Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Senator Wadim Tyszkiewicz proponuje Pakiet Opozycji Wobec Koronawirusa. To zestaw rad ważnych dla seniorów

Redakcja
Senator Wadim Tyszkiewicz radzi przede wszystkim dzwonić do seniorów, a nie odwiedzać ich osobiście
Senator Wadim Tyszkiewicz radzi przede wszystkim dzwonić do seniorów, a nie odwiedzać ich osobiście Eliza Gniewek-Juszczak
- Używaj telefonów zamiast wizyt u osób starszych i mających schorzenia. Utrzymuj jednak kontakt i wspieraj zdalnie, jeśli nie odwiedzasz swoich bliskich - pisze senator Wadim Tyszkiewicz w propozycjach, które nazwał "Pakiet Opozycji Wobec Koronawirusa".

W środę, 11 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosił od czwartku zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków. To zabepzieczenie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa Tego samego dnia senator Wadim Tyszkiewicz przedstawił propozycje do zastosowania przez i dla seniorów, którzy należą do grupy podwyższonego ryzyka.

Trwa głosowanie...

Czy będziesz modlił się o powstrzymanie koronawirusa?

Koronawirus. Propozycje senatora Tyszkiewicza

- Poniższe propozycje to luźne pomysły - zapewne do przeredagowania i rozwinięcia. Tytuł pakietu jednocześnie sugeruje opozycję wobec wirusa, ale też reklamuje opozycję w sensie politycznym - napisał senator Wadim Tyszkiewicz na swoim profilu na Facebooku.
Pakiet Opozycji Wobec Koronawirusa - dla osób z grupy podwyższonego ryzyka (starszych i schorowanych) senator planuje złożyć na posiedzeniu połączonych klubów.

  1. Jeśli byłeś za granicą, nie odwiedzaj osób starszych i schorowanych.
  2. Zrób osobom starszym i schorowanym zakupy, aby nie musieli robić ich sami. Załatw za nich sprawy, które możesz załatwić.
  3. W ośrodkach opieki nad osobami starszymi i schorowanymi należy wprowadzić obowiązkowe dezynfekowanie rąk przed spotkaniem.
  4. Używaj telefonów i rozmów wideo zamiast wizyt u osób starszych i mających schorzenia. Utrzymuj jednak kontakt i wspieraj zdalnie, jeśli nie odwiedzasz swoich bliskich. Domy opieki społecznej powinny umożliwić wideorozmowy przez komputer i połączyć pacjentów z ich rodziną i znajomymi.
  5. Monitoruj na bieżąco, czy osoby opiekujące się osobami starszymi lub schorowanymi nie były ostatnio za granicą i nie są chore.
  6. Poinformuj osoby starsze, że jeśli poczują objawy grypopodobne, mają nie iść na SOR, tylko zadzwonić: do Ciebie, na infolinię NFZ odnośnie koronawirusa lub na 112.
  7. Należy wprowadzić obowiązek dla biur turystycznych, rejsowych itp. informowania pasażerów, że odradzane są podróże dla osób powyżej 70. roku życia lub ze schorzeniami. Dzięki takiemu zapisowi obowiązku, informuje się wszystkich - bez pytania, ile mają lat lub na co chorują.
  8. Należy wprowadzić priorytet obsługi osób starszych i schorowanych na poczcie, w bankach i aptekach do odwołania w celu ograniczenia czasu przebywania w tych zatłoczonych miejscach.
  9. Należy wprowadzić obowiązek rozdawania tej informacji przez lekarzy rodzinnych osobom z grupy podwyższonego ryzyka.
  10. Informowanie w TV o tych zaleceniach codziennie po (lub przed) Wiadomościach / Faktach / odpowiedniku na Polsacie, np. co 3 dzień.

CZYTAJ TEŻ:
KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

WIDEO: Bilans chorych na koronawirusa. 27. zakażonych w Polsce

Premier: Wszystkie szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe zamknięte na dwa tygodnie

źródło: TVN24/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto