Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Nowej Soli przez tydzień można za darmo badać słuch. Kto, kiedy i gdzie może skorzystać z badania?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Wideo
od 16 lat
WHO zwraca uwagę na ubytki słuchu u osób w wieku 12-35 lat. Młode osoby słuchają głośnej muzyki i są narażone na rekreacyjne źródła hałasu. W Polsce, co druga osoba po sześćdziesiątce ma problemy ze słuchem. W Nowej Soli można sprawdzić swój słuch. Będą darmowe badania.

Darmowe badanie słuchu w Nowej Soli. Gdzie i kiedy?

W Nowej soli przez tydzień, w dni robocze, od poniedziałku do piątku, 4 - 8 grudnia przy ul. Waryńskiego 7 A (lok. Usługowy U2) będzie można skorzystać z darmowych badań słuchu. Na badania zaprasza firma Audika, która w tym miejscu na swoją siedzibę.

Każda osoba zainteresowana bezpłatnym badaniem słuchu będzie mogła przyjść do gabinetu i umówić się na wizytę lub w przypadku wolnego terminu wykonać badanie bez oczekiwania na konkretny termin. Preferowany jednak jest wcześniejszy kontakt telefoniczny osoby zainteresowanej, dzięki któremu będzie można umówić się na konkretny dzień i godzinę badania. Nr tel.: 789 420 949. Badania będą odbywały się w poniedziałek, w godz. 10-18, a od wtorku do piątku, w godz. 10-16.

Jak wygląda badanie słuchu?

W zależności od wyniku badania słuchu (norma, czy niedosłuch), pacjent zostanie poinformowany o kolejnych etapach np. konieczności wizyty lekarskiej czy pogłębieniu diagnostyki słuchu w przypadku niedosłuchu odbiorczego.

- Badanie w postaci audiometrii tonalnej, dzięki której określany jest próg słyszenia, wykonywane będzie przez specjalistę (Protetyk Słuchu/Asystent ds. Protetyki Słuchu). Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne. Polega na tym, że zakłada się pacjentowi słuchawki na uszy, a zadaniem pacjenta jest naciśnięcie specjalnego przycisku, w momencie jak usłyszy dźwięk. Przed samym badaniem otoskopuje się ucho, czyli sprawdza się, czy przewód słuchowy jest drożny - informuje Audika.

Darmowe badanie słuchu. Kto może wziąć udział?

Preferowane do badania osoby, to osoby w wieku 50+. Ze względu jednak na charakter akcji „badania przesiewowe”, z badania skorzystać może każda osoba dorosła oraz dzieci powyżej 7 roku życia.

Honorowy patronat nad akcją pełni prezydent Nowej Soli Jacek Milewski.

Źródło: Urząd Miejski w Nowej Soli

Akcja też w Zielonej Górze:

Kto ma problemy ze słuchem. Nie tylko osoby w wieku powyżej 60 lat

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2050 roku z ubytkami słuchu będzie musiała zmierzyć się co czwarta osoba na globie! W Polsce ma je obecnie co druga osoba w wieku powyżej 60 lat. Jest to jednak problem, który coraz częściej dotyka tych młodszych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto