Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zachęcają do wstąpienia w szeregi policji

oprac.maw
Nowosolscy funkcjonariusze zachęcają młodzież do wstąpienia do Policji. Prowadzą liczne pogadanki w szkołach ponadgimnazjalnych, opowiadając o zawodzie policjanta.
Nowosolscy funkcjonariusze zachęcają młodzież do wstąpienia do Policji. Prowadzą liczne pogadanki w szkołach ponadgimnazjalnych, opowiadając o zawodzie policjanta. policja Nowa Sól
Lubuska policja poszukuje nowych pracowników. Co trzeba zrobić, aby wstąpić w szeregi policji? Jakie potrzebne są dokumenty? Jak zostać policjantem?

- Ten szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym jest przeznaczony dla odpowiedzialnych osób - podkreśla st. sierż. Justyna Sęczkowska z nowosolskiej policji. - Jeśli chcesz zostać policjantem/policjantkom, złóż odpowiednie dokumenty i sprawdź czy jesteś osobą, która godnie będzie nosić policyjny mundur i chronić obywateli - dodaje rzeczniczka.

W całym kraju poszukiwani są nowi policjanci. W Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. odbywają się już testy sprawdzające sprawność fizyczną.

Czytaj również: ZOSTAŃ POLICJANTEM: Każdy chętny mógł spróbować swoich sił na testach sprawnościowych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowosolscy funkcjonariusze prowadzą liczne pogadanki w szkołach ponadgimnazjalnych, opowiadając o zawodzie policjanta. Szczegółowo informują zainteresowanych o poszczególnych szczeblach rekrutacji. Omawiają, jakie wymagania muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach. - Dużym zainteresowaniem cieszy się film, przedstawiający policjantów, podczas różnych niebezpiecznych działań służbowych. Zawód policjanta to wyzwania, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli - przyznaje st. sierż. Justyna Sęczkowska

TEST PSYCHOLOGICZNY DO POLICJI
Jeśli Ty także chciałbyś wstąpić w szeregi lubuskich stróżów prawa, nie czekaj i złóż odpowiednie dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp..

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
  • nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie
  • korzystający z pełni praw publicznych
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Praca w policji. Jakie dokumenty złożyć? Jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne?

Wymagane dokumenty
Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata dokumentów. Wymagane dokumenty to:

  • podanie o przyjęcie do służby,
  • wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby,
  • kserokopie świadectw pracy lub służby - oryginały kandydat przedkłada do wglądu
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe - oryginały kandydat przedkłada do wglądu
  • wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego,
  • książeczkę wojskową, jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową, inne, jeżeli ich złożenie jest określone w ogłoszeniu.

Formularze kwestionariusza osobowego oraz ankiety bezpieczeństwa osobowego są dostępne na stronach internetowych komend wojewódzkich (Stołecznej) Policji oraz na stronie internetowej Komendy Głównej Policji. Kandydaci do pracy w policji dokumenty mogą składać w komendach wojewódzkich, powiatowych i miejskich policji. - Nasze drzwi dla kandydatów są zawsze otwarte. Zawsze też znajdzie się osoba, która pomoże w wypełnieniu dokumentów lud odpowie na pytania - mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Test wiedzy dla kandydatów do pracy w policji

Test wiedzy jest realizowany w formie testu składającego się z 40 pytań, do każdego z pytań zaproponowano 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa, za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać 1 punkt, maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania równa jest 40. Test ma charakter rankingowy, w teście sprawdzane są dziedziny wiedzy z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Test sprawności fizycznej dla kandydatów na policjantów

Po ukończeniu testu wiedzy kandydat w tym samym dniu zostanie poddany testowi sprawności fizycznej. Test ten polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat uzyska czas określony jako minimalny do jego zaliczenia, wynoszący - 1 min 41 s. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Rekrutacja do policji - test sprawności fizycznej

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto