Przegląd tygodnia w Nowej Soli, najważniejsze wydarzenia od 22.03 do 28.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowej Soli nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Nowej Soli nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Nowej Soli, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.03 a 28.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Proboszczowie nowosolskich parafii podpowiadają jak się modlić, kiedy nie można iść do kościoła ”?

Przegląd tygodnia Nowa Sól od 22.03 do 28.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Proboszczowie nowosolskich parafii podpowiadają jak się modlić, kiedy nie można iść do kościoła

Wierni diecezji zielonogórsko-gorzowskej, podobnie jak innych w Polsce, mogą skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we mszy św. niedzielnej i święta do odwołania. Proboszczowie nowosolskich parafii radzą jak przeżyć niedzielne modlitwy.

📢 Drugie piętro kożuchowskiego zamku przeznaczone jest na kwarantannę. Jeśli będzie potrzeba będzie więcej miejsc wyznaczonych w takim celu

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek poinformował podczas sesji rady miejskiej o miejscu wyznaczonym na kwarantanne, jeśli będzie taka potrzeba. To drugie piętro Centrum Kultury Zamek.

📢 Bożena Osińska, dyrektor nowosolskiego szpitala dziękuje wszystkim mieszkańcom, przedsiębiorcom i samorządowcom za okazywaną pomoc

  • Pacjenci zakażeni koronawirusem będą pilnie potrzebowali dostępu do respiratorów, od tego będzie zależało ich życie - podkreśla dyrektor szpitala w Nowej Soli i dziękuje radnym za pieniądze na zakup tego sprzętu. Podziękowań jest więcej.

Tygodniowa prasówka 22.03-28.03.2020 Nowa Sól: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Nowej Soli. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 - Zakażona koronawirusem mieszkanka powiatu nowosolskiego jest w stanie dobrym - poinformowała starosta Iwona Brzozowska

62 - letnia mieszkanka powiatu nowosolskiego z potwierdzonym koronawirusem przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze - poinformowała starosta Iwona Brzozowska. Prezydent miasta apeluje o rozsądek.

📢 Kolejny przypadek koronawirusa w Lubuskiem. Pierwszy w powiecie nowosolskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę (28 marca), po godz. 9.00, o 47 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

📢 Turyści licznie odwiedzają figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie. Niestety, to co tam widzą jest niechlubną wizytówką kultowego miejsca

Figura Chrystusa Króla, która rozsławiła Świebodzin nie tylko w kraju, ale i na całym świecie została wzniesiona w listopadzie 2010. Budowniczy pomnika ksiądz Sylwester Zawadzki nie kryły wtedy wzruszenia. - Jestem bardzo szczęśliwy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu - powiedział „GL”. To co tam zastaliśmy po dziesięciu latach wizytówką już na pewno nie jest.
KLIKNIJ W GALERIĘ I ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

📢 Więźniowie piszą po ścianach! Zobacz zdjęcia z opuszczonego aresztu w woj. śląskim

Spędzali w zamknięciu często długie lata. W jakich warunkach żyli? Co robili w czasie wolnym... którego z pewnością mieli w nadmiarze? Na takie "malowidła" natknęli się eksploratorzy w opuszczonym areszcie śledczym w Zabrzu. Dzięki tym zdjęciom można zobaczyć namiastkę prawdziwego więziennego życia w Polsce. Kliknij "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Czy to, co wydaje nam się, że widzimy, jest takie naprawdę? - pyta Krzysztof Koziołek z Nowej Soli. Pisze powieść w odcinkach o wirusie

  • Mną zawładnął chiński wirus jako powieść, a świat jako patogen. Cisną mi się na usta słowa, które powtarzam młodzieży na zajęciach z analizowania informacji: Czy to, co wydaje nam się, że widzimy, jest takie naprawdę? - zadaje pytanie Krzysztof Koziołek.

📢 Selfie bohaterów. Poruszające zdjęcia medyków walczących z epidemią

Pozostanie w domu jest dla ciebie próbą? Są osoby, które przechodzą teraz o wiele trudniejszy sprawdzian. To medycy - lekarki i lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, sanitariuszki i sanitariusze. Bez snu i odpoczynku, bez kontaktu z rodziną, narażeni są na nieprawdopodobny stres. Aby pokazać, jak teraz wygląda ich życie, medycy dzielą się zdjęciami swoimi i swoich kolegów - ich twarze są posiniaczone i podrażnione od kilkunastogodzinnego kontaktu z maseczkami i goglami ochronnymi. Swoje fotografie wrzucają do mediów społecznościowych, apelując przy tym: "Spójrzcie na nas. To nie żart. Zostańcie w domach".

📢 Czy Bieg do Pustego Grobu mógłby odbyć się jesienią? Co z innymi biegami w Nowej Soli? MOSiR już zwraca wpisowe

Z powodu koronawirusa odwoływane są imprezy biegowe. Czy Bieg do Pustego Grobu może odbyć się jesienią?

📢 Święto Solan odwołane. W tym roku lubiane przez mieszkańców i gości Dni Nowej Soli nie odbędą się. Jesienią planowany jest koncert gwiazdy

W piątek po południu prezydent Nowej Soli Jacek Milewski poinformował, że w tym roku Święta Solan nie będzie. „Nadszedł czas wielu niełatwych decyzji, ale nikt nie obiecywał, że będzie łatwo” – napisał. W zamian może jednodniowa impreza jesienią.

📢 Na ulicach coraz więcej ludzi w maseczkach na twarzy. Czasem wymaga tego charakter pracy. Tak jak u burmistrza Świebodzina (zdjęcia)

Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2. Jednak przyznaje, że noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego. Na ulicach miast można zobaczyć coraz więcej ludzi z maseczkami na twarzy. W Świebodzinie nasz reporter natknął się na burmistrza z osłoniętą twarzą? Dlaczego Tomasz Sielicki założył maseczkę? KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

📢 Z okien domu tego nie widać, a na terenie dawnej fabryki nici Odra w Nowej Soli nowa wieża już pnie się do góry. Zobaczcie zdjęcia

  • Ilekroć wracałem koleją do Nowej Soli, to wypatrywałem tej wieży. Jak już było ją widać z okna pociągu, to oznaczało, że jestem już w domu - niby mała rzecz, a cieszy - skomentował informację o odbudowie wieży w dawnej fabryce nici pan Wiesław.

📢 Prof. Marian Zembala: „Wyjdziemy z tej pandemii poharatani, ale silniejsi. Wierzę, że ten nowy świat będzie lepszy"

Liczę, że we wrześniu powoli wrócimy do normy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada rekordowy wzrost zachorowań w kwietniu. Jakoś intuicja podpowiada mi, że jednak do tego nie dojdzie. Pamiętajmy też, że w czasach kryzysu rodzili się geniusze, nowe idee, nowe rozwiązania. Wierzę, że nowy świat, po pandemii, będzie lepszy. Trzeba wykazywać życzliwość, żyć z podniesioną głową i myśleć dobrze o przyszłości - mówi w przejmującej rozmowie z Dziennikiemzachodnim.pl prof. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

📢 250 tys. zł przeznacza samorząd Nowej Soli na zakup trzech respiratorów dla miejscowego szpitala. To ważny sprzęt do ratowania życia

  • Zaplanowaliśmy w budżecie naszego miasta kwotę 250 tysięcy złotych na zakup trzech respiratorów. To bardzo ważny, z punktu widzenia ratowania zdrowia i życia, sprzęt - poinformował tuż po czwartkowej sesji rady miasta prezydent Jacek Milewski.

📢 Niesamowite zdjęcia naszych Czytelników! Wilki, sarny, żubry, łosie w ich naturalnych środowisku

Nasi Czytelnicy naprawdę stanęli niemal oko w oko z dzikimi zwierzętami. Zapraszamy do obejrzenia tych niesamowitych zdjęć.

📢 Personel nowosolskiego szpitala nagrał apel do mieszkańców. To apel z prostymi zasadami, których dzisiaj nie wolno lekceważyć

"Nie jesteśmy maszynami i z wirusem nie wygramy sami", "Posiedź trochę w domu, nie zaszkodzisz tym nikomu" - pracownicy wielospecjalistycznego szpitala w Nowej Soli w specjalnie nagranym do tego filmie mówią, co trzeba robić i jak.

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Marek Cebula: Nie będzie możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju

Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula jako prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego przesłał pismo do Państwowej Komisji Wyborczej. Wskazuje w nim szereg problemów, które uniemożliwią przeprowadzenie zbliżających się wyborów prezydenckich. Do tego członkowie komisji już deklarują, że ze względu na koronawirusa nie mają zamiaru brać udziału w ich pracach.

📢 Czas na nowe hobby. Pomysły dla domowych artystów i majsterkowiczów

Nudzisz się w domu? Stajesz na głowie, aby znaleźć zajęcie dla siebie i bliskich? Trzeba zająć czymś ręce - najlepiej znaleźć nowe hobby. Może majsterkowanie lub rękodzieło? Sprawdziliśmy, jakie zajęcia zyskują popularność wśród internautów. Aby zacząć, możesz zamówić sobie kilka rzeczy na start z internetu - często jednak będziesz mieć pod ręką wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz nasze propozycje na nowe hobby - tym żyje "rzemieślniczy" internet.

📢 Kiedy wróci handel na targowisko w Nowej Soli? W Kożuchowie handlowcy są zadowoleni, tam handel wrócił na soboty

Czy targowisko w Nowej soli powinno być czynne? Prezydent Jacek Milewski podjął decyzje o jego zamknięciu. Miejsca pracy przedsiębiorców i rolników oraz zaopatrywania w żywność bronił poseł Jerzy Materna. Kiedy można liczyć na ponowne otwarcie targu?

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie