Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Inwestycje w Nowej Soli. Jest pozwolenie na budowę. Co nowego powstanie w mieście?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jest wydane pozwolenie na budowę pierwszego etapu Centrum Logistycznego
Jest wydane pozwolenie na budowę pierwszego etapu Centrum Logistycznego pixabay.com
Przygotowania trwały od 2019 roku, kiedy miasto sprzedało ponad 20-hektarową działkę na południowej strefie przemysłowej. Prezydent Jacek Milewski poinformował, że jest wydane pozwolenie na budowę. Co nowego wybuduje się w mieście?

Inwestycje w Nowej Soli. Coraz bliżej nowej budowy

O tym, że do finału dobiegły prace projektowe przedsięwzięcia na ponad 20 hektarach pomiędzy ul. Żabią, Dolnośląską i torami poinformował kilka dni temu prezydent Nowej Soli Jacek Milewski. Miasto sprzedało działkę w 2019 roku za ponad 12 milionów złotych. „Inwestycja trafia akurat do Nowej Soli przede wszystkim ze względu na profesjonalizm w obsłudze inwestora, no i... moje wielkie, wyjątkowe i osobiste zaangażowanie jako prezydenta miasta (przepraszam za nieskromność, ale to ich słowa) – pisał w połowie wakacji 2019 ówczesny prezydent Wadim Tyszkiewicz. Teraz obecny senator Tyszkiewicz odnotował w mediach społecznościowych upływ czasu od tego wydarzenia.

– Moi współpracownicy z wydziałów Dróg Miejskich, Architektury, Gospodarowania Nieruchomościami i Gospodarki Komunalnej na bieżąco rozwiązywali problemy, które pojawiały się na etapie projektowania – poinformował Jacek Milewski, podkreślając wiele miesięcy owocnej współpracy z inwestorem.

Inwestycje w Nowej Soli. Koniec formalności

Urząd starosty nowosolskiego wydał firmie Rhenus Warehousing Solutions pozwolenie na budowę hali magazynowej, budynku socjalno – biurowego, budynku portierni oraz magazynu palet wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu w tamach pierwszego etapu budowy Centrum Logistycznego.

– W planach powstanie obiektów o powierzchni około 100 tysięcy metrów kwadratowych wraz z uzbrojeniem i skomunikowaniem tego terenu. Przyszłe podatki i nowe miejsca pracy to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta – napisał na FB prezydent Milewski.

Rhenus Warehousing Solutions to międzynarodowy dostawca usług logistycznych. Inwestycja w Nowej Soli może ruszyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czytaj też:

Zobacz wideo: Nowa Sól. Ruchoma studzienka będzie naprawiona

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto