Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc w Nowej Soli. Te ozdoby podobają się mieszkańcom i gościom. Zobacz zdjęcia

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Owieczka w miejscu dawnej kwiaciarni
Owieczka w miejscu dawnej kwiaciarni Urząd Miejski w Nowej Soli
Drzewa połamane przez wichurę, czy gałęzie zagrażające bezpieczeństwu dostały nowe życie. W Nowej Soli pracownicy zaplecza techniczno-gospodarczego wykonali ozdoby świąteczne, które stanęły w kilku miejscach miasta i budzą zainteresowanie i podziw wśród mieszkańców.

Wielkanoc 2023. Nowe ozdoby w Nowej Soli

To druga edycja tego typu świątecznych ozdób w Nowej Soli. Krasnale wykonane na święta Bożego Narodzenia cieszyły się uznaniem wśród nowosolan, dlatego pojawił się pomysł, aby również na Wielkanoc w ten sposób ozdobić miasto. Autorami są pracownicy miejskiego zaplecza gospodarczo – technicznego.

Figury można podziwiać przy dworcu PKP, gdzie przycupnęła rodzinka brązowych królików. Na placu Wyzwolenia zobaczymy kilka królików w zagrodzie. Kolorowa kura jest przy hali widowiskowo-sportowej, a w miejscu po budce z kwiatami, przy nowych ławkach i stole stanęła drewniana owieczka. Nowa ozdoba jest też przy wejściu do urzędu miejskiego.

– Wszystkie te ozdoby zostały wyprodukowane przez pracowników miejskiego zaplecza gospodarczo – technicznego, czyli osoby, które na co dzień zajmują się różnymi sprawami technicznymi, sprzątają miasto, dbają o zieleń – informuje Ewa Batko, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Nowej Soli. – Mamy osoby, które mają talenty stolarskie i artystyczne. Do wykonania figur wykorzystane zostało drewno z posuszu, drzew połamanych przez wichury, lub przyciętych gałęzi, które zagrażały bezpieczeństwu przechodniów.

Owieczka w miejscu dawnej kwiaciarni

Wielkanoc w Nowej Soli. Te ozdoby podobają się mieszkańcom i...

Nowa Sól. Nurt ekologiczny

Deski zostały wyprodukowane na zapleczu gospodarczo – technicznym UM. Drewno jest tam suszone, a deski leżakują i wykorzystywane są w miarę potrzeb do naprawy np. ławek zniszczonych przez chuligańskie wybryki, lub wymiany zniszczonych drewnianych elementów na placach zabaw.

– Z części tego drewna zimą i na przedwiośniu, kiedy prac w terenie jest mniej niż w okresie wiosenno- jesiennym, zostały wykonane wielkanocne ozdoby – podkreśla Ewa Batko. – To ręczna praca. Jesteśmy w nurcie ekologicznym. Przetwarzamy rzeczy, które mogłyby iść na zmarnowanie, a my jesteśmy nauczeni, że trzeba wykorzystywać różne rzezy ponownie. Zachęceni też tym, że zimowe figury świąteczne bardzo się spodobały naszym mieszkańcom, dostawaliśmy bardzo pozytywne komentarze, postanowiliśmy zrobić wersję wielkanocną i cieszymy się też tym, że są szanowane. Dbajmy o nie, zostały stworzone przez mieszkańców dla mieszkańców.

Czytaj też:

Zobacz też wideo: W Lginiu nad jeziorem powstaje kompleks pomostów

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto