Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wypadek na przejściu dla pieszych w Nowej Soli zabrał zdrowie Wiolety Tomczak. Potrzebna jest pilna rehabilitacja

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wioleta Tomczak z Nowej Soli cudem przeżyła wypadek. - Każdy grosz się liczy, im dłuższa rehabilitacja, tym dla Wiolety lepiej - przyznaje pan Tomasz. - Wiola ma przed sobą przyszłość. Ta pomoc nie pójdzie na marne. Lekarze w szpitalu też to podkreślali.
Wioleta Tomczak z Nowej Soli cudem przeżyła wypadek. - Każdy grosz się liczy, im dłuższa rehabilitacja, tym dla Wiolety lepiej - przyznaje pan Tomasz. - Wiola ma przed sobą przyszłość. Ta pomoc nie pójdzie na marne. Lekarze w szpitalu też to podkreślali. Arch. rodziny/Zrzutka.pl
Wypadek był koszmarny. Ale rehabilitacja nie pójdzie nie marne. Potrzeba tylko pieniędzy. - Mama przeszła szereg operacji oraz zabiegów mających na celu ratowanie jej życia, m.in usunięcie śledziony, rekonstrukcję żołądka - opisują synowie i proszą o pomoc.

Wypadek na pasach w Nowej Soli

To był 12 grudnia 2020 roku jeden z kierowców wyprzedzał trzy samochody tuż przed przejściem dla pieszych. Szła tędy Wioleta Tomczak, znana i lubiana w Nowej Soli kierowniczka sklepu obuwniczego CCC. Synowie Ernest i Oskar przyznali, że mama doznała poważnych obrażeń, cudem uchodząc z życiem.

- Mama przeszła szereg operacji oraz zabiegów mających na celu ratowanie jej życia, m.in usunięcie śledziony, rekonstrukcję żołądka. W wyniku wstrząsu krwotocznego oraz poważnych urazów głowy musiała zostać wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Przez osiem tygodni mama oddychała za pomocą respiratora z uwagi na zmiażdżenie klatki piersiowej oraz niestabilność krążeniową - opisują synowie na portalu zrzutka.pl.

Nowa Sól pomaga. Akcja dla Wiolety Tomczak

Stan nowosolanki poprawia się. Po miesiącach spędzonych w szpitalu właśnie wróciła do domu. Ale obrażenia spowodowały trwały i nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu. Dlatego potrzebna jest pilna i profesjonalna rehabilitacja. Miesięczny koszt waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

– Najważniejsze, żeby dać Wiolecie szansę, żeby ludzie okazali swoją dobroć. Pomoc jest bardzo potrzebna – mówi Tomasz Tomczak. – Jesteśmy taką rodziną, w której każdy jest bardzo ważny. Tak nas wychowała moja babcia, a mama Wiolety. Dlatego robimy wszystko, aby zorganizować pomoc dla Violi i zapewnić rehabilitację dla niej.

Pani Wioleta ma zacząć rehabilitację w przyszłym tygodniu. Pierwsze dwa miesiące pobytu opłacił pracodawca. - Każdy grosz się liczy, im dłuższa rehabilitacja, tym dla Wiolety lepiej - przyznaje pan Tomasz. - Wiola ma przed sobą przyszłość. Ta pomoc nie pójdzie na marne. Lekarze w szpitalu też to podkreślali.

Nowa Sól pomaga. Akcja dla Wiolety Tomczak

Wspomóc rehabilitację pani Wiolety można poprzez portal zrzutka.pl. Współpracownicy pani Wiolety ze sklepu zorganizowali licytacje na Facebooku: link tutaj.

- Wraz z dziewczynami i chłopakami z załogi stworzyliśmy stronę, na której można dodawać oraz licytować różnego rodzaju przedmioty lub usługi, z których środki są przekazane na zrzutke.pl zorganizowana również dla Violi. Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy w jakikolwiek możliwy sposób - apelują pracownicy sklepu.

Na licytacjach kupić można przeróżne rzeczy: biżuterię, książki, kwiaty, ciasto, a nawet zajęcia animacyjne dla dzieci.

CZYTAJ TAKŻE:
Powrotny lot prezydenta Andrzeja Dudy po wizycie w Nowej Soli znów wzbudza emocje. W tej sprawie są nowe fakty

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Nowa Sól - Zielona Góra Zatonie. Happening przy drodze. Tutaj się marzy o ścieżce rowerowej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wypadek na przejściu dla pieszych w Nowej Soli zabrał zdrowie Wiolety Tomczak. Potrzebna jest pilna rehabilitacja - Nowa Sól Nasze Miasto

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto