Walka do upadłego do ostatniego gwizdka sędziego. Nikt się nie oszczędzał w meczu Delty Sieniawa Żarska z Pogonią Przyborów

Małgorzata Fudali Hakman
W sobotnie, pierwszomajowe popołudnie Delta Sieniawa Żarska podejmowała na własnym boisku nieobliczalną Pogoń Przyborów.

Od początku spotkania podopieczni Marka Sitarka, który tym razem prowadził zespół już tylko na ławce, bardzo chcieli udowodnić, że porażka z Kado Górzyn to tylko wypadek przy pracy. Ostro wzięli się do roboty i nękali bramkę Alana Zacharewicza ciągłymi atakami. Jednak obrona dyrygowana przez Remigiusza Smolina radziła sobie całkiem nieźle z tym skomasowanym atakiem. I jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, gdy jedni oblegają bramkę, to drudzy strzelają gola. I tak też się stało w tym przypadku, bo po zamieszaniu w polu karnym i strzale głową Olivera Gibały Pogoń prowadziła 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie miejscowi za wszelką cenę chcieli wyrównać i kolejne trudne chwile przeżywała defensywa przyjezdnych. W końcu po faulu w polu karnym jedenastkę pewnie zamienił na gola Bartek Pruchniak. Kolejne minuty to niesłabnący napór gospodarzy, niestety niezamieniony na gola. Gdyby mecze wygrywało się na sytuacje podbramkowe to Delta z pewnością by ten pojedynek wygrała, ale liczą się strzelone gole. Goście dzielnie się bronili, próbując kontratakować i w ostatniej minucie meczu w już doliczonym czasie niezawodny Paweł Otulak strzelił gola na wagę zwycięstwa. Pogoń wygrała z Deltą 2:1.
Fragmenty spotkania

Marek Sitarek:Gramy jak nigdy, przegrywamy jak zawsze chciałoby się powiedzieć. Szkoda tego meczu bo prowadzimy grę, stwarzamy sobie sytuację i tracimy bramki , których nie powinniśmy stracić. Kolejne punkty uciekły.

Rafał Galas:Cieszy zwycięstwo na trudnym terenie. Zwycięstwo zawdzięczamy determinacji chłopaków i walce do końca spotkania. Delta postawiła trudne warunki i mecz mógł się zakończyć każdym wynikiem. Dziękuję zespołowi za zdrowie pozostawione na boisku, dzięki temu cieszymy się ze zwycięstwa.