Polecamy

Tegoroczny VI Bieg do Pustego Grobu, w lany poniedziałek w Nowej Soli, miał jako patrona św © Edward Gurban
[2/201]

VI Bieg do Pustego Grobu w Nowej Soli. na starcie 870 zawodników [ZDJĘCIA]

Tegoroczny VI Bieg do Pustego Grobu, w lany poniedziałek w Nowej Soli, miał jako patrona św. Jana Pawła II.

Do biegu zgłosiło się 983 uczestników, ale na starcie zameldowało się 870. Honorowym starterem był bp Paweł Socha. Na starcie stanął także pomysłodawca imprezy były proboszcz parafii św. Antoniego, brat Grzegorz Marszałkowski, który obecnie pełni posługę w Krakowie.

Biegacze mieli do pokonania dystans ok. 10 km, wzdłuż pięciu kościołów: św. Antoniego, św. Barbary, św. Józefa Rzemieślnika, Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny i św. Michała.

Na mecie wśród mężczyzn jako pierwszy zameldował się Adam Draczyński, szef Nowosolskiej Grupy Biegowej (w sobotę miał wypadek pod Klępskiem, jego peugeot dachował, ale wyszedł z niego bez szwanku). - Było ciężko, biegłem obolały po wypadku. Nastawiłem się na końcówkę. Przed metą przycisnąłem i się udało - mówił zwycięzca po minięciu mety.

Wśród kobiet wygrała Agnieszka Stachowiak z Świebodzina: - Biegło się bardzo ciężko, wiał mocny wiatr, prosto w twarz. Jestem zadowolona ze zwycięstwa - cieszyła się zmęczona biegaczka. Nagrody i medale w poszczególnych kategoriach wręczano przy pustym grobie w kościele św. Antoniego.Najnowsze wiadomości

reklama