Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są coraz bardziej modne i powstają w kolejnych miastach. Niedaleko Nowej Soli działa pierwsza tężnia solankowa

OPRAC.:
Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Jest nowa atrakcja w Sławie. W okolicy Parku Miejskiego otwarta została tężnia solankowa. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jest nowa atrakcja w Sławie. W okolicy Parku Miejskiego otwarta została tężnia solankowa. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Urząd Miejski w Sławie
Jest długa na osiem metrów i szeroka na ponad dwa. Pierwsza tężnia solankowa z drewna sosnowego powstała w okolicy Parku Miejskiego w Sławie.

Inwestycje w Sławie. Jest tężnia solankowa

Mieszkańcy Nowej Soli chętnie spędzają wolny czas nad Jeziorem Sławskim w Sławie. Jest kolejny powód, aby tam pojechać, również wtedy gdy nie jest gorąco. W tym tygodniu została oddana do użytku tężnia solankowa. To miejsce ma sporo zalet dla odwiedzających. Ale trzeba się spieszyć przed zimą, bo jeśli temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza tężnia nie będzie uruchamiana.

- Tężnia solankowa to konstrukcja z drewna i gałęzi, na które spływa pompowana ku górze solanka, czyli woda solankowa zawierająca dużą liczbę jonów sodowych, soli magnezowych oraz związków jodu i bromu. Solanka, gdy spływa, rozbija się o poszczególne gałązki – częściowo paruje, nasycając powietrze wokół budowli solnym aerozolem - informuje Urząd Miejski w Sławie. - Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez błony śluzowe dróg oddechowych i skórę, uzupełniając niedobór tych mikroelementów w organizmie człowieka.

Pracownicy urzędu podkreślają, że działanie lecznicze solanki korzystnie wpływa na układ nerwowy, układ gruczołów dokrewnych oraz ogólną odporność organizmu.
Przy tężni zamontowano sześć ławek parkowych, dwa kosze na śmieci i stojak na rowery.

Jest nowa atrakcja w Sławie. W okolicy Parku Miejskiego otwarta została tężnia solankowa. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Są coraz bardziej modne i powstają w kolejnych miastach. Nie...

Tężnia solankowa w Sławie. Koszty

Tężnia kosztuje ok. 150 tys. zł, z czego 53.000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Lubuska Baza Turystyczna”. Pozostała część - ok. 95 tys. pochodzi z budżetu gminy Sława. Wykonawcą jest firma Kryształowy Świat Aldona Grabowska-Pajdak z Libiąża.
Zadanie pn. „Rozwój bazy turystycznej Sławy poprzez montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą” przeszło odbiór.

ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Tężnia w Żarach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto