Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Województwa Lubuskiego już 15 i 16 czerwca 2019! PROGRAM. Zobacz, co będzie się działo na deptaku i podczas pikniku zdrowia

red.
Święto Województwa Lubuskiego 2019. W sobotę świętujemy na zielonogórskim deptaku, w niedzielę jedziemy na piknik zdrowia do Drzonkowa
Święto Województwa Lubuskiego 2019. W sobotę świętujemy na zielonogórskim deptaku, w niedzielę jedziemy na piknik zdrowia do Drzonkowa Zdzisław Haczek
Główne obchody tegorocznego Święta Województwa Lubuskiego odbędą się w sobotę 15 czerwca, a zakończą się w Drzonkowie w niedzielę, 16 czerwca, podczas Pikniku Zdrowia.

Piątek, 14 czerwca

19.00 - koncert w Filharmonii Zielonogórskiej z okazji 50 lat pracy artystycznej Czesława Grabowskiego, znakomitego muzyka i dyrektora Filharmonii. Koncert będzie można zobaczyć również na żywo na telebimie przed filharmonią, będzie też poczęstunek tortem.

Sobota, 15 czerwca Święto Województwa Lubuskiego

II wyścig kolarski o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego
Start w Gorzowie Wlkp., meta w Zaborze przy Lubuskim Centrum Winiarstwa. Tam też odbędzie się dekoracja zwycięzców i piknik rowerowy.

III Festiwal Podróżników National Geographic
godz. 10.00 -17.00, namiot przy pomniku Bachusa.

W sobotę,15 czerwca, zielonogórski deptak wypełni się pasjonatami podróży i ludźmi ciekawymi świata. Uczestnicy wydarzenia będą mogli usłyszeć i obejrzeć historie zarówno z odległych stron świata jak i przekonać się, że ciekawa podróż nie musi wiązać się z wielkim przedsięwzięciem. Spotkania z podróżnikami odbędą się w namiocie na zielonogórskim deptaku.

Program:
10.00 – 11.00 Jasiek Mela
"Niemożliwe" to tylko wymówka - jak przekraczać własne granice

„Po co chodzić w góry? Bo są – po prostu”. Tak mawiał Ryszard Czajkowski. Niezależnie od wieku, warto zawsze mieć w sobie dziecięcą ciekawość świata i ciągle go poznawać. A w górach i innych dalekich miejscach odkrywamy nie tylko widoczki, ale i poznajemy samych siebie. Opowiem o swoim doświadczeniu gór, a właściwie drogi, bo to ona jest najważniejsza. Po drodze są upadki, kryzysy, zwątpienia, ale i ukryta siła. Nie znamy swojej siły póki nie pojawi się konieczność jej wykorzystania. To będzie szczera opowieść o sile i doświadczaniu niemocy, która uczy pokory.

11.15 - 12.05 Pojechana, Aleksandra Świstow
Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin

Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Aleksandra Świstow, autorka książki "Laowai w wielkim mieście", opowiada o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.

12.15 – 13.15 Las w nas, Magdalena Bębenek i Piotr Horzela
Co tak naprawdę wiemy o lesie?

Lasy pokrywają powierzchnię blisko 30% naszego kraju. By do nich dotrzeć, potrzebujemy średnio 23 minut. Jak wyglądają, nikomu mówić nie trzeba, ale co tak naprawdę o nich wiemy? Czy i jak jesteśmy z nimi związani oraz co z tego wynika? Razem z Magdą i Piotrem wybierzemy się w podróż do Puszczy Knyszyńskiej. Przyjrzymy się temu, czym jest las i jaką rolę pełni w naszym życiu, a także w jaki sposób uczyć się o nim i od niego.

13.30 – 14.30 Mateusz Waligóra.
Cisza. W podróży między słowami

‘Cisza’ to pełna refleksji opowieść o samotności w jednych z najbardziej nieprzyjaznych człowiekowi miejsc na ziemi. Próba odpowiedzi na pytania o sens podejmowania wyzwań, w trakcie których droga w gruncie rzeczy nigdy nie prowadzi do celu. W rezultacie zaś to opowieść o tym jak wiele jest w stanie znieść człowiek, który wierzy, że wędrówka przez pustynie już sama w sobie stanowi rodzaj nagrody.

14.45 – 15.45 Znajkraj, Szymon Nitka.
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie

Opowie o tym jak wiele dobrego dzieje się w ostatnich latach w turystyce rowerowej w Polsce i jak polskie szlaki prezentują się na tle najlepszych szlaków rowerowych w Europie. Które polskie regiony postawiły na turystykę rowerową? Kiedy pojedziemy nowoczesną trasą rowerową wzdłuż Wisły nad Morze Bałtyckie? Który szlak rowerowy w Polsce jest najpiękniejszy? Dokąd udać się na rowerowy urlop poza Europę? Ile tysięcy kilometrów szlaków rowerowych mają Niemcy? O wszystkim tym w wystąpieniu turysty rowerowego, blogera podróżniczego, współpracownika magazynu Rowertour i ambasadora marki Kross.

16.00 – 17.00 Busem Przez Świat, Ola i Karol Lewandowscy
Alaska i Kanada

Przez ponad 70 dni pokonaliśmy starym busem prawie 20.000 kilometrów przez drogi i bezdroża Alaski i Kanady. Odwiedziliśmy najpiękniejsze parki narodowe, szukaliśmy złota i tropiliśmy rosomaki. Spotkaliśmy dziesiątki niedźwiedzi, pływaliśmy kajakami po lodowcu i trafiliśmy na morderstwo w Twin Peaks. Zmierzyliśmy się ze szlakiem do autobusu z Into The Wild i odnaleźliśmy Polaka w motelu widmo. Podczas naszego wystąpienia poznasz Północ taką, jaka jest naprawdę – dziką, nieprzewidywalną i ucząca pokory.

Miasteczko Sportu
godz. 10.00 – 16.00, parking przy księgarni św. Antoniego

"Rocznik ’89 zgłoś się”
Godz. 10.00-17.00, namiot na skrzyżowaniu ul. Kupieckiej i Niepodległości
działania związane z jubileuszem 30-lecia wolnej Polski

#LubuskieChallenge
happening muzyczny z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz ekspozycja wystawy prezentującej zmiany w regionie dzięki środkom unijnym (deptak)

Lubuskie od Kuchni
Stoiska producentów produktów regionalnych
Godz. 10.00-17.00, deptak.

Stoiska wystawców
m.in.

  • Centrum Badań Kosmicznych
  • Land Brandenburgia
  • Europa Direct
  • Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego

Godz. 10.00 – 17.00, deptak.

Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego
Godz. 15.00, biblioteka im. Norwida

Festival Cafe - Namiot Zielonogórskiego Festiwalu Kina i Teatru (impreza dodatkowa)
13.00 – potkanie z Waldemarem Matuszewskim i Jackiem Zienkiewiczem
15.00 – 17.00 – Festiwal dzieciom i rodzicom: Film w komiksie, czyli do kręci młodzież.
Deptak.

Spacer po winiarskich piwnicach
W sobotę, 15 czerwca, będzie można odwiedzić 11 dawnych piwnic winiarskich, porozmawiać z winiarzami i napić się lokalnego wina. W każdej będzie okazja spotkać winiarza z innej winnicy.

Dzień otwartych piwnic winiarskich rozpocznie się o godz. 12 i potrwa do godz. 18. W tym czasie będą otwarte następujące piwnice:
1. Winiarnia Bachus - ratusz
2. Zajazd Pocztowy - ul. Jedności 78
3. Palmiarnia (piwnica Augusta Gremplera)
4. JazzKino, ul. Sobieskiego 14
5. Wodna 32
6. Dawny Dom Stanów Ziemskich - ul. Sikorskiego 6
7. Kupiecka 4
8. Sowińskiego 3 (wejście przez parking od ul. Drzewnej)
9. Wrocławska 7
10. Grottgera 3
11. Plac Matejki 20

Wstęp wolny.

Koncerty:
17.00-18.30 Jamal
18.30-20.00 Piotr Bukartyk
20.30 – 22.00 HappySad.

Happysad - zespół od lat jest jedną z najpopularniejszych polskich grup, wyprzedającą bilety na swoje koncerty. Ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 5 złotych płyt oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

Piotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Legendarny bard zagra o godz. 18:30

Jamal – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. Powstał w 1999 roku w Radomiu z inicjatywy Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego. Za wydany w 2005 roku debiutancki album pt. Rewolucje formacja uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-Hop /R&B\

Więcej festiwalowych atrakcji:

10.00 -17.00 „Leśny papier czerpany” – kreuj, komponuj i zabierz naturę ze sobą!
Podczas festiwalu, wspólnie z leśnikami, będzie można wziąć udział w warsztatach czerpania papieru i stworzyć własne kompozycje z darów lasu.

13.00 - 15.30 Kwiaciarnia Grafiki - Koszulki FestiwaloweKwiaciarnia Grafiki to pracownia sitodruku i studio graficzne. Są jedyną galerią w Polsce, która skupia się na prezentowaniu prac wykonanych w technice sitodruku. Prowadzą również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedają artefakty (grafiki, plakaty, koszulki) sztuki sitodruku. Podczas trwania festiwalu każdy będzie mógł stworzyć swoją własną koszulkę z Kwiaciarnią Grafiki.

Dla dzieci:
11.00 - 13.00 Globtroterek - RODZINNA GRA FESTIWALOWA TAJEMNICZY BACHUSIK
Do Zielonej Góry przybył Tajemniczy Bachusik! Nikt dokładnie nie wie jak wygląda, jak się nazywa i co trzyma w tajemniczym skarbcu. „Coś niecoś” o Bachusiku wiedzą postacie znane z książek dla dzieci. Trzeba zatem dotrzeć do Baby Jagi, Kopciuszka, Rycerza, Złej Królowej i Czarodzieja, wykonać zadania, zdobyć wskazówki i kod do skarbca. Dzięki temu można namierzyć Tajemniczego Bachusika i zgarnąć nagrodę! Szykuje się świetna zabawa!

LUBUSKI PIKNIK ZDROWIA W DRZONKOWIE - niedziela, 16 czerwca

Lubuski Piknik Zdrowia to impreza chętnie odwiedzana przez Lubuszan. Jednego dnia można nie tylko niemal bez kolejki dostać się do lekarza, skorzystać z badań i konsultacji, ale też wszystko to odbywa się bez zbędnych formalności, pod chmurką, w piknikowej atmosferze.

Miłośnicy dwóch kółek mogą dotrzeć na Lubuski Piknik Zdrowia w Drzonkowie na swoich rowerach. Zbiórka o 11.00 na placu Bohaterów w Zielonej Górze. Tempo - rekreacyjne, wręcz spacerowe. Wszystko pod okiem policji, więc na pewno bezpiecznie. Rowerzystów popilotuje Robert Górski - prezes Stowarzyszenia Rowerem do Przodu. Rajd odbywa się pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak.

Na piknik można dojechać także darmowym autobusem MZK, linią nr 30.
Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Odbędą się : pokazy ratownictwa, pokazy dyscyplin sportowych, występy artystyczne, konkursy z nagrodami.

PROGRAM 10. LUBUSKIEGO PIKNIKU ZDROWIA W DRZONKOWIE Niedziela, 16 czerwca 2019 r., godz. 11.00-16.00

11.00 - Rozpoczęcie 10. Lubuskiego Pikniku Zdrowia
rozgrzewka przed biegiem dla dzieci i marszem nordic walking (start biegów dziecięcych – 11.20, 11.40, 11.50)

11.20- Prezentacja dyscyplin sportowych

11.30 - Tradycyjne przetwórstwo mleka – Muzeum Etnograficzne w Ochli

11.50 - Rozgrzewka przed biegiem – III Memoriał im. Z. Majewskiego w Biegach Przełajowych

12.00 - Oficjalne przywitanie uczestników Pikniku
Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego
start biegu na 5 i 10 km (start odbędzie się na końcu placu piknikowego)

12.15 - Raz-dwa-trzy – poruszaj się i Ty
prezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Krośnie Odrzańskim

12.30 - Dekoracja po biegu dzieci

12.45 - Kacper Kozłowski
freestyle w wykonaniu podopiecznego ośrodka w Nowym Dworku

13.00 Raz-dwa-trzy – poruszaj się i Ty
prezentacja Szkoły Podstawowej w Leśniowie Wielkim

13.15 - Dekoracja piłkarzy
drużyn Skrzatów (Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego)

13.30 - Dekoracja zwycięzców
III Memoriału im. Z. Majewskiego w Biegach Przełajowych

14.00 - Raz-dwa-trzy – poruszaj się i Ty
prezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach

14.15
- Prezentacja dyscyplin sportowych

14.30 - Lasal – zespół rockowo-bluesowy

15.00 - Dekoracja piłkarzy – drużyn Żaków (Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego)

15.15 - Kacper Kozłowski
freestyle w wykonaniu podopiecznego ośrodka w Nowym Dworku

15.30 - Grupy taneczne, fitness, promocja zdrowego stylu życia – Emilia Kusznir WOSiR

Turniej piłkarski zorganizowany przez Akademię Piłkarską Macieja Murawskiego
11.15-13.00 – rozgrywki Skrzatów
13.15-15.00 – rozgrywki Żaków

ATRAKCJE WOSiR DRZONKÓW

  • 12.00-14.00 strzelanie laserowe
  • 11.00-12.30 kucyk przy placu rekreacyjnym (rozprężalnia nr 2)
  • 12.30-14.00 bryczka parkur
  • 14.30-16.00 jazda konna na lonży przy placu rekreacyjnym (rozprężalnia nr 2)
  • 15.00-16.30 pływalnia olimpijska 50 m

OFERTA MEDYCZNA:

Departament Ochrony Zdrowia – promocja profilaktyki (projekt „Lubuszanie skutecznie
przeciw nowotworom”), promocja zdrowego stylu życia, Paszport Zdrowego Lubuszanina,
rozstrzygnięcie konkursu dla szkół „Raz-dwa-trzy, poruszaj się i Ty”

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze – pomiar cukru, promocja projektu dot. profilaktyki nowotworów głowy i szyi – zapisy na badania, kampania SOR(RY), stoisko dla dzieci (mierzenie, ważenie, porady dietetyczne, edukacja diabetologiczna), promocja Banku Mleka Kobiecego

Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie – badanie na podoskopie, platforma BIODEX Balance System SD (badanie obciążenie stawów, kontroli nerwowo-mięśniowej układu ruchu), konsultacje z fizjoterapeutami

Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu – badanie wydolności i pojemności płuc (spirometria), pomiar cukru we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, EKG, konsultacje dietetyczne, pulmonologiczne, onkologiczne

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu – poradnictwo w zakresie psychiatrii, konsultacje z lek. psychiatrą, terapeutą uzależnień, psychologiem, pomiar ciśnienia, poziomu glikemii, oferta Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, stoisko dla dzieci, zabawy z niespodziankami, koło fortuny, domki do malowania

Ośrodek dla Osób Uzależnionych w Nowym Dworku – porady i konsultacje z zakresu edukacji prorodzinnej i terapii uzależnień, porady specjalisty terapeuty uzależnień

Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze – porady z zakresu psychiatrii dzieci i
młodzieży, porady psychologiczne, wystawa prac podopiecznych, konkursy dla dzieci

Medkol w Zielonej Górze – pomiar cukru, pomiar ciśnienia

Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze – pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, promocja projektu związanego z rehabilitacją medyczną aktywnych zawodowo mieszkańców województwa lubuskiego, propagowanie zdrowego stylu życia bez tytoniu

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze – pokazy udzielania pierwszej pomocy, prezentacja karetki

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu – porady i konsultacje lekarskie, psychologiczne, terapeutyczne, pomiar cukru we krwi, pomiar ciśnienia, zabawy dla dzieci i gry plenerowe, zajęcia plastyczne dla dzieci, prezentacja lternatywnych form spędzania wolnego czasu

Przychodnia Dworcowa w Gorzowie Wlkp. – porady psychoterapeuty, lekarza-psychiatry, pomiar ciśnienia, konkursy z nagrodami dla dzieci „Wesoła buźka, zdrowe ząbki”

Uniwersytet Zielonogórski – Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu ( Studenckie Koło Naukowe Stanów Nagłych – informacje o specyfice szpitalnych oddziałów ratunkowych – kampania SOR(RY), system segregacji pacjentów TRIAGE

UZ, Katedra Sportu i Promocji Zdrowia – trening kognitywny i pomiar czasu reakcji

Nowy Szpital w Świebodzinie – pokazy ratownictwa, nauka pierwszej pomocy

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Nerka – informacje o transplantacji, porady w zakresie profilaktyki chorób nerek, leczenia i rehabilitacji

Klub 20-tka i klub Natura – pomiar tkanki tłuszczowej, degustacja zdrowych przekąsek, quizy dla dzieci, porady dla sportowców

Zespół Rehabilitacyjny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej PROMYK w Zielonej Górze – porady fizjoterapeutów w zakresie prawidłowego rozwoju dzieci i niemowląt, podstawowa diagnostyka obrazowa stóp, badanie podoskopem

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze – mobilny punkt poboru krwi, stoisko promocyjne

NS ZOZ Diagnostyk w Zielonej Górze – badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

FINMED Aparaty Słuchowe Audio Service – badania słuchu w słuchobusie

Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze – internetowe konto pacjenta, profil zaufany, promocja profilaktyki, informacje o karcie EKUZ, niespodzianki dla dzieci

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – pomiar tkanki tłuszczowej i BMI, ćwiczenia w alkogoglach, edukacja nt. zdrowego stylu życia, zapobiegania uzależnieniom

Klub Dobrego Stylu Życia – pomiary tkanki tłuszczowej metodą BIA

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej – piknik osób z niepełnosprawnościami, pokazy wyrobów warsztatów terapii zajęciowej, kampania „Stop uzależnieniom”

Fundacja Black Butterflies – promocja działalności fundacji, bańki mydlane, malowanie twarzy, warkoczyki, stoisko plastyczne

Kampania Żyję Świadomie – biorezonans

Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiakię i Inne Zespołu Złego Wchłaniania – promocja diety bezglutenowej

Lubuski Ośrodek Profilaktyki i Terapii LOPiT w Zielonej Górze – poradnictwo z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, gry i zabawy dla dzieci

Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek – nauka samobadania piersi, poradnictwo w zakresie profilaktyki raka piersi

Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób Dotkniętych Chorobą Alzheimera – oferta sprzętu dla osób niepełnosprawnych, wystawa Dziennego Domu Senior-Wigor

Synevo – konsultacje z zakresu profilaktyki – badania laboratoryjne, kupony rabatowe na
badania

Fizjoterapeuta Maciej Czapliński – konsultacje i porady

Happiness – Ośrodek Antystresowy – masaże misami tybetańskimi, zabiegi terapii kamertonami, wspólne improwizacje dźwiękowe

E-Medicom Sklepy Medyczne – badania stóp dla dzieci

Wielkopolskie Centrum Onkologii – badania profilaktyczne znamion na skórze(videodermatoskop) dla osób w wieku 50-64 lata, nauka metod samobadania i wczesnego
wykrywania nowotworów

Niezależne Stowarzyszenie Podologów – badania stóp dla dzieci – palpacyjne i na podoskopie,ckonsultacje podologiczne

Wspólnota Anonimowych Narkomanów – poradnictwo z zakresu przeciwdziałaniaccuzależnieniom

STOP DOP – akcja liceum Lotnika przeciw dopalaczom

PCK – nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promocja krwiodawstwa

Psoriasis Farmacja – preparaty dla skóry, pielęgnacja skóry łuszczycowej i atopowego zapalenia skóry

Akademia Zdrowego Odżywiania Jolanta Meller – poradnictwo żywieniowe

Aktywności dla wszystkich, atrakcje dla dzieci:

  • III Memoriał im. Zbigniewa Majewskiego – bieg na 5 i 10 km
  • Rowerowy rajd na Piknik (wyjazd o godz. 11.00 z pl. Bohaterów w Zielonej Górze, tempo spacerowe)
  • WOSiR Drzonków - przejażdżki kucykiem, jazda na lonży, przejazdy bryczką, strzelnica pneumatyczna, siłownia, konkursy i zabawy dla dzieci
  • Stowarzyszenie Babiniec Drzonków – sprzedaż domowych wypieków, badanie ciśnienia krwi,
  • badanie lateralizacji
  • Strefa Małego Mistrza Sportu – gry i zabawy sportowe (miniboisko do piłki nożnej, koszykówka, tory przeszkód, ścieżki równoważne, rzeczne kamienie, chodzenie na szczudłach, strzelnica łucznicza, szczudła, bule)
  • Fundacja Dr Clown – animacje dla dzieci, bańki mydlane, modelowanie balonów, zabawy z chustą Klanzy, magiczne akcesoria w zabawie
  • dmuchane zamki dla dzieci
  • Everest Fitness – trampoliny, gry i zabawy dla dzieci, tabata, pokazy treningu CrossFit
  • Łowienie rybek
  • Ad Astra – prezentacja gier
  • Arakh Yoga University & Research
  • Twój Robot – Roboty Lego Mindstroms EV3 – wyścigi robotów Monstertruck
  • Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze – znakowanie rowerów, stoisko profilaktyczne
  • Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Zielona Góra – promocja działań na rzecz osób z niepełnosprawnością i wykluczeniem społecznym
  • Regionalne Centrum Animacji i Kultury w Zielonej Górze – gry i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne
  • Muzeum Etnograficzne w Ochli – „Od jesieni do lata – pełna ziół chata” – promocja herbat ziołowych, pokaz tradycyjnego przetwórstwa mleka, gry i zabawy dla dzieci, rękodzieło twórców ludowych – Sylwia Gromadzka
  • Państwowa Straż Pożarna w Zielonej Górze – pokaz grup ratownictwa wysokogórskiego, zwiedzanie wozu strażackiego

Strefa gastronomii, urody i pielęgnacji

  • Rozlewnia wody Joanna – promocja wody jako naturalnego izotonika
  • Avon – zabiegi pielęgnacji dłoni, testowanie produktów, doradztwo kosmetyczne, kampania na rzecz walki z rakiem piersi
  • Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego – kucharz: konkurs żywieniowy dla dzieci, prezentacja i degustacja wypieków i koreczków owocowych, udostępnianie receptur wypieków, obliczanie BMI; fryzjer: tworzenie fryzur naturalnych; usługi kosmetyczne: zabiegi pielęgnacyjne na bazie kosmetyków naturalnych, zdobienie paznokci, zabiegi spa na dłonie,
  • Tupperware – prezentacja produktów
  • LeLe Street Food – gastronomia i konkursy
  • Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego – promocja produktów regionalnych.

POLECAMY: Już na początku sierpnia w Kostrzynie nad Odrą najpiękniejszy festiwal świata

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Święto Województwa Lubuskiego już 15 i 16 czerwca 2019! PROGRAM. Zobacz, co będzie się działo na deptaku i podczas pikniku zdrowia - Gazeta Lubuska

Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto