Wybory samorządowe 2024 odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia.
W Kowalewie Pomorskim o stanowisko burmistrza walczyły 4 osoby. Nikt nie uzyskał 50-procentowego poparcia, więc będzie druga tura wyborów na burmistrza. Urzędujący włodarz Jacek Żurawski uzyskał 40,64% głosów i 21 kwietnia powalczy z Karoliną Kowalską, która w 1 turze uzyskała 24,70%.
Mieszkańcy gminy Kowalewo Pomorskie wybierali też swoich reprezentantów spośród kandydatów do rady miasta. Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady miasta w gm. Kowalewo Pomorskie.
Skład Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim - dane PKW
SZYMAŃSKA Zyta Danuta - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO
KORALEWSKI Jerzy - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA
WYPYCH Jolanta Dorota - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
MAŁKIEWICZ Wojciech Grzegorz - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
KAZNOWSKI Stanisław - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO
PEREŁKA Grzegorz - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
JAGUŚ Aleksandra - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO
PRZYZIÓŁKOWSKA Gabriela Maria - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA
ORŁOWSKI Jerzy Jan - KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
BŁACH Piotr Rafał - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO
REGULSKI Grzegorz - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO
WIŚNIEWSKI Jarosław - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO
DUNAJSKI Marcin - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO
GRĘŹLIKOWSKI Przemysław - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO
SĘK Piotr - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO
Frekwencja w gminie wyniosła 52,02%.
Kandydaci do rady miasta w gm. Kowalewo Pomorskie w wyborach samorządowych 2024:
Okręg nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
ZAREMBSKA Jolanta Lidia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
BEJGIER Robert Lech
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
ŚWIERAD Paweł
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
SZYMAŃSKA Zyta Danuta
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ILONY JAGIELSKIEJ:
JAGIELSKA Ilona
Okręg nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
CHRAPKOWSKA Grażyna
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
KORALEWSKI Jerzy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
SEIFERT-KAMPER Małgorzata
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
JAGIELSKI Marcin Jacek
Okręg nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
WYPYCH Jolanta Dorota
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
KRYSZEWSKI Tomasz Lech
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
ZACHAREK Krzysztof
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
CHMIELEWSKI Leszek
Okręg nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
MAŁKIEWICZ Wojciech Grzegorz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
SZYCZEWSKI Dariusz Krzysztof
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
BAS Przemysław Sebastian
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
STAWICKI Roman Grzegorz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA GMINA WSPÓLNYM DOBREM:
SMOCZYŃSKA Wioletta
Okręg nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
KOWALSKA Karolina
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
CURYŁO Tomasz
KOMITET WYBORCZY NOWA PERSPEKTYWA:
KUCHARSKI Andrzej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
WILK Sebastian
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
KAZNOWSKI Stanisław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA KOWALEWO POMORSKIE:
PIĄTKOWSKI Adam
Okręg nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
PEREŁKA Grzegorz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
HAIDKA Dawid
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
DĄBROWSKA Halina Anna
Okręg nr 7
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
LEWANDOWSKI Przemysław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
JAGUŚ Aleksandra
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
RYMANOWSKA Bożena
Okręg nr 8
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
CHMIELEWICZ Wiesław Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
PRZYZIÓŁKOWSKA Gabriela Maria
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
GUTOWSKI Marek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
KALINOWSKA Hanna Maria
Okręg nr 9
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
ORŁOWSKI Jerzy Jan
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
BELZYT Jacek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
LEGAN Edyta Maria
Okręg nr 10
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
STEMPSKI Rafał Tadeusz
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
GADOMSKA Magdalena
KOMITET WYBORCZY NOWA PERSPEKTYWA:
KLUGOWSKA Magdalena
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
ZABIELSKI Zbigniew Józef
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
BŁACH Piotr Rafał
Okręg nr 11
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
PEPLIŃSKI Ryszard Edmund
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
WRÓBLEWSKA Emilia Monika
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
BIZIOREK Krzysztof Stanisław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
REGULSKI Grzegorz
Okręg nr 12
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
BUŁAWSKA Marta Zofia
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
MARECZKO Jolanta Teresa
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
WIŚNIEWSKI Jarosław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
LIPIŃSKI Ryszard
Okręg nr 13
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
WOJCIECHOWSKA Danuta Maria
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
DUNAJSKI Marcin
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
BURCZYŃSKI Jarosław Marcin
Okręg nr 14
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
ŻÓŁTOWSKA Agnieszka
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
STRZELECKI Piotr Roch
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
GRĘŹLIKOWSKI Przemysław
Okręg nr 15
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
NOWAKOWSKA Elżbieta Jadwiga
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA BEJGIERA:
BEJMA Radosław
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA DUNAJSKIEGO:
SĘK Piotr
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JACKA ŻURAWSKIEGO:
KAZANIECKI Piotr
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?