Program Winobrania 2019. Zobacz, co będzie się działo w sobotę, 7 września!

redZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
PROGRAM WINOBRANIA 2018 - SOBOTA 7 WRZEŚNIA

Winobranie to dziewięć dni zabawy na ulicach malowniczego, zielonogórskiego Starego Rynku, w rytm koncertów, spektakli teatralnych, wydarzeń artystycznych odbywających się w kolorowych scenografiach za dnia i łunie świateł nocą. W tym magicznym czasie ulice miasta wypełnione są straganami oferującymi wina i kulinaria z całego świata. Tłumy gości winobraniowych kosztować mogą najlepszych win w Polsce z naszych winnic i uczestniczyć w Korowodzie Winobraniowym.

Czytaj również: WINOBRANIE 2019. Korowód winobraniowy wyruszy 14 września o godz. 12.00. [TRASA, ZGŁOSZENIA, ZBIÓRKA]

Program Winobrania 2019 - SOBOTA 7 września

KOŚCIÓŁ PATRONALNY P.W. ŚW. URBANA I (ul. Braniborska 17)

  • godz. 19.00

Uroczysta Msza Święta w intencji władz i mieszkańców Miasta. Po mszy przeniesienie relikwii w orszaku wiernych do Konkatedry p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej (ul. Mickiewicza 14)
SCENA WINOBRANIOWA (parking przy ul. Kasprowicza)

  • godz. 11.00 - 15.00 2. Ogólnopolski Winobraniowy Maraton Indoor Cycling
  • godz. 20.00**„Barwy symfoniczne” winobraniowy koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, dyrygent Czesław Grabowski**

MIASTECZKO WINIARSKIE (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 10.00 - 21.00

Prezentacje winnic: „Bachusowe Pole” (Wilkanów), „Cantina” (Mozów k. Sulechowa), „Folwark Pszczew” (Pszczew), „Equus” (Zabór), „Gostchorze” (Krosno Odrzańskie), „Hiki” (Bycz k. Bytomia Odrzańskiego), „Ingrid” (Łaz), „Jakubów” (Jakubów), „Julia” (Stary Kisielin-Zielona Góra) „Katarzyna” (Grodzisk Wlkp.), „Kinga” (Stara Wieś k. Nowej Soli), „Krucza” (Buchałów), „Łukasz” (Wityń), „Marcus” (Sterków k. Nowogrodu Bobrzańskiego), „Miłosz” (Łaz), „Mozów” (Mozów k. Sulechowa), „Na Leśnej Polanie” (Proczki k. Zaboru), „Od Nowa” (Krosno Odrzańskie), „Pałac Wiechlice” (Wiechlice), „Pasieka Dziki Miód” (Dargomyśl), „Pod Lubuskim Słońcem” (Łaski k. Przełaz), „Pod Wieżą” (Trzebule), „Saganum” (Żagań), „Saint Vincent” (Borów Wielki), „Senator” (Niedoradz), „Stara Winna Góra” (Górzykowo), „Świętej Jadwigi” (Świdnica), „Trojan” (Zabór), „U Romana” (Łężyca-Zielona Góra), „Vae Soli” (Łaz), Żelazny (Maszewo) oraz Restauracja Palmiarnia

X FESTIWAL KULTURY WINIARSKIEJ (bilety w cenie 40 zł do nabycia w systemie sprzedaży www.abilet.pl oraz w dniu wyjazdu w punkcie obsługi przed Zielonogórską Palmiarnią ul. Wrocławska 12a, czynnym w godzinach 10.00 - 17.00 - odjazd WinoBusów z parkingu przy Palmiarni)

  • Winnica „Julia” w Starym Kisielinie-Zielonej Górze - WinoBus nr 1: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Hiki” w Byczowie k. Bytomia Odrzańskiego - WinoBus nr 2: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Winnogóra w Górzykowie” - WinoBus nr 4: odjazd godz. 11.00, powrót ok. godz. 13.30
  • Winnica „Na Leśnej Polanie” w Proczkach k. Zaboru - WinoBus nr 1: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Ingrid” w Łazie - WinoBus nr 2: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Bachusowe Pole” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Winnogóra” w Górzykowie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 14.00, powrót ok. godz. 16.30
  • Winnica „Pod Lubuskim Słońcem” w Łaskach k. Przełaz - WinoBus nr 1: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Senator” w Niedoradzu - WinoBus nr 2: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Equus” w Zaborze - WinoBus nr 3: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30
  • Winnica „Winnogóra” w Górzykowie - WinoBus nr 4: odjazd godz. 17.00, powrót ok. godz. 19.30

SCENA MIASTECZKA WINIARSKIEGO (Stary Rynek przy Ratuszu)

  • godz. 12.30 - 13.00 X Ogólnopolski Konkurs Win - ogłoszenie wyników
  • godz. 13.00 - 13.30 Prezentacja Mega Dance
  • godz. 14.00 - 14.15 Uroczyste rozpoczęcie Dni Zielonej Góry – Przekazanie przez Prezydenta kluczy do bram miasta Bachusowi
  • godz. 14.15 - 15.00 Kabaret Chyba
  • godz. 15.15 - 16.00 Prezentacja Studio Tańca Dance Art
  • godz. 1645 - 17.45 Prezentacja Szkoły Muzycznej Yamaha
  • godz. 18.45 - 19.45 Nadmiar, Damian Michalski obecny wokalista TSA
  • godz. 20.45 - 22.00**Renata Przemyk „Babę zesłał Bóg**”

    VIDEO //get.x-link.pl/4baacc7a-8474-79ec-852f-135a106b7838,458b0f51-aa3f-3c18-3a1b-39b2f9b0d294,embed.html

po koncercie do godz.24. 00Dyskoteka Dorosłego Człowieka - DJ Paweł BAMSE Jakubowski

LUNAPARK od godz. 10.00 (Parking przy Centrum Biznesu, Plac Bohaterów)
JARMARK WINOBRANIOWY od godz. 10.00 (Deptak)

WINOBRANIOWE BREAKOWISKO (podwórko przy ul. Żeromskiego 21, organizator: Frajda Marta Blonkowska)

  • godz. 17.00 - 18.00 Warsztaty Breaking (Break Dance)
  • godz. 18.00 - 19.00 Pokazy i animacje dla dzieci z Bricks4Kidz i MatPlaneta
  • godz. 18.30 - 21.30 Show z elementami Brak Dance, Beat Box i Freestyle ze specjalnym udziałem Bboya Bartaza

WINOBRANIOWE SPOTKANIA TEATRALNE (Lubuski Teatr, al. Niepodległości 3/5, www.teatr.zgora.pl)

  • godz. 19.00 Brian Friel „Cudotwórca” reż. Adam Ferency

REJSY GALARAMI (Przystań turystyczna w Cigacicach)

  • godz. 10.00 - 20.00Winobraniowe rejsy galarami po Odrze i Obrzycy, wzdłuż winnicy Stara Winna Góra (rejsy rozpoczynają się co dwie godziny, impreza biletowana)

IMPREZY SPORTOWE

  • godz. 9.00 Międzynarodowe Zawody Niepełnosprawnych w Bocci, Hala Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olim pijska 20 (organizator: Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start”)

  • godz. 9.3014. Międzynarodowy Turniej Winobraniowy w Akrobatyce Sportowej, Hala akrobatyczna, ul. Urszuli 22 (organizator: Stowarzyszenie Akrobatyki Sportowej)

  • godz. 9.30 II Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Minisiatkówce Dziewcząt, Sala Sportowa Zespołu Szkół Edukacyjnych nr 4 w Drzonkowie, ul. Szkolna 2 (organizator: UKS „Świt”)

  • godz. 10.00 Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w dwuboju nowoczesnym - Penta Day, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy, www.zks.pl)

  • godz. 10.00 Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn, Hala sportowa ul. Szafrana 6 (organizator: AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego)

  • godz. 14.00 Ogólnopolskie Zawody Masters w Pięcioboju Nowoczesnym - III Polish Modern Pentathlon - Oldboy Cupl Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Zielonogórski Klub Sportowy)

  • godz. 17.00 Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar Gazety Lubuskiej, ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Polska Press Sp. z o. o. oraz Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)
    OBEJRZYJ: Winobraniowy Bieg o Puchar Gazety Lubuskiej 2018

    VIDEO https://get.x-link.pl/6d0f27de-c3cb-1b91-98ae-f6a8388536f7,77fbba6c-5451-6b38-32b7-8745fb98022c,embed.html

  • godz. 17.00 Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20 (organizator: Lubuski Związek Jeździecki)

  • godz. 19.00 34. Nocny Bieg Bachusa, ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)

  • godz. 19.05 V Winobraniowy Marsz Nordic Walking, ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG (organizator: Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej)

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

  • godz. 12.00Narodowe czytanie VIII edycja ogólnopolskiej akcji głośnego czytania inicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zbiórzatytułowany „Nowele polskie”, Przed budynkiem WiMBP im. C. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 (organizator: WiMBP im. C. Norwida)
  • godz. 14.30 Pokonkursowa wystawa ogólnopolskiego konkurs na projekt plakatu „Dni Zielonej Góry - Winobranie 2019” - wernisaż , Galeria Pro Arte, ul. Stary Rynek 2-3 (organizator: Galeria Pro Arte Okręgu Zielonogórskiego ZPAP)
  • godz. 15.00 - 19.00 Degustacja lokalnego wina XVIII wiecznej piwnicy winiarskiej, Piwnica winiarska, ul. Wodna 32 (organizator: Winnica „Miłosz”)
  • godz. 20.00 Koncert Winobraniowy „Concerto all’italiana”, wykonanie: Cappella Viridimontana, Michał Kocot (pozytyw) pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, w programie: muzyka włoskiego baroku, Konkatedra p.w. Św. Jadwigi Śląskiej (organizator: Zielonogórskie Towarzystwo Śpiewacze „Cantores")

WYSTAWY

  • Wystawy czasowe: „A przyroda wciąż w głowie” wystawa obrazów Katarzyny Żok; „Kalejdoskop” wystawa interaktywna; „Magia linorytu” wystawa linorytów Arety Fedak „Muszlomania” wystawa muszli ze zbiorów Pawła Lisiaka; „Ślady historii - Kombinat Dag Alfred Nobel Krzystkowice” wystawa zdjęć;
  • Ekspozycja stała: „Z fizyką za pan brat”; „Zadziwiające owady”; „Zwierzęta naszych lasów”; sala stanowisk interaktywnych. Centrum Nauki Keplera - Centrum Przyrodnicze, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 14
  • Wystawy czasowe: „Lotnictwo Polskie 1939 roku”; „Lubuscy bohaterowie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”
  • Ekspozycja stała: „Żołnierz Polski 1914-1945”, „Dawna broń”, „Kobiety-żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet myśliwski”, „Plenerowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Pawilonowa ekspozycja ciężkiego sprzętu wojskowego”, „Skansen fortyfikacyjny”. Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie, Drzonów 54
  • Wystawa czasowa: „100-lecie powołania Polskiej Policji”
  • Ekspozycja stała: „Muzeum Wina”; „Muzeum Dawnych Tortur”; „Muzeum Zielonej Góry”; „Galeria piastowskich książąt Śląska Lubuskiego”; „Galeria Śląskiej Sztuki Sakralnej”; „Galeria Tadeusza Kuntze”; „Galeria Mariana Kruczka”; „Galeria Witraży Marii Powalisz-Bardońskiej”; „Sala Zegarowa”; „Wieża asymetryczna Kajetana Sosnowskiego”; „Galeria dyrektorów Muzeum w Zielonej Górze", Muzeum Ziemi Lubuskiej (al. Niepodległości 15)
  • Wystawa czasowa: „Narodowe czytanie”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9)
  • Wystawy czasowe: „Detale zielonogórskie” wystawa fotograficzna Ewy Kwaśniewicz (Filia nr 12); „Pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Otwartego Konkursu na Rysunek Satyryczny ph. Teatr”; „Trudne początki niepodległości – 27. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa p.h. Polski splot”; „Lubuskie winiarstwo”, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida (al. Wojska Polskiego 9)

UWAGA!**Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie. **

Bachus przedstawia Augusta Gremplera. Film ze specjalną dedykacją dla czytelników i widzów Gazety Lubuskiej

WINOBRANIE 2019></a><br>
<br>
[sonda]661[/sonda]</floki>

Materiał oryginalny: Program Winobrania 2019. Zobacz, co będzie się działo w sobotę, 7 września! - Gazeta Lubuska

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3