Koszykarze MKS Sokół Żary prowadzili prawie w całym meczu, by przegrać z Basket Legnica w końcówce spotkania

Małgorzata Fudali Hakman
W 4. kolejce 3. ligi mężczyzn w koszykówce, Sokół Żary przegrał z bardzo doświadczoną drużyną KS Basket Legnica.

Przez 3 kwarty prowadzili podopieczni Radosława Magierskiego Niestety błędy w ostatniej odsłonie, a przede wszystkim bardzo słaba skuteczność w ataku spowodowały, że goście odrobili minimalne starty i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 75:63. Najwięcej punktów dla żaran rzucili: Adam Forysiak(13), Paweł Pawlikowski, Dawid Łyba i Krzysztof Kamiński po10, Dla przyjezdnych: Dziadulewicz Maciej(15) oraz Łukasz Chmielewski, Daniel Iwański i Damian Szablewski po 10.

-Mecz był ważny stosunkowo dla ustawienia tabeli, lecz niestety może to być bolesna przegrana żaran. W następnej kolejce Sokół jedziemy na ciężki teren do Świdnicy i będziemy chcieli przerwać serię 2 porażek-powiedział po spotkaniu Radosław Magierski.

-Od samego początku mecz był bardzo wyrównany i obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety nasza słaba skuteczność i błędy w obronie pozwoliły drużynie z Legnicy w drugiej połowie zdobyć kilkunastopunktową przewagę, którą utrzymali do samego końca. Na pewno wyciągniemy wnioski z tej porażki i postaramy się w następnym meczu pokazać z jak najlepszej strony-powiedział Paweł Pawlikowski(MKS Sokół Basket Żary).

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?