Przegląd tygodnia w Nowej Soli, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowej Soli nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowej Soli nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowej Soli, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Proboszczowie nowosolskich parafii podpowiadają jak się modlić, kiedy nie można iść do kościoła ”?

Przegląd tygodnia Nowa Sól od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Proboszczowie nowosolskich parafii podpowiadają jak się modlić, kiedy nie można iść do kościoła

Wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskej, podobnie jak innych w Polsce, mogą skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we mszy św. niedzielnej i święta do odwołania. Proboszczowie nowosolskich parafii radzą jak przeżyć niedzielne modlitwy.

📢 Drugie piętro kożuchowskiego zamku przeznaczone jest na kwarantannę. Jeśli będzie potrzeba będzie więcej miejsc wyznaczonych w takim celu

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek poinformował podczas sesji rady miejskiej o miejscu wyznaczonym na kwarantanne, jeśli będzie taka potrzeba. To drugie piętro Centrum Kultury Zamek.

📢 Bożena Osińska, dyrektor nowosolskiego szpitala dziękuje wszystkim mieszkańcom, przedsiębiorcom i samorządowcom za okazywaną pomoc

  • Pacjenci zakażeni koronawirusem będą pilnie potrzebowali dostępu do respiratorów, od tego będzie zależało ich życie - podkreśla dyrektor szpitala w Nowej Soli i dziękuje radnym za pieniądze na zakup tego sprzętu. Podziękowań jest więcej.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Nowa Sól: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowej Soli. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 - Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu nowosolskiego jest w stanie dobrym - poinformowała starosta Iwona Brzozowska

62 - letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego z potwierdzonym koronawirusem przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze - poinformowała starosta Iwona Brzozowska. Prezydent miasta apeluje o rozsądek.

📢 Kolejny przypadek koronawirusa w Lubuskiem. Pierwszy w powiecie nowosolskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę (28 marca), po godz. 9.00, o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

📢 Turyści licznie odwiedzają figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie. Niestety, to co tam widzą jest niechlubną wizytówką kultowego miejsca

Figura Chrystusa Króla, która rozsławiła Świebodzin nie tylko w kraju, ale i na całym świecie została wzniesiona w listopadzie 2010. Budowniczy pomnika ksiądz Sylwester Zawadzki nie kryły wtedy wzruszenia. - Jestem bardzo szczęśliwy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu - powiedział „GL”. To co tam zastaliśmy po dziesięciu latach wizytówką już na pewno nie jest.
KLIKNIJ W GALERIĘ I ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Czy to, co wydaje nam się, że widzimy, jest takie naprawdę? - pyta Krzysztof Koziołek z Nowej Soli. Pisze powieść w odcinkach o wirusie

  • Mną zawładnął chiński wirus jako powieść, a świat jako patogen. Cisną mi się na usta słowa, które powtarzam młodzieży na zajęciach z analizowania informacji: Czy to, co wydaje nam się, że widzimy, jest takie naprawdę? - zadaje pytanie Krzysztof Koziołek.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Czy Bieg do Pustego Grobu mógłby odbyć się jesienią? Co z innymi biegami w Nowej Soli? MOSiR już zwraca wpisowe

Z powodu koronawirusa odwoływane są imprezy biegowe. Czy Bieg do Pustego Grobu może odbyć się jesienią?

📢 Święto Solan odwołane. W tym roku lubiane przez mieszkańców i gości Dni Nowej Soli nie odbędą się. Jesienią planowany jest koncert gwiazdy

W piątek po południu prezydent Nowej Soli Jacek Milewski poinformował, że w tym roku Święta Solan nie będzie. „Nadszedł czas wielu niełatwych decyzji, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo” – napisał. W zamian może jednodniowa impreza jesienią.

📢 Na ulicach coraz więcej ludzi w maseczkach na twarzy. Czasem wymaga tego charakter pracy. Tak jak u burmistrza Świebodzina (zdjęcia)

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2. Jednak przyznaje, że noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego. Na ulicach miast można zobaczyć coraz więcej ludzi z maseczkami na twarzy. W Świebodzinie nasz reporter natknął się na burmistrza z osłoniętą twarzą? Dlaczego Tomasz Sielicki założył maseczkę? KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

📢 Z okien domu tego nie widać, a na terenie dawnej fabryki nici Odra w Nowej Soli nowa wieża już pnie się do góry. Zobaczcie zdjęcia

  • Ilekroć wracałem koleją do Nowej Soli, to wypatrywałem tej wieży. Jak już było ją widać z okna pociągu, to oznaczało, że jestem już w domu - niby mała rzecz, a cieszy - skomentował informację o odbudowie wieży w dawnej fabryce nici pan Wiesław.

📢 Prof. Marian Zembala: „Wyjdziemy z tej pandemii poharatani, ale silniejsi. Wierzę, że ten nowy świat będzie lepszy"

Liczę, że we wrześniu powoli wrócimy do normy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rekordowy wzrost zachorowań w kwietniu. Jakoś intuicja podpowiada mi, że jednak do tego nie dojdzie. Pamiętajmy też, że w czasach kryzysu rodzili się geniusze, nowe idee, nowe rozwiązania. Wierzę, że nowy świat, po pandemii, będzie lepszy. Trzeba wykazywać życzliwość, żyć z podniesioną głową i myśleć dobrze o przyszłości - mówi w przejmującej rozmowie z Dziennikiemzachodnim.pl prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

📢 250 tys. zł przeznacza samorząd Nowej Soli na zakup trzech respiratorów dla miejscowego szpitala. To ważny sprzęt do ratowania życia

  • Zaplanowaliśmy w budżecie naszego miasta kwotę 250 tysięcy złotych na zakup trzech respiratorów. To bardzo ważny, z punktu widzenia ratowania zdrowia i życia, sprzęt - poinformował tuż po czwartkowej sesji rady miasta prezydent Jacek Milewski.

📢 Niesamowite zdjęcia naszych Czytelników! Wilki, sarny, żubry, łosie w ich naturalnych środowisku

Nasi Czytelnicy naprawdę stanęli niemal oko w oko z dzikimi zwierzętami. Zapraszamy do obejrzenia tych niesamowitych zdjęć.

📢 Personel nowosolskiego szpitala nagrał apel do mieszkańców. To apel z prostymi zasadami, których dzisiaj nie wolno lekceważyć

"Nie jesteśmy maszynami i z wirusem nie wygramy sami", "Posiedź trochę w domu, nie zaszkodzisz tym nikomu" - pracownicy wielospecjalistycznego szpitala w Nowej Soli w specjalnie nagranym do tego filmie mówią, co trzeba robić i jak.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Marek Cebula: Nie będzie możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju

Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula jako prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego przesłał pismo do Państwowej Komisji Wyborczej. Wskazuje w nim szereg problemów, które uniemożliwią przeprowadzenie zbliżających się wyborów prezydenckich. Do tego członkowie komisji już deklarują, że ze względu na koronawirusa nie mają zamiaru brać udziału w ich pracach.

📢 Czas na nowe hobby. Pomysły dla domowych artystów i majsterkowiczów

Nudzisz się w domu? Stajesz na głowie, aby znaleźć zajęcie dla siebie i bliskich? Trzeba zająć czymś ręce - najlepiej znaleźć nowe hobby. Może majsterkowanie lub rękodzieło? Sprawdziliśmy, jakie zajęcia zyskują popularność wśród internautów. Aby zacząć, możesz zamówić sobie kilka rzeczy na start z internetu - często jednak będziesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz nasze propozycje na nowe hobby - tym żyje "rzemieślniczy" internet.

📢 Kiedy wróci handel na targowisko w Nowej Soli? W Kożuchowie handlowcy są zadowoleni, tam handel wrócił na soboty

Czy targowisko w Nowej soli powinno być czynne? Prezydent Jacek Milewski podjął decyzje o jego zamknięciu. Miejsca pracy przedsiębiorców i rolników oraz zaopatrywania w żywność bronił poseł Jerzy Materna. Kiedy można liczyć na ponowne otwarcie targu?

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie