Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pierwsze miejsce dla Nowej Soli w ogólnopolskim konkursie. Doceniono przyjazną przestrzeń

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Uroczysta gala konkursu Lodołamacze w Warszawie, 12 października 2023 r.
Uroczysta gala konkursu Lodołamacze w Warszawie, 12 października 2023 r. Urząd Miejski w Nowej Soli
- To wielkie wyróżnienie przyznawane od osiemnastu lat za aktywność w różnych sferach społecznych - informuje prezydent Jacek Milewski o statuetce dla miasta.

Statuetka dla Nowej Soli. Pierwsze miejsce

Centrum Aktywności Społecznej z Nowej Soli zostało uhonorowane statuetkę Lodołamacza w kategorii „Przyjazna Przestrzeń-Dostępność Cyfrowa” podczas gali finałowej ogólnopolskiego konkursu. Uroczystość odbyła się 12 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

– To wielkie wyróżnienie przyznawane od osiemnastu lat za aktywność w różnych sferach społecznych – poinformował prezydent Jacek Milewski, dziękując swoim pracownikom za zaangażowanie.

Uroczysta gala konkursu Lodołamacze w Warszawie, 12 października 2023 r.

Pierwsze miejsce dla Nowej Soli w ogólnopolskim konkursie. D...

Lodołamacze. Co to za kampania?

Lodołamacze to kampania, która promuje zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, a także likwidowanie wszelkich barier, aby osoby te mogły pełnoprawnie funkcjonować w codziennym życiu.

– Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk – informują organizatorzy konkursu. – Pragniemy, by idea Konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.

Dyrekcja i pracownicy CAS, dziękując kapitule i gronu swoich odbiorców, podkreślają, że otrzymana nagroda jest motywację do dalszych aktywności oraz dbałości o dalszy rozwój, poprzez budowanie potencjału dostępności miejsca.

Lodołamacz. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs Lodołamacze odbywa się pod patronatem honorowym Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Nowosolskie Kryształu Wolontariatu. Termin

A tymczasem w Nowej Soli jeszcze przez kilka dni, do 20 października można zgłaszać kandydatów do trzeciej edycji konkursu „Nowosolskie Kryształu Wolontariatu”. Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, mieszkańcy (osoby fizyczne), grupy inicjatywne, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorstwa.

Zobacz początki CAS w Nowej Soli:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto