Zimny prysznic poleciał na głowy zawodników Unii. Kuniczanie przegrali z Pogonią Przyborów w ostatnim sparingu

Małgorzata Fudali Hakman
W sobotę, 6 marca, zespół Unii Kunice rozegrał na stadionie Syrena ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek w zielonogórskiej klasie okręgowej.

To nie był dzień podopiecznych Jarosława Gada. Po poprzednich świetnych meczach kontrolnych przyszedł czas na zimny prysznic, który kuniczanom zafundowała Pogoń Przyborów. Podopieczni Rafała Galasa, grający na co dzień w tej samej klasie rozgrywkowej, już w pierwszych 20 minutach strzelili 2 bramki i mogli spokojnie kontrolować przebieg gry. Co prawda Unia próbowała zmienić wynik i zaczęła w końcu śmielej atakować, ale niestety nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Za swoją otwartą grę została skarcona, bo Pogoń wyprowadziła skuteczną kontrę i dostrzeliła Unii jeszcze jednego gola, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Strzelcy bramek: Marcel Napieralski, Oliver Gibała i Sebastian Bugajewski.
Jarosław Gad żywiołowo reagujący na to co działo się na boisku, nie był zadowolony z postawy swojego zespołu.

-Pierwsze 20 minut bardzo słabe w naszym wykonaniu(strata dwóch bramek). Potem zaczęliśmy śmielej dochodzić do głosu, ale nie przekładało się to na bramki. Druga połowa to nasza przewaga, z której w zasadzie nic nie wynikało(brak bramek), a potem przy naszej przewadze przeciwnik wyprowadził kontrę i było 3-0 i po meczu. Był to prawdziwy zimny prysznic dla zespołu-skomentował Jarosław Gad.