Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tym razem jest inaczej niż zwykle. Maturzyści z powiatu nowosolskiego w rękawiczkach odbierają świadectwa

Redakcja
Zakończenie roku szkolnego maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli.
Zakończenie roku szkolnego maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli. Starostwo Powiatowe w Nowej Soli
– Mamy nadzieję, że uczniowie nie odczują tych zmian i z radością zakończą rok szkolny, który był bardzo trudny - mówi Sylwia Wojtasik, członek zarządu powiatu nowosolskiego, odpowiedzialna za oświatę w powiecie.
lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

W poniedziałek, 1 czerwcarok szkolny zakończyli tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli. W przyszłym tygodniu podobne uroczystości odbędą się w kolejnych szkołach średnich powiatu nowosolskiego.

Na sali nie ma młodszych kolegów, ani dumnych rodziców. Mimo to są to uroczystości podniosłe i wzruszające dla jej uczestników.

– Tym razem pożegnania absolwentów wyglądają inaczej niż zwykle. Na sali nie ma młodszych kolegów, ani dumnych rodziców. Mimo to są to uroczystości podniosłe i wzruszające dla jej uczestników – informuje Anna Chyła, rzecznik starostwa powiatowego w Nowej Soli.

Podziękowanie dla nauczycieli i dyrektorów

Sylwia Wojtasik, członek zarządu powiatu nowosolskiego potwierdza, że dyrektorzy szkół muszą zapewnić odpowiednie warunki zgodne z reżimem sanitarnym. Dbają o zachowanie odległości, zakładanie maseczek przez uczniów. – Te uroczystości wyglądają rzeczywiście inaczej niż zwykle, ale staramy się, aby młodzież tego nie odczuła, a spotkania nie straciły powagi – podkreśla S. Wojtasik. – Mamy nadzieję, że uczniowie nie odczują tych zmian i z radością zakończą rok szkolny, który był bardzo trudny. Przy okazji dziękuję dyrektorom i nauczycielom, że dali radę w pracy zdalnej i potrafili przenieść naukę stacjonarną do sieci i dostosowali się warunków, które zapanowały.

Dziękuję dyrektorom i nauczycielom, że dali radę w pracy zdalnej i potrafili przenieść naukę stacjonarną do sieci i dostosowali się warunków, które zapanowały.

Uroczystości w szkołach średnich powiatu nowosolskiego

W poniedziałek, 8 czerwca zakończą rok szkolny maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. Dwa dni później zaplanowana została uroczystość wręczenia świadectw absolwentom dwóch klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. Leszka Kołakowskiego w Kożuchowie. Uczniowie klasy IV Technikum logistycznego oraz klasy 3 LOD są proszeni o wcześniejszy kontakt ze wskazanymi nauczycielami aby potwierdzić obecność. Szkoła przypomina o konieczności przestrzegania istniejących procedur bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki, odstępy).

Matury będą wyłącznie pisemne i zostaną przeprowadzone między 8 a 29 czerwca.

Szkoły w Nowej Soli

ZOBACZ TEŻ: Procedury obowiązujące podczas nauczania w szkole podstawowej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto