Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Solnikach było bardzo świątecznie. Jarmark bożonarodzeniowy cieszył się zainteresowaniem wystawców i gości

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jarmark bożonarodzeniowy w parku przy pałacu w Solnikach, w gm. Kożuchów. Nikt nie wyszedł bez zakupów. Zobacz, co można było kupić
Jarmark bożonarodzeniowy w parku przy pałacu w Solnikach, w gm. Kożuchów. Nikt nie wyszedł bez zakupów. Zobacz, co można było kupić Eliza Gniewek-Juszczak
Potrawy na gorąco na miejscu i na wynos. Zestawy prezentowe, obrazy, łapacze snów, świąteczne krasnale, ozdobne deski i mnóstwo innych rzeczy można było kupować w Solnikach w gminie Kożuchów. W sobotę odbył się jarmark bożonarodzeniowy.

Kiermasz świąteczny w Solnikach. Mieszkańcy cenią produkty regionalne

W sobotę, 11 grudnia w parku pałacu w Solnikach kilkunastu wystawców przygotowało świąteczne stoiska. Można było kupować nie tylko jabłka i soki tłoczone od organizatora wydarzenia, czyli Sadu Solniki. Było też rękodzieło, ekologiczne produkty, ryby i przetwory rybne, syropy ziołowe, eko-deski, zestawy prezentowe i miody. Były też ciasta domowe oraz golonki i kiełbaski na ciepło, które przygotowali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich Biała Woda w Rejowie.
Kupić można było też m.in. Pierniki Lubuskie, które są wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pierniczki te produkuje rodzinna firma Biały Tulipan Rękodzieło.

Jarmark bożonarodzeniowy w parku przy pałacu w Solnikach, w gm. Kożuchów. Nikt nie wyszedł bez zakupów. Zobacz, co można było kupić

W Solnikach było bardzo świątecznie. Jarmark bożonarodzeniow...

Jarmark. Lubuszanie cenią regionalne produkty

Z każdą chwilą jarmarku, przybywało gości i widać było, że nikt nie wychodził bez zakupów. Była okazja nawiązać kontakt i dopytać, gdzie znowu będzie można kupić lokalne produkty.
Jan Wróblewski zauważył, że w ostatnim czasie mieszkańcy chętnie wracają do tradycyjnych i nieprzetworzonych wyrobów, które można kupić na targowiskach, jarmarkach czy sklepach z ekożywnością.

- To nas bardzo cieszy, daje nam możliwość zaproponowania tych produktów - podkreślił właściciel pasieki wędrownej Debora.

- Zainteresowanie jest, chociaż widać, że klienci mają mniej pieniędzy do wydania. Wybierają produkty dobrej jakości, ale kupują w mniejszych ilościach - przyznał natomiast Sylwester Świderski z Gospodarstwa Malinówka z Drągowiny.

Andrzej Ogrodnik, który był na jarmarku, jako strażak OSP, szef powiatowego związku OSP, pogratulował organizatorom wydarzenia. - Mam nadzieję, że jarmark będzie jeszcze bardziej rozpowszechniany i będzie coraz więcej ludzi. Cieszę się, że takie wydarzenie odbywa się w naszej gminie - podkreślił.

- Z każdym rokiem zainteresowanie produktami regionalnymi jest coraz większe. Dzisiaj mnóstwo ludzi przyjechało na jarmark - powiedziała Irena Lisowska Szron. - Promujemy Europejską Sieć Dziedzictwa Kulinarnego oraz lokalnych i regionalnych wystawców, producentów produktów spożywczych i rękodzielników. Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszego Facebooka, być może za rok zorganizujemy podobny jarmark.

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Koncert Halinki Mlynkovej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach - 10 grudnia 2021 r.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto