Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Więcej nauki niż zwykle w szkołach podstawowych w Nowej Soli. Co się stało?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Po nauce zdalnej zostały braki w nauce, które trzeba nadrobić
Po nauce zdalnej zostały braki w nauce, które trzeba nadrobić Arch. Nowa Sól Nasze Miasto
- Liczymy, że te oba programy, rządowy dla klas IV – VII plus program dla ósmych klas, pozwolą uczniom po trudnej sytuacji pandemicznej uzupełnić braki, a zwłaszcza ósmoklasistom dobrze napisać egzaminy, co dla uczniów jest bardzo ważne – podkreśla naczelnik wydziału oświaty Irena Sienkiewicz.

Uczniowie szkół podstawowych w Nowej Soli od września mają więcej nauki. Aby wyrównać braki w wiedzy dzieci i młodzieży, które mogły pojawić się po miesiącach nauki zdalnej miasto wzięło udział w dwóch programach, z których można było starać się o pieniądze na ten cel.

Szkoły w Nowej Soli. Zajęcia wyrównawcze

Na projekt "Pomóżmy ósmoklasistom – dodatkowe zajęcia wyrównawcze z matematyki i języka obcego dla uczniów kl. 8 szkół podstawowych z Nowej Soli" miasto otrzymało prawie 150 tysięcy złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.
Od września do czerwca przyszłego roku zaplanowane zostały zajęcia dla uczniów klas ósmych wszystkich miejskich szkół podstawowych. Dodatkowe zajęcia wyrównawcze odbywają się z matematyki i języka obcego. Te zajęcia prowadzi 31 nauczycieli.

– W okresie zdalnej edukacji trudno było dotrzeć przez ekran monitora do uczniów, zwłaszcza tych z dysfunkcjami. Takie zajęcia przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i wyrównujące braki były dla uczniów niewątpliwie bardzo potrzebne – uważa Irena Sienkiewicz, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. – Uważaliśmy za priorytetowe napisanie takiego projektu. Bardzo się cieszymy, że na 49 złożonych, dofinansowanie otrzymało 26, w tym nasz oceniony na drugim miejscu.

Całkowita wartość projektu to ok. 172 tys. zł

Szkoły w Nowej Soli. Zajęcia wspomagające uczniów

W nowosolskich podstawówkach odbywają się też zajęcia wspomagające, które mają na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Te są przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII. Mogą w nich uczestniczyć chętni uczniowie. Pieniądze na ten cel pochodzą z Ministerstwa Edukacji.

– Te zajęcia są do zrealizowania od września do grudnia. Do programu przystąpiły wszystkie nasze szkoły podstawowe. Rady pedagogiczne i dyrektorzy podejmowali decyzje, na jakie przedmioty, będą przeznaczone te godziny – wyjaśnia naczelniczka wydziału edukacji.

Czy plany lekcji nowosolskich uczniów są przeładowane? O to pytaliśmy w październiku dyrektorów szkół. – Te zajęcia odbywają się w czasie pozalekcyjnym. Jednak uczniowie nie mają powyżej ośmiu godzin dziennie – mówił nam dyrektor Paweł Juckiewicz, dyrektor SP nr 1. W SP nr 5 w Nowej Soli zdarza się, że uczniowie klas starszych mają po dziewięć godzin. Ale te ostatnie są właśnie dodatkowe i nieobowiązkowe.

– Liczmy, że te oba programy, rządowy dla klas IV – VII plus program dla ósmych klas, pozwolą uczniom po trudnej sytuacji pandemicznej uzupełnić braki, a zwłaszcza ósmoklasistom dobrze napisać egzaminy, co dla uczniów jest bardzo ważne – podkreśla Irena Sienkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Nauczanie zdalne w polskich szkołach. Coraz więcej uczniów uczy się w domu

Źródło: TVN24

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto