Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śmieć(i)MY - konkurs filmowy

Redakcja
Dzikie wysypiska, brak segregacji śmieci, niski poziom wiedzy o recyklingu – jak można rozwiązać te problemy? Najszybciej poprzez edukację i zabawę. Taka idea towarzyszy ogłoszonemu przez Fundację „Pro Terra” konkursowi filmowemu „Śmieć(i)MY”.

Celem konkursu i towarzyszącego mu przeglądu filmowego jest szeroko zakrojona akcja edukacyjna popularyzująca problematykę ochrony środowiska oraz zagrożenia wynikające z rosnącej ilości odpadów i problemy, jakie z tego faktu wynikają. – Filmy poruszające tę tematykę będą doskonałym sposobem na zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz wzmocnienie lokalnych działań edukacyjnych, zmierzających do ograniczania ich ilości – mówi Joanna Ciechanowska-Barnuś, prezes zarządu Fundacji „Pro Terra” Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju z Poznania.

W konkursie filmowym „Śmieć(i)MY” mogą wziąć udział uczniowie wszystkich typów szkół, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe lub inne podmioty. Prace konkursowe można zgłaszać w dwóch kategoriach: jako filmy amatorskie lub profesjonalne, w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku. Film nie może trwać dłużej niż 12 minut.

Zgłaszane do konkursu filmy mogą mieć charakter edukacyjny, pokazywać zagrożenia, zwracać uwagę na lokalne potrzeby lub popularyzować przykłady dobrych praktyk, a także mówić o ludzkich postawach lub upowszechniać wiedzę na temat odpadów i ich wpływu na środowisko. Wszystkie filmy zostaną umieszczone w Internecie, a najlepsze wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsora wydarzenia – firmę Remondis.

Finał konkursu i przegląd zgłoszonych filmów odbędzie się podczas Targów Poleko w Poznaniu w listopadzie. Regulamin, szczegółowe informacje i karta zgłoszenia dostępne na stronie www.proterra.pl.

Solanin Film Festiwal
.............................................................................

Fundacja „Pro Terra” Centrum Edukacji Ekologicznej dla Zrównoważonego Rozwoju jest organizacją pozarządową, prowadzącą działalność pożytku publicznego. Misją Fundacji jest popularyzacja idei zrównoważonego rozwoju poprzez podejmowanie działań wpływających na zmianę zachowań ludzi z wykorzystaniem do tego różnorodnych form aktywności. Fundacja została powołana w 2009 roku. Na jej czele stoi Joanna Ciechanowska-Barnuś, od lat związana z sektorem pozarządowym, nauczycielka i autorka wielu programów edukacyjnych.

Źródło: informacja prasowa

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto