Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Żegnamy kopciuchy z Nowej Soli. Właściciel starego pieca może dostać do pięciu tysięcy złotych na wymianę

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wszelkie szczegóły na temat programu publikuje urząd miejski na swoim portalu. Warto zapoznać się przed złożeniem wniosku. O najważniejszych warunkach, czytaj w galerii >>>>
Wszelkie szczegóły na temat programu publikuje urząd miejski na swoim portalu. Warto zapoznać się przed złożeniem wniosku. O najważniejszych warunkach, czytaj w galerii >>>>Eliza Gniewek-Juszczak
Od wtorku 1 lutego mieszkańcy Nowej Soli mogą składać wnioski do miejskiego programu Żegnamy kopciuchy. - To będzie nasz wkład w poprawę jakości powietrza w Nowej Soli - zapowiedział program prezydent Jacek Milewski.

Ekologia w Nowej Soli. Rusza miejski program Żegnamy kopciuchy

Dzięki dotacji z miejskiego programu Żegnamy kopciuchy w Nowej Soli można będzie kupić nowe ekologiczne źródło ogrzewania lub przystosować pomieszczenia pod zabudowę węzła cieplnego zasilanego z sieci ciepłowniczej. Celem jest wymiana starych pieców na paliwo stałe, tzw. kopciuchów na inne ekologiczne źródła ogrzewania tj.: kotły gazowe, kotły na lekki olej opałowy, piece zasilane prądem elektrycznym, a także kotły na paliwo stałe lub na biomasę spełniające wymogi minimum klasy 5 oraz wymogi dotyczące ekoprojektu lub też podłączenie się do sieci ciepłowniczej z jednoczesną likwidacją wszystkich pieców opalanych paliwem stałym.

- Myślę, że ten program wpisze się w oczekiwania mieszkańców i będzie takim naszym miejskim wkładem w poprawę jakości powietrza w Nowej Soli - przyznał prezydent Jacek Milewski.

O dotację może starać się osoba fizyczna bądź wspólnota mieszkaniowa, która ma tytuł prawny do nieruchomości znajdującej się w graniach Nowej Soli.

Żegnamy kopciuchy. Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wnioski będą przyjmowane od 1 do 28 lutego w biurze podawczym Urzędu Miejskiego Nowa Sól przy ul. Piłsudskiego 12, lub elektronicznie na skrzynkę podawczą urzędu opatrzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP. O zakwalifikowaniu się do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Wnioski złożone przed terminem naboru oraz po terminie naboru nie będą rozpatrywane. Dokumenty będzie oceniać specjalna komisja pod względem formalnym i merytorycznym.

- Nabór jest stały dla wszystkich - podkreśliła pełnomocnik prezydenta ds. wymiany źródeł ogrzewania Joanna Kaproń. - Wymianę pieca będzie można zacząć dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie.

Jeśli będą spełnione wszystkie wymagania, będzie podpisywana umowa dotacyjna. Czas na realizację inwestycji będzie do 15 października.
Rocznie Nowa Sól planuje wydać pół miliona na wymianę ok. 100 pieców. Program ma działać w latach 2022 - 2026. W tym czasie miasto planuje wydać na ten cel 2,5 miliona złotych.

Czytaj więcej tutaj:link

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Wymienią piece w mieszkaniach komunalnych w Zielonej Górze i Sulechowie

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto