Świebodzin. W piłkarskim derby IV ligi Pogoń pokonała Piasta Karnin 2:1 (2:1) [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wiesław Zdanowicz
Kadry z meczu piłki nożnej Pogoń Świebodzin vs. Piast Karnin
Kadry z meczu piłki nożnej Pogoń Świebodzin vs. Piast Karnin Wiesław Zdanowicz
W sobotę, 14 października, na stadionie miejskim w Świebodzinie miejscowa Pogoń podejmowała w meczu o mistrzostwo lubuskiej IV ligi ostatnią w tabeli jedenastkę - Piasta Karnin.

Pierwsze minuty stały pod znakiem naporu gości, którzy próbowali zaskoczyć drużynę Pogoni. Sytuacja została jednak opanowana i w 10 minucie padła pierwsza bramka, którą zdobył z rzutu rożnego Yevhenii Mololkin fantastycznym, zaskakującym uderzeniem. Piłka wpadła do bramki Bartosza Grali bezpośrednio przed dalszym słupkiem, przy którym nikogo nie było, a bramkarz nie zdołał dosięgnąć wysoko przelatującej futbolówki.

Goście nie zrażeni stratą próbowali atakować, co celnym strzałem zwieńczył trzynaście minut później doświadczony kapitan, jeden ze starszych w bardzo młodym zespole - Dawid Kucharski. Trzeba zauważyć, że w sobotnim spotkaniu nie grał Bartłomiej Szamotulski, dotychczas strzelec trzech bramek dla Piasta.

Karnin w tym meczu zrobił dobre wrażenie. Goście grali szybką piłkę, dokładnie podawali i popisywali się dobrym odbiorem podań; piłkarze są młodzi, waleczni, nie grają chaotycznie, nieźle konstruują grę, co powodowało, że gospodarze musieli mocno uważać, by nie stracić bramkowej przewagi w tym meczu. Tym bardziej, że zespół nie mający nic do stracenia (5 punktów w tabeli), który ostatnio wygrał u siebie z wyżej notowaną jedenastką Odry Bytom Odrzański, postawił wszystko na jedna kartę i był blisko sukcesu.

Podopieczni Macieja Mikołajewskiego zagrali ten mecz widowiskowo, lecz mało skutecznie. Zmarnowali wiele sytuacji bramkowych. Już w pierwszej połowie było co najmniej sześć okazji do zdobycia bramki przeciwnika, w której bardzo dobrze spisywał się Bartosz Grala, ale niedokładne podania, bądź przeważnie słabe uderzenia, nie osiągały celu.

Bramki: 10’ Mololkin, 25’ Obuchanicz (asysta Podwyszyńskiego) - 23’ Kucharski. Po sobotnim meczu Pogoń awansowała na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 17. punktów meczowych (nieznane jest jeszcze wynik meczu Ilanki ze Sprotavią), w bramkach 20:21.

Mecz prowadziła trójka sędziowska z Podkolegium Żarsko-Żagańskiego LZPN: Paweł Horożaniecki (główny), Michał Gołębiewski i Albert Pachowicz

Pogoń: Michał Hajdasz (68’ żółta), Mateusz Świtała (57’ żółta), Patryk Podwyszyński, Nikodem Rafalik, Janusz Obuchanicz, Marcin Szymański, Michał Kramski, Grzegorz Dynaryński, Yevhenii Mololkin, Adrian Topolski, Michał Żywucki; w rezerwie: Damian Janicki, Arsenii Yanachenko, Krzysztof Woźniak (90’ żółta), Karol Koszelowski, Arkadiusz Szpilman, Łukasz Sobczak, Hubert Kacprzak (78’ żółta); trener Maciej Mikołajewski, terapeuta Daniel Kryś, kierownik drużyny Marcin Pietrzak

Piast: Bartosz Grala, Mikołaj Krzyżanowski, Mykhailo Kolesnyk, Dawid Kucharski, Michał Kramarz, Krystian Malinowski, Vitali Patuliak, Hubert Kijak, Błażej Cerbijan, Mateusz Skowron (36’ żółta), Bartosz Cybulski; w rezerwie: Paweł Demski, Andrzej Rybak, Karol Smoliński, Marcel Bogus, Karol Mikorski; trener Jerzy Wandelt, kierownik drużyny Wiesław Smoliński

Więcej czytaj w papierowym wydaniu tygodnika „Dzień za Dniem” lub na www. prasa24.pl