej.

Inwestycje w Nowej Soli. Jest plan przebudowy Głogowskiej

Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski przypomniał, że o ul. Głogowskiej mówiło się Marszałkowska Starego Żabna. – Po kilkudziesięciu latach braku generalnego remontu mamy historyczną szansę, żebyśmy mogli taki remont wykonać – zapowiedział włodarz podczas konferencji prasowej. Spotkanie zorganizowano w środę w związku z wiadomością o 24 milionach złotych rządowego wsparcia z programu Polski Ład.

– Dzięki zaangażowaniu i współpracy z panią Małgorzatą Gośniowską – Kolą, radną naszego sejmiku udało nam się pozyskać prawie 24 miliony złotych, czyli 95 procent kosztorysowej wartości inwestycji – poinformował prezydent Milewski, podkreślając, że jest to największe dofinansowanie w historii Nowej Soli przyznane na indywidualny projekt miasta.

– Bardzo dziękuję za wsparcie i za samorządowe emocje, które udało się sprzedać pani radnej. Bardzo mocno dziękuję tym wszystkim, którzy tutaj stoją z nami. Bez nich takie rzeczy są niemożliwe. W Nowej Soli mamy starą dobrą zasadę, nie ma cudotwórców jednoosobowych, którzy z czarodziejską różdżką przychodzą i się dzieje. Wszystkie rzeczy są zbiorową pracą, zarówno samorządowców, którzy pracują w urzędzie miejskim ale również radnych miejskich i powiatowych. Te działania są wspólne, ale nigdy nie mogą się do końca ziścić bez wsparcia zewnętrznego – mówił prezydent, dziękując radnej województwa za pomoc.

– Bardzo się cieszę, że ta długo oczekiwana inwestycja znajdzie wreszcie swój początek i mam nadzieję, że wszystkie prace związane z remontem i przebudową będą sprawnie przebiegały – podkreśliła radna województwa Małgorzata Gośniowska – Kola. – Bardzo się cieszę, bo podobnie postrzegam swoją rolę, jako radnej sejmiku województwa lubuskiego.

Inwestycje w Nowej Soli. Planowany zakres prac

Ul. Głogowska, która obecnie znajduje się w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich, od 2024 roku będzie drogę gminną. Dojdzie do zamiany na nowowybudowaną ul. Dolnośląską, która stanie się drogą wojewódzką prowadzącą do terenów inwestycyjnych i skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 315.

Urząd miejski informuje, że projekt rozbudowy ul. Głogowskiej ma na celu przede wszystkim poprawę warunków i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakłada także oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego i przeniesienie go na ulicę Dolnośląską. Projekt zakłada, że po przebudowie ulicy Głogowskiej zmniejszy się w tym rejonie natężenie hałasu, ilości spalin i wibracji, a także zmniejszenie obciążenia ruchem. Skutkiem tego ma być poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Urząd przewiduje przebudowę istniejącej jezdni z dwoma pasami ruchu, budowę obustronnych pasów rowerowych, modernizację chodników i chodników dla pieszych, budowę oświetlenia drogowego, kanalizacji deszczowej, nowych przystanków komunikacji miejskiej, a także przesunięcie i modernizację istniejącej sieci uzbrojenia technicznego.
Czas realizacji inwestycji to około dwa lata.

Czytaj też inne tematy z okolicy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto